Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek be kéne íratni 18...

Szerintetek be kéne íratni 18 hónapos fiam bölcsődébe? No. -ban élünk, kistesó 6 hónapos.

Figyelt kérdés
Én nagyon örülök, hogy itthon van, jó gyerek, kestesónak is jó, hogy itthon van a "példaképe", szóval nem nehezíti az életünket egyáltalán, viszont nem tudom, hogy nem lenne e neki jobb ha már msot hallana német beszédet is. (Amúgy még nem mondd semmit magyarul sem:))
2013. febr. 19. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg csak délelőttre. Így fejlődik is sokat, német nyelvet hall, és délután még veletek is van.
2013. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem életfontosságú, akkor mindenképpen várnék legalább 2 éves koráig. Addig is mentek játszóházba, játszótérre, vásárolni stb, ahol hall német beszédet. De ha nem, akkor sem kell aggódnod, mert semmiről sem marad le. Van, aki 8-14 éves gyermekével költözi ki és a gyermek perfektül megtanulja az idegen nyelvet. Elméletileg 15 éves korig akcentusmentesen megtanulja beszélni.
2013. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyelvileg mindenképpen jobb lenne neki.

Ha késsz már 1,5 évesen a bölcsödére akkor igen.

habár így mint ti vagytok max 2x egy héten járatnám és csak tagesmutterhez. Mondjuk nálunk városi bölcsibe csak dolgozó anyukák gyerekeit veszik be, csak a tagasmutter marad. Tagesmutter 400€/ félnap/hónap.


èn nem adtam be nagyobbamat, mert úgy is itthon vagyok a kicsivel, inkább olyan eseményre járunk ebböl a pénzböl ahol én is találkozom anyukákkal, pl magyarkörbe énekelni, német tornára, és egy német zene kröbe. Ahogy kicsit süt a nap és jó idö van megyünk játszóterre, ott is csak németül beszélek minden anyukával. ès egyik héten magyar másik héten német anyukákkal találkozom 1-1 délutánt, és gyerekezünk.

2013. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén nem nagyon járunk játszóházba (főleg a pici miatt) és játszótérre sem, mert itt kb 2 van ami annyiból áll hogy van egy azaz egy darab hinta meg csúszda és a nagyobbik fiam gyűlöl hintázni...Inkább kimegyünk egy parkba és sétálgat meg vizsgálja a dolgokat de ott ugye nem sok beszédet hall...bevásárlásnál se nagyon hall :D max köszönni. Délelőttre beadni nem tudom h megéri e, mert mindig úgy alszik h 7 kor kel és 11 kor visszfekszik 2 ig és utána este 7 kor megy lefeküdni...nehéz ügy
2013. febr. 19. 13:14
 5/6 A kérdező kommentje:
és én sem beszélek annyira jól németül, van nyelvvizsgám is, de inkább angolul szoktam azokkal akikkel találkozunk. Tagesmutter tényleg piszok drága már én is néztem, meg odajutni, nincs kocsim/jogsim...érte menni..hát nem tudom. Néha jön babysitter 1-1 órára, lehet akkor az egyenlőre elég és majd oviban megtanul.
2013. febr. 19. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem játszóházra gondoltam, hanem konkrétan még a legkisebb faluban is van U3 torna. ide 3 év alatti gyerekek a szüleikkel járnak tornázni, énekelni, rohangálni. aztán minden hol van U3 csoport, zeneiskolákban, meg sok játszócsoport is van. mi egy aprocska faluba lakunk, itt van torna és a zeneiskola is. a magyar az a nagyvárosban van.


játszótérre mi sem a játékok miatt járunk, hanem hogy más gyerekekkel ott is játszon. és már 1,5 évesen is érdekelte más gyerekek.


ha beadod bölcsibe egy hasznos dolog van hogy elkezdhtesz németül tanulni, mert bizony szükséged lesz rá. ovoda, iskola, orvos... mindenhol kell. én nulla nyelvtudássla jöttem ki, de kb 1 év intenzív nyelvikolában meg is tanultam rögtön.

2013. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!