Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs segítsége hogyan...

Akinek nincs segítsége hogyan boldogult az első hetekben otthon a picivel és nagyobb gyerek (ek) el otthon?

Figyelt kérdés

27 hónapos lesz a kisfiam amikor megszületik a kislányom és semmilyen segítségem nem lesz mert a páromnak muszáj dolgozni, más meg nem segít. Félek, hogy mi lesz itthon mert a kisfiam születése után legalább tudtam aludni amikor ő is aludt de most ugye ez nem lesz lehetséges.


Mit tanácsoltok?

Ti hogy bírtátok?



2013. febr. 19. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éves volt a nagy, 15 hós a középső mikor megszületett a legkisebb. Nehéz volt az első pár hét, segítségem nem sok volt, mert nekem is dolgozott a férjem. Azt meg nem akartam, hogy más családtag jöjjön ide, mert az még fárasztóbb lett volna.
2013. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jégtánc ***** válasza:
Nekem sem volt anno semmi segítség,épp csak arra az időre volt amikor kórházban voltam a második gyermekemmel.Mondjuk a két fiú között 3 év van,és a nagy már ovis volt 2,5 éves kora óta.Így reggel felkeltünk,elrendeztem a két srácot aztán irány oviba.Utána a kicsivel egyedül voltam,és mindent meg tudtam oldani.Muszáj bírni.Ez van.
2013. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnéd bölibe adni a nagyobbat? Ezt érdemes megfontolni szerintem..Egyedül nagyon nehéz, nem normális helyzet. (az ember társas lény, társas támogatásra szorul)
2013. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Másfél éves volt a lányom amikor született a pici. Semmi segítségem nem volt, most 2 éves a kislányom és 5 hónapos a pici, azóta is mindent egyedül csinálok (séta, játszótér, takarítás, főzés, vasalás). Férjem segít ha itthon van, de elég sokat dolgozik, szóval mondhatni, hogy egyedül oldok meg mindent.Szerintem nem olyan vészes, én szeretem. Vannak nehezebb napok, de szerencsére a kisfiam nagyon jó bab, 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, úgyhogy simán lehet bírni.


Szeretnék ugyanilyen kis korkülönbséggel harmadikat is, hát az keményebb lesz, de a lányomat fél napra bölcsibe íratjuk így talán könnyebb lesz. Ja és suliba is beiratkoztam, távoktatás, csak vizsgáznom kell majd menni.


Lehet bírni nyugi, nehéz az biztos, de a NAPIREND a kulcsa mindennek, a pontos napi beosztás, hogy minden nap ugyanakkor van séta, mosás, etetés stb. stb így kiszámíthatóak a napok és nem érhet meglepetés.


Sok boldogságot:)

2013. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nagylanyom 4 hos kora ota nappal egyaltalan nem alszik, velem jön aludni este 9-kor (persze probalok meg 10-ig elpakolni utana...stb), reggel velem kel, emellett 16 hosan volt az elsö ataludt ejszakaja, igy mar 1 gyerekkel is eleg faraszto volt, raadasul elsö szülesem utan gerincproblemak a csaszaros epiduralis injekcio miatt majdnem 2 evig. (Igy pl mi nem setaltunk hetköznap, mert nem tudtam emelni.) A gerincre tornasznom kellett volna akkoriban is naponta, ezt csak ritkan tudtam megoldani. Hasfajas 5 es fel honapig...stb. Emellett en is azt gondolom, amit az elsö irt, nalunk is csak farasztobb lett volna, ha mas csaladtag jött volna "segiteni", ugyanis ez erösen szemelyfüggö, hogy ki kepes segiteni es ki nem. Anyosek a szomszedba laktak amugy, igy meg a szokasos anyosos bökködes is mellette.


Most varjuk a 2. babat, a nagy mar 4 eves, de itt csak fel 12-ig van ovoda. Mar attol megkönnyebülest erzek, hogy sikerült elköltöznünk, igy nincs napi szinten anyosproblema. Ugy nez ki, jo a baba fekvese, tehat lehet termeszetes szüles, amit elöször is szerettem volna, igy minden akar jobb is lehet!! :)

Anyosomekat, akikkel amugy meg egy hangos szo sem hangzott el, mindig jo volt a viszonyunk (a bökködese "csak" nekem okozott probl-t), eddig is probaltam rabeszelni, hogy vigyazzanak szüles alatt a nagyra, es addig is jöjjenek hozza, hogy legyen szemelyes kapcsolatuk vele (szülök jelenlete nelkül) - bar eddig reszükröl semmi, a szüles alatti vigyazasra igent mondtak.

2013. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van egy újszülöttem, egy 15 hónaposom,és egy 3évesem. A férjem heti 6-7 napot dolgozik, napi 12-16órákat. Nagyon nehéz. Annyi segítséget kapok, hogy a nagyot hozzák viszik az oviba. Az a legnehezebb, hogy kialakljon egy élhető napirend. A reggel a legdurvább, mert időre kell elkészülni. Alvás? Felejtsd el!Örülök, ha wc-re el tudok menni egyedül :)
2013. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bölcsibe kizárt dolog, hogy felvegyék, ha nem dolgozik az édesanya. Ez van. Hacsak nem magánba. De ha nincs a közelben, talán még macerásabb megoldani, hogy a másikért meg menni kelljen, ráadásul hazahordana mindenféle bacit a kicsire, sőt kirekesztve is érezheti magát, hogy a tesó miatt kell elmennie. Szóval én ezt nem javasolnám.

Nálunk 20 hónap van a 2 gyerek közt. Azt hittem nem lesz nehéz, mert a lányom elég könnyű eset volt. De sajnos megszenvedtünk. Én azóta mindenkit igyekszem erről lebeszélni. Én egy idegroncs voltam az első 2 évben. A fiam mindenféle szempontból gázos volt. Most 3 éves, sajnos kezd kiderülni, hogy nem véletlenül voltak vele bajok.

De ha kifogsz egy jó kisgyereket, nem lesz gond. A lányom pl. fantasztikusan jól viselte, nem volt féltékeny, még segíteni is akart.

2013. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok!


De, FELVESZIK BÖLCSIBE A GYERKŐCÖT, akkor is ha anya otthon van a picivel! Van egy kiskapu, és működik, nagyon sok ismerősöm így csinálta és én is tőlük kaptam a tanácsot!


Egyszerűen írni kell a védőnőnek egy szakmai véleményt a gyerekről, hogy a személyiségi fejlődéséhez elengedhetetlennek tartja az közösségbe való kerülést, mert ha nem kerül közösségbe akkor az rossz hatással lesz a fejlődésére stb. stb. stb.


Én a lánykámat csak délelőttre viszem, délbe hazajön, éppen azért hogy ne érezze magát kirekesztettnek, na meg nem azonnal írattuk be, csak akkor amikor a kicsi fél éves lett, azaz most fogja kezdeni a bölcsit.

2013. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!