Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alszik el 3 hetes babátok?

Hogy alszik el 3 hetes babátok?

Figyelt kérdés

Mikortól érdemes őt önálló alvásra szoktatni? Mikor nem túl "kicsi" már hozzá? Nálunk szopizik, és rendszerint annyit, hogy abba belealudjon, de terveim közt szerepel többek közt, hogy egyedül aludjon el a kiságyban.

Már próbáltuk, de persze végeláthatatlan ordításba torkollott.

Mikor lesz már késő, hogy a kiságyba szoktassuk? Hány hónaposan van elrontva az egész, ami után már alig lehet megtanítani neki az egyedül elalvást?


2013. febr. 21. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Még iszonyat pici, örülj, hogy kaján elalszik. Beteheted az ágyába, ha elaludt, mi is ezt csináltuk. 7 hónapos lesz lassan a fiam, nem tud elaludni egyedül. Megetetem, tologatom a babakocsiban, újabban az ágyában simizem, úgy alszik el. Néha, ha éjjel felébred, képes kis nyöszörgés után visszaaludni egyedül, de akkor is előtte megnyugtatom, esetleg etetem. 3 hetesen, de még utána is sokáig az ölünkben aludt el, és jó ez így.
2013. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
nálunk olyan 2 és 3 hós kora körül kezdte el hogy már nem fájt a hasa és nem csak kendőben aludt el rajtam, hanem rendesen a kiságyban, mondjuk nem magától mert fogni kell a kezét :)
2013. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi 11 hetesen tettük először a kiságyba éjszakára. Pár napig többször felébredt szopizni, aztán visszaállt az 1 szopizásra éjszaka. Engem mindenki ijesztgetett, hogy ha nem rakom azonnal külön, akkor mindig velünk fog aludni... nem így lett, már szépen alszik egyedül, ma 16 hetes :) Nekem ennyi tapasztalatom van. Még annyi, hogy reggel odateszem közénk a "nagyágyba" kicsit mielőtt felkelnénk.
2013. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell szoktatni, jön az magától. Nem azt mondom, hogy egy egy év körüli gyerekkel, aki már túl van a szepaszorongáson ne lehetne finoman terelgetni, de még az is normálisnak mondható, ha 2 éves korában is kell némi segítség az ellazuláshoz.

Szóval szerintem bőven ráértek még:).

2013. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
Kicsi még nagyon. És jellemfüggő is, van olyan baba amelyik pár hónaposan már szoktatható, de ha sírás lesz a vége akkor ne tréningeztesd, mert akkor ő még nem érett rá. Nálunk 3 és 6 hetes kora közt katasztrófa volt, örültem volna ha mellen elalszik, de nagyon hasfájós volt és szinte alig aludt ebben az időszakban. 6 hetes volt mikor vettem egy hordozókendőt, onnantól kezdve rajtam elaludt és ha már mélyalvásban volt, át tudtam tenni a kiságyba. Képzelheted milyen volt napi több órát kendőzni, semmit nem tudtam csinálni, majd megőrültem, de közben azzal vigasztaltam magam hogy még mindig jobb mint 3 és 6 hetes kora közt, mert így legalább csendben, békésen elvan rajtam. Aztán 2,5 hósan hirtelen már nem kellett a kendő egy nap. Másnap se. És onnantól kezdve eleinte heti 1-2 alkalommal kellett még, 3 hós kora óta meg szerintem egyszer használtuk és ha jobban belegondolok mindjárt 4hós lesz. Ez persze szép történet de én nem erőltettem soha hogy ott aludjon el, szerintem ha erőltettem volna akkor mai napig nem aludna ott.
2013. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!