Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel etessem 5 hós fiamat ha...

Mivel etessem 5 hós fiamat ha nem fogadja el a tápszert?

Figyelt kérdés
4 hónaposan védőnő tanácsára elkezdtük a hozzátáplálást mert kínlódtunk a tápszerrel.Most ott tartunk h csak álmában hajlandó megenni.Ha ébren van akkor vagy kiköpködi vagy ordít.Mert persze éhes de nem eszi meg.A gyümit meg a főzeléket szépen eszi de nem adhatom még egy ekkora babának csak ezeket.Tudnátok vmit ajánlani?Tejpépet nem szereti, csak pár kanállal szokott enni, többször is váltottunk már másfajta tápszerre de egyiket sem eszi.Próbáltam gyümölcslével keverni de úgy sem eszi meg.Valami jó tanács?
2013. febr. 21. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ízesített tejpèp?

Tegyèl kakaó PORT a tápszerbe, nesquick.

2013. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a gyerekorvossal, mert neki még nagy szüksége van a tápszerre: 1 éves korig a táplálék 70%ának a tejalapú (anyatej/tápszer) táplálékot javasolják. Tuti minden lehetőséget kipróbáltatok? Ha nagy gáz van, természetesen egyeztetéssel, akkor kipróbálhatod a kecsketejet. Ismerek olyan anyukát, aki 6 hónapos kortól ezt adta, mert teje nem volt elég, tápszerezni nem akarta, ha addig nem kellett
2013. febr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sinlac, Sinemil?


Lányom sem volt nagy tápszer-rajongó, én is sokat kínlódtam vele (bár ezen kívül jó étvágyú gyerek volt, csak a tápszert nem szerette). Viszont a Sinlacot megette, és pl. a tejallergiás babáknak eleve ezt ajánlják, és felnőnek szépen!

8 hónapos korától pedig pótoltam sajttal, joghurttal, túróval.

Ja, és a tejpépet kevertem jó sok gyümölccsel. Úgy azért megette (a tápszert hiába kevertem, nem ette).

2013. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt az én kislányom is. Kapott főzeléket, gyümölcsöt, meg álmában tápszert 9 hós koráig. Nem tudtam másképp megetetni vele, se kakaóval, se semmivel. Mikor 9 hónapos lett, magától kérte és meg is issza azóta is. Bolondosak :) Igaz így nagy kínlódás volt, de túléltük :)
2013. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

amiket előttem írtak (sinlac, sinemil, gyümölcs a tejpépbe), azonkívül eszembe jutott valami:

nem lehet, hogy a cumisüveggel van a baja..?

nem túl kicsi a luk a cumin, nincs eltömődve?

mivel csak álmában issza meg a tápszert, napközben próbáld meg pohárból (itatópohár, 'felnőtt' pohár) itatni. előfodul, hogy a babák így szoktatják le magukat a cumisüvegről, mert ők már nagyok :)

2013. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!