Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet még lekötni egy...

Mivel lehet még lekötni egy 13 hónapost?

Figyelt kérdés

Szoktunk együtt olvasni, nagy darabos fa kirakóssal játszani, labdázni, kisautózni, sétálni, tévét nézni, énekelgetni, mondókázni, egyberakós poharakat egybe rakni, tornyot építeni, együtt eszünk, együtt megyünk a lakásban mindenhová. Kezdek kifogyni az ötletekből, hogy mivel lehetne még lefoglalni a 13 hónaposunkat, ugyanis sokat vagyunk itthon kettesben, mert a férjem csak este jön haza, és úgy veszem észre, hogy engem már egy kicsit un.

Mit játszhatnánk még? A rajzolást is próbáltam, de az nem érdekelte.

Egyébként az olvasás köti le a legjobban, de néha már rongyosra beszélem a számat...



2013. febr. 19. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tudok segíteni, de én is ezzel küzdök. 13 hónapos a fiam, és szerintem ő is unja már, hogy mindig csak engem lát. Azokon kívül, amit írtál, nekünk van egy játszósátor a szobájában, abban szeret bújkálni, és kedvence a hűtőmágnesek rendezgetése. Leveszi, szaladgál vele, visszateszi. És van egy cicánk, őt szokta még üldözni. :)
2013. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a hűtőmágnesesdi az nálunk is megy. :) Játszósátrunk nincs ugyan, de az elvileg mágnessel, gyakorlatilag nem igazán záródó egyik szekrényt ő kinevezte játszósátornak, oda szokta bevenni magát néha. :)
2013. febr. 19. 15:55
 3/4 anonim ***** válasza:
főzés nem érdekli még? Fiam akkor kezdte élvezni... persze játékból. :) műanyag edények kipakolása, különböző biztonságos konyhai eszközökkel való ismerkedés. Volt akkor már nagy építőkockája is, én építettem, ő lerombolta, azt is szerette. :)
2013. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom tavaly nyáron volt 13 hónapos és a homokozóból és a medencéből ki se lehetett rángatni. De hát most sajnos nem alkalmas az idő a homokozásra vagy a pancsolásra.

Viszont van egy nagyon jó könyv, mi is kaptuk:

Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!

1 hónapos kortól vannak benne feladatok, játékok, programok egészen 6 éves korig.

Nekünk nagyon bevált itt a hosszú téli napokon mikor nem tudtunk kimozdulni.

13 hónapos babához ilyen példák vannak:

-Játsszon neki bábfigurákkal, sípoló állatokkal: Téma pl alvás, tisztálkodás.

-Tegyen le egy kisebb törölközőt a földre, tekerjen bele egy játékot! Figyelje hogyan lát hozzá a kereséshez! Tanítsa a törölköző feltekerését!

-Vigye el állatkereskedésbe, ahol halat, madarat láthat!

-Tegyen tálcára kisebb tárgyakat, biztassa, hogy vigye!


Na, ilyesmi példák vannak benne. Mi csinálgatjuk mindig a korának megfelelő feladatokat, most 20 hónapos :-)

Remélem tudtam kicsit segíteni! Minden jót!

2013. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!