Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Aggódom!

Miért van ez? Aggódom!

Figyelt kérdés
Lányom már 10 hónapos is elmúlt. A problémám az, hogy tanítgatnám én erre-arra, de egyszerűen nem érdekli, nem figyel rám (csak néha mikor kedve van) más hasonló korú babás anyukával összejárunk, az ő kisfia már tudja mutatni, hol a szem az orr (mondjuk ezt mi is tudjuk) és a fül. Ő utánozza az autó hangját stb. A lányom miért nem tud ilyeneket? Foglalkozom vele eleget. Tudom minden baba más és más, másképp fejlődnek. De ez ugye nem nagy gond még?
2013. febr. 19. 15:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Esetleg van valakinek valami jó ötlete, hogyan tudnám felkelteni az érdeklődését?
2013. febr. 19. 15:04
 2/19 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogy gond. A fiam kb. 1 évesen kezdett beindulni, addig nem érdekelte szinte semmi. A lényeg, hogy foglalkozz vele, megragad neki, hidd el. Volt olyan versike, amit sokszor mondogattam neki, de szinte oda sem figyelt rá, egyszer meg ült az autóival a szőnyegen és mondta a versikét.
2013. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nálunk ez a tapsi-tapsival volt nagyon nagyon sokat mondogattam mutattam neki és egyszer csak magától kezdte...
2013. febr. 19. 15:07
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy minden baba másképp fejlődik, miért aggódsz? De komolyra fordítva: tényleg semmi okod rá. Ők nem úgy tanulnak, hogy na akkor most "leülünk és tanulunk valamit", hanem utánoznak, játszanak. Szerintem bőven elég, ha "csak" játszol vele, nagyon hamar meg fog tanulni mindent.

Más gyerekkel teljesen felesleges összehasonlítani. Nyugodtan várd meg, hogy elkezdjen érdeklődni (és fog), ez nem verseny. Bár sajnos én is sokszor tapasztalom, hogy anyukák azon versenyeznek, hogy mi mindent tud már a gyerekük.

2013. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Esetleg van valakinek valami jó ötlete, hogyan tudnám felkelteni az érdeklődését?"


Bocs, ha értetlen vagyok, de akkor most mit is jelent, hogy nem érdeklődik? (4-es voltam)

2013. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 9 hónapos, ugyanez a gondom. Minden érdekli, csak az nem, amit én tanítanék neki. :-) Megvettem az Anya, taníts engem c. könyvet, de már nem használom, mert úgysem csinálja, amit "kéne". Amúgy szerintem, nagyon okos, érdeklődő, de csak arra figyel, amire akar. Remélem nálunk sem lesz ebből gond.
2013. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
ha beszélgetek vele, egyszerűen elnéz mellettem, vagy ha az ölembe ültetem és mondjuk kérdezem tőle, hogy "hol van anyának a füle" akkor majd ki ugrik az ölemből, menne gondolom játszani vagy nem tudom, erre értettem, hogy nem érdeklődik.. szóval nem figyel rám :( van hogy tudunk játszani közösen mondjuk egy negyed órát, de nem mindig sikerül..
2013. febr. 19. 15:13
 8/19 A kérdező kommentje:
én is tudom, hogy a lányom nagyon okos, mert a cumisüveg tetejét is próbálgatja rárakni meg ilyenek, végül is elég sok mindent tud már és tényleg minden érdekli csak az nem amit én akarok
2013. febr. 19. 15:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy érdekes dolog. A mi gyerekünk is hasonló, már 1 éves elmúlt, de konkrétan rám se hederít, ha pl. a testrészekre próbálom tanítgatni, szalad el mindjárt és mással kezd foglalkozni. Viszont néha meglepődve látom, hogy olyan dolgokat is tud már, amiket sosem mutattunk vagy tanítottunk neki. Pl. szabályosan "telefonál". :)
2013. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"tényleg minden érdekli csak az nem amit én akarok"


Ne haragudj, de miért érdekelné az, hogy te mit akarsz. Ha minden iránt érdeklődik, nyitott a körülötte levő világra, akkor semmi okod nincs aggódni. Ez az időszak még nem arról szól, hogy leülünk és tanulunk valamit.(ráadásul csak azért, mert a másik gyerek ezt már tudja)

Ők szeretik saját maguk felfedezni a világot és teljesen érthető, hogy ez adott esetben nem egyezik az általad elvártakkal. Szerintem ne görcsölj, beszélgethetsz vele úgy is, hogy nem néz rád közben (ami nem azt jelenti, hogy nem is figyel),vagy teljesen mással foglalkozik.

Inkább játszatok sokat egymással, de, ha arra van igénye hagyhatod egyedül is játszani. (Én annak idején nagyon örültem volna, ha ennyi idősen egyedül is tud játszani:-)


És: ne erőltess semmit, nem verseny, hogy kinek a gyereke mit tud!

2013. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!