Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos lányom sokkal...

10 hónapos lányom sokkal kevesebbet eszik, kihagy étkezéseket újabban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már előre félek leülni vele enni, mert kész rémálom mostanában az etetés, arról nem beszélve, hogy rengeteg idő, ameddig valamennyit elnyammog...Eddig gyönyörűen evett, a fogzásra fogtam, de már hetek óta tart...Ez már így marad? Fogadjam el, hogy rossz evő lett??Semmin nem változtattam az étkezésében!!!!Kérem, adjatok tanácsot:((((
2013. febr. 20. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi lennénk ugyanis mis is ebben a cipőben járunk 9 hónapos fiammal.Foga még neki sincs.
2013. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 liony20 ***** válasza:
sajnos ez a rendje az én fiam is most 9 hónapos jól eszik de imme lámmal.... most kezdődik az az időszak amikor vagy kevesebbet eszik vagy többször kevesebbet vagy elkezd válogatni... sajnos ez van ez még rosszabb is lesz amikor könyörögni kell nekik hogy ülljenek le ebédelni :) mikor én pici voltam detto :D
2013. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia. Lányom kezdetektől rossz evő volt. Most inkább nem írom le a történetet mert már unom magam.

A fogak miatt akár hetekig is ehetnek kevesebbet a babák.

Másik ok pedig, hogy 10 hónaposan már nem "érnek rá" enni. Sokkal érdekesebb dolgok is vannak mint az evés. Én lányom 2 perc alatt megunja az etetést és rángatózik az etetőszékben (11 hónapos). Komoly feladat számomra, hogy lekössem a figyelmét, elszórakoztassam. Ez van:S

Amúgy mennyit eszik a lányod? Hízik? Ha igen mennyit havonta? Anyatejes?

2013. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor úgy látom ez nem egyedi eset..!:) Sajnos nem anyatejes már, hízik ugyan, bár már nem mérem minden hónapban.. De mióta mozog kevesebbet gyarapszik sokkal...Konkrétan az uzsit úgy ahogy van ki akarja iktatni, nem eszik és a tízórainál, vacsinál is csak féladagot:((Tehát kb mint ha 3-szor enne :( Pedig a kedvenceit adom, van, hogy több időt is várok étkezések közt...És ahogy itt olvasom, ő is tekereg, ficánkol, nem akar enni azt látom! Nem szeretném ha megutálná az evést,tehát erőszakoskodni vele, de rá sem szeretném hagyni teljes mértékben a dolgot, hisz akkor úgy van vele, úgy sem kell enni...Ő lehet, hogy elvan ennyi kaján, de azért a rendes gyarapodáshoz több kéne:( De mit csináljak? Beletölteni nem tudom, és nem is akarom az ételt!! Szomorúan olvasom, hogy lehet még rosszabb is:((
2013. febr. 20. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as válaszló vagyok. Én végigaggódtam az elmúlt 11 hónapot evés ügyileg. Bár már csillapodott az aggódásom..doki 100% elmondta, hogy tudják a babák mennyire van szükségük. Néha még kiborul nálam a bili..ilyenkor pityergek egyet, férjem vigasztal és tovább lépek. Mindenesetre ha jókedvű a lányod, mozgékony, látszólag kiegyensúlyozott, akkor szerintem ne aggódj..lehet, hogy tényleg csak egy múló hóbort ez a nemevés.:)

Próbáltad már úgy etetni, hogy közben valami játékot adsz a kezébe? Én az etetőszék tálcájára rakok mindig játékot, és magyarázok a lányomnak mert különben képes kiugrani az etetőszékből:P

2013. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* 100-szor
2013. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattál azért!! Igen, el szoktam terelni a figyelmét, de sokszor az sem jön be...Minden lehetséges módon szabadulni próbál, vagy sztrájkol csukot szájjal...Igen, ha már olyan éhes biztos eszik, na de miért várja meg ezt az állapotot?:)Nekem nagyon furcsa, hogy ennyi mozgás mellett kevesebb kaját igényel..Holott egyre többet kéne kapnia..Olvastam, hogy egyes babák 250 gramm főzit megesznek már ilyenkor, én a 200 nak is örülök, elfogadom, na de 100, vagy semmi? Na ezt már nehezen nyelem be:((
2013. febr. 20. 23:20
 8/10 A kérdező kommentje:
csukott, nem csukot:)
2013. febr. 20. 23:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok megint. Én lányom soha nem evett 200g-nál többet:) Valamikor 120g elég neki van amikor megeszi a 200-at. Normál testsúlyú 9200g..szóval nem vékony de nem is dagi. Még az jutott eszembe, hogy lehet elkezdett válogatni a lányod. Ilyen korban szokták elkezdeni..Én lányom is így van ezzel..ami nem annyira ízlik neki abból nem eszik meg olyan sokat. És még annyit, hogy a lányom is hagyott ki étkezést nem is 1x.

Inni mennyit iszik naponta a babád?

2013. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia, egy mamos itatóval szokott menni, plusz a 2 tápszernyi vízmennyiség, és ami a gyümiben, főziben van!Nem itatom evés előtt direkt...
2013. febr. 21. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!