Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4-5 hónapos babátokkal...

3-4-5 hónapos babátokkal mennyit foglalkoztok/foglalkoztatok, beszéltek hozzá mikor ébren van?

Figyelt kérdés
Egész idő alatt foglalkoztok vele vagy hagyjátok magába is lenni? Mit játszatok vele? Mennyit sétálgattok? Ágyon vagy földön van a pici?Mit tud már csinálni?
2013. febr. 22. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos a Kislányom, általában reggel 6,7-kor ébred. Délelőtt 2x alszik, fél-1 órát, délután pedig egy nagyot 2-3-4 órát. Este 7-8körül alszik. Amikor ébren van, nagyon aktív baba, keze-lába meg nem áll egy pillanatra sem. Hason fekve felnyomja magát és átfordul az oldalára, hátára. Általában, ha ébren van, játszom vele, mutogatom neki a zenélős, csörgős játékait. Ha halaszthatatlan dolgom van, pl befejezni a kaját, mert mindjárt leég, vagy ilyesmi, akkor a játszószőnyegére teszem, vagy a járókába, ahol körbe rakom játékokkal, bekapcsolom a zenélőket, rezgőket és az leköti akár egy órára is. Rengeteget vigyorog és már megfogja a pici, könnyű játékait, néha segítség nélkül is. Ebéd után, ha az idő is engedi, akár 3-4órát is sétálok vele, általában végig alussza, de ahogy nő, úgy inkább nézeget. Ágyra nem teszem, csak ha mi is ott fekszünk, úgy beszélgetünk vele, de egyedül sosem hagyom, csak a kiságyban. Takarítás közben, ha nem alszik, a baba hordozóban viszem magammal szobáról szobára, okosan nézi, hogy anya mit csinál. Ha vegyszerezek, vagy portalanítok, szintén játszószőnyeg, vagy járóka. Ma reggel észrevettem, hogy figyeli a tv-t, 20 percig nézte a Tom & Jerry-t 3 éves uncsitesójával. Hozzáteszem, a Kislányomnak 2 unokatestvére is egy házban él velünk, egyikük 6éves, másikuk 5 hónapos. Rengeteget vannak együtt a gyerekek, felfújhatós medencét tettünk a nappaliba, tele játékkal, abban hömbölögnek, játszanak, nézegetik egymást a kicsit. Te babáddal mi újság?
2013. febr. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Járókában volt, vagy ha tudtam rá figyelni, a földön. Addig hagytam magában, amíg nem kezdett nyűgösködni, szerencsére elég nyugodt alkat, volt többször, hogy inkább játszottam vele, mert nekem volt hozzá kedvem, ő még el lett volna magában. :)

Ha sírt, de nekem még más dolgom volt, hordozókendőbe tettem.

3,5 hónaposan fordult az egyik irányba, 5,5 hónaposan a másikba, hogy ezen kívül mit tudott, nem emlékszem.


Ja, most 10 hónapos, én itt gépezek, ő meg mögöttem matat. Még mindig extra könnyű eset.

2013. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5 hós a kisfiam de mivel van még mellette egy 2 éves lányom így mi nagyon fix napirend szerint élünk:


- reggel ébrednek mindketten fél 7-7 körül, míg a nagy kakaót iszik és mesét néz a kicsit megreggeliztetem. Utána a nagy reggelizik velem a konyhában, a kicsi addig kint van velünk a pihenőszékben vagy a kiságyában játszik.

-Aztán a kicsi 9-kor elalszik, addig a naggyal játszom, rendbeszedem a lakást, beteszem a mosást, ilyesmi.

- 10-10:30 körül indulunk sétálni, a kicsi a babakocsiban tovább alszik, a naggyal addig játszóterezünk, sétálunk, vásárolunk stb.

- 12-re hazaérünk, a nagyot gyorsan megebédeltetem addig a picur szintén a pihenőszékben van kint velünk

- utána a nagyot lerakom aludni és ebédeltetem a picit. Ebéd után ha főzök kint maradunk a konyhában, addig ő az etetőszékben van, mondókázok neki, énekelek közben. Ha nem főzök akkor bemegyünk a szobába és akkor csak az övé vagyok, játszunk ilyesmi.

