Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kit válasszak...

Szerintetek kit válasszak majd aki vigyáz a babámra? Családtag-közel lakik (óvónő, tapasztalt) Idegen bébiszitter (anyósom ajánlja, nem képzett, tapasztalt) Régi ismerős (tapasztalt, képzett)

Figyelt kérdés

A probéma:

Egy családtagom nagyon ajánlkozott, pénzért vigyázna majd a babára. Anyagilag nagyjából beleférne, közel lakik, én vinném át a babát.

A többiek a közelben laknak, ők itthon vigyáznának a bébire.

Egyáltalán milyen szempontok alapján döntsek?

Hogy mennyire szimpatikus?

Ár, vagy olcsó húsnak híg a leve?

Egyáltalán mennyire tervezzek előre? Nem szeretném havonta váltogatni a bébiszittereket, el lehet valaki kötelezni, vagy majd kiforrja magát a dolog?

van jelentősége, hogy valaki itthon v. a saját otthonában vigyáz a kicsire?



2013. febr. 21. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos hozzánk haza hívnám a babysittert!

Itt vannak a játékai, etetőszéke, ágya, ruha...

Ha elviszed egy idegenhez, akkor ő ad mindent?

Lesz ott kiságy? Játékok etetőszék? Viheted minden nap a ruhákat, pelenkát...

2013. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Szipátia alapján választanék, és olyat aki foglalkozik, játszik a gyerekkel, nem csak felügyeli!

Gondolj bele, ő lesz egész nap a gyerekkel, tőle tanúl!

2013. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Családtag pénzért vigyázna??? Fura....
2013. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én biztos a babysittert választanám. Rokonnal nagyon kényes dolgok ezek.
2013. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem biztos, hogy családtagra bíznám, pont azért amit előttem írtak! Nagyon kényes dolog, több lehet a vita, stb. Inkább bébiszitter vagy régi ismerős.


Bár ha a családtag annyira megbízható, hogy ha Te mondasz valamit a gyerekkel kapcsolatban, akkor az szentírás neki, akkor lehet elgondolkoznék azon is.


De lehet megnézném minddel, egyesével a gyereket és figyelném a gyerek reakcióit!


Nehéz döntés az tuti! És nem biztos, hogy az a tuti, aki abszolút szimpi. A fiam magánbölcsibe jár, és megmondom őszintén, hogy a gondozónéni elsőre marhára nem volt szimpi, de a környék legjobb bölcsije, nagyon sok jót hallottam róla több helyről. Megnéztem egy másikat, ott nagyon szimpi volt a csaj, kedves, aranyos, de mégis a nem szimpi mellett döntöttem. Nem bántam meg, a gondozónéni nagyon a toppon van, bár nem az a mézes mázas típus, nem jópofizik, de nagyon tud bánni a gyerekekkel. Itt a bölcsiben van 2 gyerkőc, akik a szimpi csajtól jöttel el, mert nem foglalkozik a gyerekkel, volt aki hallott egy párbeszédet két gondozó között, mikor sírt egy picur. Mondja a szimpi nőnek a másik, hogy vedd az öledbe ne sírjon, erre mondja a csaj, hogy veszi a f.szom. Na!

Erre mondják, hogy nem minden arany, ami fénylik!

2013. febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
En mindket oldalt ismerem. Ket evet babysitteltem, most pedig 3,5 honapos a sajat babam. Amikor engem alkalmaztak, akkor szimpatia alapjan valasztottak engem. . Ram volt irva, hogy imadom a gyerekeket es mint a szemem fenyere, ugy vigyazok a gyermekukre. Mindig hozzajuk mentem, ez alap volt. A gyereket nem szabad kiszakitani a megszokott kornyezetebol, legfeljebb alkalmankent par orara vinnem el a gyermekemet mas hazaba. Az anyagiak nem donto, en keveset kertem, de mindig nagyon lelkiismeretesen vegeztem a munkam. Ha a lanyomhoz kellene felugyeletet megoldanom, akkor en olyan embert keresnek, aki az en nevelesi elveimet tiszteletben tartja. Pl a mamik nem mindig ilyenek..bizz a megerzeseidben.!!
2013. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
van járóka, játék, "minden". de a pelust, kaját, stb. vinnem kell..
2013. febr. 22. 03:04
 8/17 A kérdező kommentje:

igen, én is a szimpátiára gondoltam, de honnan tudjam, hogy egész nap mit csinálnak?


nekem azért lenne jobb ha valaki idejönne, mert akkor nem az otthoni dolgait csinálná, hanem a babám lenne az első.

2013. febr. 22. 03:05
 9/17 A kérdező kommentje:

pénzért? hááát..nézőpont kérdése. :)

nekik is kell a pénz, így valamivel olcsóbb lenne, mintha idegen lenne.

2013. febr. 22. 03:06
 10/17 A kérdező kommentje:

igen, ez elég kényes dolog. családi napközibe szerettem volna adni a picúrt, de úgy gondolom, hogy még oda is pici lesz. így marad az 1 emberes megoldás. nyugodtabb vagyok így, pedig a napköziben sem lettek volna sokan. viszont a betegségektől nagyon félek, oda behordják taknyosan is a gyerekeket, és ő lett volna nagy valószínűséggel a legkisebb, a többi baba már idősebb lenne valamivel.

azt is megnéztem, szerintem nagyobb kortól ideális.

2013. febr. 22. 03:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!