Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lenne pár kérdésem! Segítenél?

Lenne pár kérdésem! Segítenél?

Figyelt kérdés

kisfiúnk koraszülött lett 36 hétre,2200 gr.

már 2 hónapos behozta a súlyát szépen,ma 4450 gr.

viszont nagyon hasfájós,mindent kipróbáltunk de mindent amit lehet nem is sorolom..mégis pocakfájós

anyatejet kap állomásról mert nincs nekem,és tápszert pótlásként,speciális milupa tápszert direkt hasfájás ellen de nem ér semmit.

most összesen 2-3 óránként eszik 120 ml-t van hogy 150-et is megeszik.

nagyon nagyon hasfájós,tornásztatva is van egyszóval minden

és főleg este jön ki a hasfájás,mindig este és kinlódás van éjjel.

adnátok vmi okos tanácsot,bármit??

szél csöveztük is akkor jobb kicsit,...



2013. febr. 20. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Bocsi nem tudok segiteni mert meg kismama vagyok, de 36 hetre szuletett az ujszulottnek szamit? Nem tudtam . ez biztos?
2013. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

1. válaszoló: én úgy tudom a betöltött 36. hét előtt, és 2500 gr alatti babák a koraszülöttek.

Kérdező: Hát most nem akarom azt mondani, hogy hagyd az anyatejet, mert az sem megoldás, de szerintem attól van, hogy, aki leadja, fogyaszt olyan élelmiszert, amitól a Te babádnak hasfájása van, és a leadó babájának pedig nincs hasfájása.

Én nekem javasolták egy probiotikumot a szegedi klinikán. BioGaia a neve, valami új dolog és állítólag nagyon jó! Én az Infacolt adtam Neki, nálunk az bevált, de több helyről hallottam már ezt a Biogaia-t. Lehet érdemes lenne megpróbálnotok.

2013. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: hason alszik a baba? Szoktátok hasra fektetni, esetleg az alkarotokon, hason ringatni? Babamasszázs sem segít?

Az 1-es válaszolónak: a 36. hét az betöltött 35 hét, tehát még koraszülött, a betöltött 36 hét az már a 37. hét, onnantól nem az (én pl. a 40. héten, a kiírt időpont előtt 4 nappal szültem, azaz 39 hetes terhesen)

2013. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

van olyan válaszoló akinek igazat adok: lehet h olyat eszik az anyuka akitől a tejcsi van ami nem tesz jót a baba pocijának.túl sokszor ne szélcsövezzétek meg ne hőmérőzzétek mert a szervezete hozzászokik és nem tud majd később akár kakilni.

köménymagos dolgokat egyetek, vagy olyan baby teát adj még neki ami köménymagos-mecsek teának van köménymagos teája.próbáljátok meg hátha.vagy esetleg még hogy kevesebb tejcsi és annyival több speckó tápszer.esetleg tápszert ne adj neki estére, hanem tejpépet..abból is van gondolom speciális.

2013. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a hason alvás vált be nagyon és az anyatejet én úgy kombináltam a tápszerrel, hogy délutántól már tápszert kapott plusz éjjel is. Az első reggeli ébredésétől kb délután4-5ig pedig anyatejet. (Nekem sem volt tejem csak egy hónapig, barátnőmtől kaptunk fél éves koráig és így osztottam be) ez is kicsit mérsékelte plusz minden evés előtt infacol. Plusz pocakmasszázs miegymás.

Sajnos ez egy ilyen túlélő időszak :(

2013. febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a rezgő pihenőszék vált be a mecsek teával. Akár hányszor bele teszem, mindíg kakil.
2013. febr. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tejpép 2hónaposan....te jó ég! Korai!

Ha koraszülött volt, akkor a szervezete még nem érett teljesen, hiába van meg a súlya, az emésztőrendsze mé éretlen. Türelem, ez el fog múlni. Addig is...én nem ragaszkodnék a női tejhez, mert nem feltétlenül jó, lehet, hogy kap olyan gyógyszereket, amitől jobban fáj a poci( Maltofer, Citrocalc pl) de idővel elmúlik. A hason fekves sem jo hasfajaskor inkabb legyen olben. Fekudjon sokat hason, simogatas torna, esetleg Mecsek-baby tea. Sok-sok szeretet es turelem:-) hidd el, minden rndben lesz!

2013. febr. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!