- 3 körül elalszik a pici, itt van 1 szabad órám

- 4-kor ébred mindkét gyerkőc, mindkettőt etetem felváltva, aztán apa is hazaér és akkor együtt foglalkozunk a gyerkőcökkel vagy amíg apa foglalkozik velük én még megcsinálom a házimunkát amit kell

- este 7:00 kor a picinek fürdés,vacsora és alvás reggelig

2013. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 het mulva lesz 3 honpos a kisfiam. Egyelore nem fordul at az oldalara es nem fogja meg a jatekokat. Viszont egyre tobbet aktiv, neki is jar a keze laba. Sokat mosolyog hujjpngat. Mondokakat szoktam neki olvasni, de ha latom, hogy mar nem erdekli, hagyom nezelodni. Neha magara hagyom az agyon es ott elvan. Jarokat most vettunk, hetvegen szereljuk ossze. Eddig mellettem volt az agyon.
2013. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Reggel 8- 1/2 9 körül kelt fel a babám, szopizott, átöltöztettem, és utána ment a járókába. Én ezt tudatosan betartottam mindig (hogy játszon el egyedül is), mert ilyenkor általában 1.5 -2 órát elvolt egyedül a járókában, forgatta a játékokat, és figyelte a zenélő csörgőket. Akkor gyakorlatilag mindenre volt időm, megkávézni, kitakarítani, főzni, mosni. Akkor még csak hasról-hátra fordult, aztán persze mehettem megfordítani, mert háton nem szeretett lenni. :) Aztán délután már inkább velem volt a játszószőnyegen, és együtt voltunk csörgővel játszottunk, énekeltem neki. Ha volt halaszthatatlan dolgom, akkor délután is betettem a járókába, de akkor már max. 1 órát volt el, aztán kivettem és jött megint a közös játék. Mivel nem szeret háton feküdni, ezért nálunk a séta általában max 1 óra hossza szokott lenni, ez is a délutáni alvásra időzítve, mert így hajlandó volt a séta alatt hanyatt is bealudni.


Igazából én örülök neki, hogy hagytam egyedül is játszani, mert most hogy 9 hónapos, még mindig van mellette időm, mert eljátszik egyedül is, nem kell mindig rá figyelnem.

2013. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem muszájból játszom a 3,5 hónapos kislányommal, hanem azért mert nagyon élvezem, és látom nap mint nap, hogy hogyan fejlődik, ügyesedik.

A kérdésedre válaszolva: én rengeteget beszélek hozzá. Mindent elmagyarázok neki, hogy mit miért csinálok vele, tanítom neki a baba szemét - fülét - száját... stb Sokat-sokat énekelek neki, azt imádja. Sétálni minden nap megyünk, én akkor is magyarázok neki.

Van hogy az ágyunkra teszem és játékokat adok a kezébe, most a fogás a 'sláger'... :)

Van hogy lepedőbe csavarom, és úgy forgatom hasra-hátra. szereti. Van, hogy pihenőszékből nézi, ahogy főzök. Ekkor is folyamatosan beszélek hozzá.

Hát a fürdés a nap fénypontja, apa végzi ezt minden este.

Tegnap vicces volt, mert egy bábut tettem a kezére, és ahogy kapálózott, magát szórakoztatta.... :D

Én is szoktam hagyni, hogy magában eljátszon.

2013. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én van mikor muszájból foglalkozom a 4 hónaposommal ,mert szinte semmit sem tudok csinálni mellette ha ébren van, elkerülök a látóteréből és már sír.Ha mellette ülök az ágyon akkor is fél kezemmel vagyok szabad. Nagyon ritka ha elvan míg kiporszívózok.Nem tudom mit tehetnék ,hogy másképp legyen :(
2013. febr. 22. 18:23
 8/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
Kaja után hagyom egyedül játszani, pofozgatja a lógó dolgokat, nézelődik. Ha megunta, jelzi, onnantól beszélek hozzá, mókázunk, csikizem, plüssöket mutogatok neki, elveszi, beteszi a szájába, stb. Ágyon van, de még nem forog. Mosolyog sokat, próbál forogni de még nem megy neki, elveszi a játékot amit felé nyújtok, püföli a fölé lógatott dolgokat, hason is elnézelődik, ha van mit. Ennyit tud :)
2013. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
ja lemaradt hogy 3,5 hós
2013. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!