Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babám rászokott arra,...

3 hós babám rászokott arra, hogy 4, de van, hogy 4,5 óránként eszik, ez baj?

Figyelt kérdés
Kb. 2,5 hós koráig 3 óránként evett....
2013. febr. 19. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szépen fejlődik? Akkor nem.
2013. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem baj. Testvérem babája koraszülött volt, és állandóan csesztették, hogy mennyit és milyen időközönként muszáj etetnie a babát. Egy kín szenvedés volt az a 2 hét amíg bent voltak a kórházba. A gyerek nem is bírt annyit enni nem is volt ébren amikor etetés idővolt és csak sírtak mind a ketten (anya, baba). Folyamatosan ébresztgetni kellett, szóval rettenet volt az egész. Aztán haza mentek és úgy döntöttek akkor fog enni a agyerek ha felébred magától. Na így alakult ki, hogy 4-6 óránként evett az 1 hónapos csecsemő, 2 hónaposan 6 óránként. Igaz ilyenkor többet evett. Azóta 1 éves lett és minden rendben van vele. Szépen kialakította a maga napirendjét.
2013. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen volt, a barátnőm halálra ijesztett, hogy éheztetem meg nem fog jól fejlődni, stb. Az ő gyerekei folyton cicin lógtak, ezért hitte azt, hogy ez nem jó. A fiam viszont megelégedett ennyivel, ha sokat aludt, volt hogy 5 és fél, 6 órán át nem evett. Persze ez extrém, de ennek ellenére sem lett baja.

Ha szépen hízik, akkor neki elég ennyi.

2013. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is van olyan nap, mikor többet kér a kislányom, akkor pl 3,5 óránként eszik. Két hete van ez, hogy így kitolja, de fejlődik szépen. Eleinte próbáltam 10 percenként kínálni, de mindig csak sírt ezerrel, aztán már úgy vagyok vele, hogy megvárom míg ő kéri. Különben 1.5 hós kora óta átalussza az éjszakát, nagyon ritka, ha felkel 5-6 óra előtt. 9-10 körül fekszik le.
2013. febr. 19. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, a gyereket ne szakkönyvből neveld. Ha nincs semmi látható baja, nem rosszkedvű, pisil-kakil eleget, akkor ne aggódj. A napirend sem szentírás. Mivel már nagyobb a gyomra, több ételt tud egyszerre "eltárolni", így később éhezik meg.
2013. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 frászkarikaborsó ***** válasza:
Ha magától szokott rá akkor nem baj, ha ettől kevés lesz a tejed akkor vissza fog szokni szépen a 3 óránkéntira, és akkor visszaáll a termelés arra az ütemre. Szépen kialakítja magának, nem kell aggódni :)
2013. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!