Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő fejlődésneurológiai...

Csecsemő fejlődésneurológiai vizsgálat. Hogyan induljak el, hogy megtudjam van e valami gond?

Figyelt kérdés

39.héten született a babán 9/10 apgarral. 2szer a nyakán volt a köldökzsinór, terhesség alatt a 30.héttől magas vérnyomásra kétféle gyógyszert szedtem. A fiam gyönyörű, egészséges, már megduplázta a születési súlyát. Lassan 3 hónapos. Az ortopédus kötött bal lábi izomzatot mondott, sok hason fektetést, és hogyha nem javul, el fogják küldeni fejlődésneurológiára. Mondtam a gyerekorvosunknak, aki azt mondta ne foglalkozzak ezzel, rengeteg babának kötött az izomzata, tegyem hasra. Neurológiáról egy szót sem ejtett.

Egy ismerős mondta,hogy hasonló volt náluk is, csak jópár évvel ezeleött,azért vigyem el vizsgálatra,biztos ami biztos.

A babám eléggé feszíti a hátát meg a fejét ha felveszem, sokszor pelenkázáskor erősen kalimpál kezével lábával, befesziti úgy a lábát néha, mint a beton. Viszont a fejét pár másodpercig tudja tartani hason, ha ő akarja.De általában 10 perc után megunja a hason levést, és bőgni kezd. ÉS nem mindig fordítja másik oldalra a fejét ilyenkor. Viszont nem szokott ok nélkül sírni, csak ha azt akarja, hogy foglalkozzam vele.

Kihez forduljak első körben? Dévény? Vagy erőzakoljak ki egy beutalót fejlődésneurológiára?


2013. febr. 21. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem telejsen normálisan született a babád. A gyerekek 80%-nak a köldökzsinor a nyakán van ezt meg sem szokták említeni. Azért van rajta, mert a szülés alatt fordul a baba, és ekkor szinte biztosan rá tekeredik.

Ez akkor baj, ha annyira rövid a zsinor, hogy nem engedi megszüeltni a gyereket, és vissza csúszik.

De ha rendesen megszüeltett, nem volt akkor oxigénhiányos, akkor semmi de semmi bajának nem szabad lenni.

Amit most csinál pont egy 3 hós babára jellemzö dolog. A gyerekorvos ezért nem aggódik.

Dévényesek tuti kiírnak neked minimum 10 alkalmat, ha van pénzed és kedved menjél hozzájuk, de szerintem nem lesz rá szükség.

2013. febr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szülésnél 1szer visszarántotta a köldökzsinór, azt tudom. De végülis nem volt szükség császárra.

Igen én is úgy látom, hogy emelgeti a fejét, de a befeszítés tudom, hogy nem normális. Csak azt nem tudom, hogy várjak e még a Dévényiékkel, vagy elöször egy neurológiai vélemény. De nem tudom, hogy a Margitba mennyi idő alatt kapnán időpontot..

2013. febr. 21. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:
mi voltunk neurológián magánban, mert hónapokat kellett várni a rendesre. picit megmozgatta, áttornáztatta és elmondta, hogyan tornáztassam. én azt gondolom, hogy ha a háziorvos vészesnek látta volna a helyzetet nálatok, akkor már adott volna beutalót neurológiára. viszont azt is látom, hogy mennyit fejlődött, mióta tornáztatva van. merre laksz? ha gondolod, megadom az elérhetőségét a neurológusnak és elviheted hozzá magánrendelésre. dévényre első körben biztosan nem vinném, mert borzasztó drága és elég agresszíven gyúrják a gyerekeket.. ha meg ennyire megéri nekik, akkor tutira nem fogják azt mondani, hogy a gyereknek nincs szüksége rá. a nővérem gyereke járt dévényre, de ő annyira laza volt, mint egy rongybaba és nagyon sokat segített neki, tehát nem azt mondom, hogy szar, csak marha drága. (bár arra is lehet ingyen járni, ha orvos ajánlja és kivárod az x hónapot)
2013. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy Dévényest mindenképpen érdemes megkeresni első körben szerintem.
2013. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy néz ki,hogy nincs gond, de én is megmutatnám egy tornásznak!

Barátnőm babája is elvileg simán született, nem volt gond, de sokat feszítette hátra a kis fejét. A doki náluk is azt mondta,hogy nincs gond. Nem is mentek sehova, csak egyszer azt vették észre, hogy hason nem akarja letenni a fejét. Még büszkék is voltak rá,hogy milyen ügyes. Hát persze szegény, mert annyira feszes volt a nyaka, mint később kiderült, hogy nem tudta letenni!

3 hónaposan még át is fordul hasról hátra, de ez is azért volt, mert ugye fent volt a kis feje a feszítéstől és eldőlt. De ez nem fordulás!

5 hónaposan egy neurológus mondta (akihez magánban vitték el), hogy bizony jócskán feszes a nyaka! Utána kezdtek Dévényre járni!

2013. febr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jajj de megoszlanak a vélemények. :(

És hogyha megvárnám a 3,5 hónapos kort? Ha esetleg akkorra nem csinál alkartámaszt? Addig meg kérni beutalót neurológiára? Nem sajnálom a pénzt a gyerekemre, de feleslegesen sem szeretnék 40-50-60 ezret kiadni 10 alkalmas Dévényért, ha nem muszáj. Ha a neurológus megbizható ilyen téren, és azt mondja baj van, akkor persze kifizetjük...

Budapesti vagyok...

2013. febr. 21. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok, mi nála voltunk:


[link]


van nem magán rendelése is egyébként szintén a 11kerben

2013. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!