Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem haladunk a hozzátápl...

Miért nem haladunk a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

így néz ki az étkezésünk:reggel 6 körül anyatej

fél 10 180 gramm gyümi vagy főzelék

13:30 anyatej

06:30 125 gramm tejpép

19:30 anyatej és alvás!

na nekem az a bajom hogy egyszerűen hogy váltsam ki a tízórait ha mindig kér még a 180 gramm után tejet!?próbáltam hogy vizet adok neki de nem kell neki!mit csinálok rosszul?


2013. febr. 21. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Egyébként hány hós gyermekről van szó?
2013. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi nagyon sokat segítettél!pár nap múlva lesz 8 hónapos
2013. febr. 21. 10:37
 3/9 anonim ***** válasza:

8 hónaposan én a tízórait és az ebédet váltottam ki a fiamnál, ezért nem értem, hogy hogy-hogy gyümi vagy főzelék.

Miért nem adsz neki tízóraira gyümölcsöt, ebédre meg főzeléket?

Kérdésedre válaszolva: és ha növelnéd az adagot, akkor is kérné a tejet? Nem tudom mikor, de a fiam ebédre megettem a 250-300 ml főzelékeket....

És hogy érted, hogy kéri? Nyüsszög még utána? szóval mi van, ha egyszerűen nem adsz neki? Adsz neki pl. 200 ml gyümölcsöt és ennyi.

Illetve én még a gyümölcsbe szoktam keverni gabonát: rizspelyhet, kölespelyhet vagy valami gluténtartalmú zabpehely stb. De majd ha az ebédet is kiváltjuk (ja már a lányomról beszélek, ő 6 hónapos), akkor majd ahhoz teszem, és tízóraira csak gyümölcs fog menni.

Egyébként szerintem teljesen jó ez a napirend az evésre, nekünk is hasonló.

2013. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor csináljam úgy hogy fél 10-kor gyümi 12-kor meg főzelék,13:30 kor meg anyatej?nem sok ez így?
2013. febr. 21. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan gyereket aki túl sokat tudna enni, hat év távlatából sem emléxem arra, hogy a gyümölcsöt vagy a főzeléket méregettem volna.
2013. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
aventes pohárba teszem neki onnan tudom hogy mennyi4de nem is ez a lényeg!tudsz nekem segíteni hogy hogy csináljam?
2013. febr. 21. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak arra próbáltam utalni mint a 3-as válaszoló, hogy esetleg ha az adagot emelnéd, akkor talán nem kérne tejet, de én ebben kibic vagyok, mert az enyém 2 hetes korától tápszeres volt és a mai napig őt állitják pozitiv példának a csoport elé ha kajálásról van szó - de nem az én érdemem, ilyennek született, u.h. bekussolok innentől.
2013. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha délben megenne egy adag főzeléket, akkor 13 30-kor nem kellene szopiztatni.
2013. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Én úgy gondoltam, hogy fél10-kor gyümölcs, és majd mikor kér 13 körül főzelék. 16-17 körül mehet az uzsi, és este az anyatej.

Ha még több anyatejet szeretnél neki adni, akkor uzsira én még azt adnám, nem tejpépet. Vagy a tejpépet anyatejből csinálnám (anyatej+rizspehely, kölespehely, zabpehely stb)


Én is aventes pohárban csinálom neki, azért tudom, hogy kb mennyit eszik :) Ma pl. a sütőtökös krumpliból egy egész pohárral benyomott, pedig még csak egy hete kezdtük az ebédet (anyukám etette és kért még, hát odaadta a maradékot) azt hiszem, hogy az ebéd is kiváltva :) Persze sütőtököt evett már korábban is. Én a főzelékbe is teszek egy kis anyatejet. (nekem kb már csak annyi van napközben :( )

2013. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!