Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a csaladjaban ket...

Akinek a csaladjaban ket nyelvet beszelnek, mikor kezdett el beszelni a gyermekuk? Keverte a ket nyelvet, vagy inkabb egyet favorizalt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 05:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam keverte. Velem összevissza kétnyelven beszélnek a mai napig, az ovoda iskola olaszul az apjukkal is olaszul. Amikor elkezdett beszélni a fiam egész 3 éves koráig kb kitalálosdi volt.ez most mi akart lenni?, esetlegj elentheti ezt is olaszul azt is magyarul.... de szépen beálltak a remdszerre maguktól.
2013. febr. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi lemaradt kb 1,5 évesen mar elég sokmindent mondtak, latszolad nem voltak lemaradva.
2013. febr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Unokatesóm Németországban született ott is nevelkedett, a szülei magyarok voltak, de rögtön 2 nyelven kezdett el beszélni. Ha magyarul szóltak hozzá akkor magyarul válaszolt ha németül akkor németül válaszolt. Nem keverte, de sokáig nem is tudta, hogy 2 nyelven beszél konkrétan. Mára már csak németül hajlandó :(
2013. febr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom 19 hónapos. Már rengeteget beszél (igaz még csak az első szótagokat mondja). Velem magyarul beszél, én is vele. Apja szlovákul beszél vele, ő pedig úgy felel, ahogy épp tud. Sok szó van, amit mindkét nyelven ismer, ezeket olyan nyelven használja, ahogy épp szólnak hozzá. De persze mivel én vagyok vele egész nap, magyarul többet tud. Aztán van néhány szó, amit apától tanult szlovákul és tőlem még nem hallotta addig magyarul, na ezeket csak szlovákul mondja (pl. kéményseprő).
2013. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Mar kezdtem aggodni a Kisfiam miatt, hogy szinte alig ertek valamit abbol amit mondani probal. Van amit angolul es van amit magyarul. A szineket szamokat mindket nyelven....nagyon szeretnem, hogy magyarul jol beszeljen. Annyira felek, hogy "elfelejt" - ahogy a keves masodik hozzaszolonak az unokatestvere....Egyenlore ausztral akcentusa van ami igen furcsa de van es kesz....jokat vidulunk rajta...megis. 2 eves elmult es nem mond egy ertelmes mondatot. Bar mindent ert es reagal.
2013. febr. 24. 04:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!