Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik mosható pelust használnak...

Akik mosható pelust használnak azok miért olyat?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, hogy miért csináltok magatoknak plusz melót?Ez nem kötözködés félre ne értsétek ez csak egy kérdés:) Amúgy minden elismerésem a tiétek:)
2013. febr. 22. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Szeretem csinálni :) Komolyan. Nem veszem vérkomolyan, ha épp minden bajom van, műanyagot kap, de ez ritka. Valahogy így képzeltem mindig. Amúgy gép mossa, nem vasalok... nekem csak a teregetés a plusz, és szeretek teregetni. A baba bőre is jobban szereti, ahogy tapasztalom.
2013. febr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert olyan érzékeny bőrű a babánk, hogy nem bírja elviselni az eldobhatót :) Ahogy sajnos a szüleinek is... Amíg az eldobhatóban nagyon csúnya, kiütéses, gyulladt a bőre, a moshatóban sokkal jobban szellőzik, és semmi baja, a fő ok ez. Az olcsóbb és hogy nem termel szobatiszta koráig 1 tonna (!) szemetet, csak ráadás :)
2013. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Több oka is van, amiért személy szerint én választottam:

- anyagilag kevésbé megterhelő: már az eldobható pelusok árát nem is nagyon tudom követni,de kb. 10.ezer Ft körül van havonta törlőkendővel együtt,de lehet, hogy valamivel több is és amennyit a mosásra fordítok költség az kb. ezer Ft lehet havonta, tehát majdnem egy tízest jelent havonta. (De szerintem el is éri)

- egészségesebb a babának: statisztikailag is kevesebb az allergiás reakció a textilpelusos babáknál. De a tudat is jobb, hogy nem vegyszerekkel és műanyag zacskó szerű anyaggal érintkezik a bőre, hanem pihe-puha textillel.

- Nagyon csini kis darabokat lehet már kapni, olyan jó ránézni egy textilpelusos popsira :)

[link]

- az a tudat is jó, hogy kevesebb szemetet termelek (kb. fele annyit mintha eldobhatóznánk), de egy csomó más szempontot figyelembe véve is környezetkímélőbb (Hogy csak egyszer kell előállítani, utaztatni és utána tovább használhatod, hogy a kakinak a csatornában sokkal jobb helye van, mint a szeméttelepen(veszélyes hulladék), hogy az eldobható pelus lebomlási ideje 100! év, stb.)

- állítólag a textiles babák hamarabb szobatisztulnak egy egész évvel, mint az eldobhatót viselő babák. az ilyen adatokat persze én mindig kételkedve fogadom, de a gyerekem ráerősít erre a szabályra, valóban hamar szobatisztult


Cserébe a plusz meló?

Összegyűjtöm a pelenkákat egy zárható tárolóba és amikor amúgy is mosnék, átrakom az automata mosógépe és kimosom, majd utána kiteregetem. Ez nekem igazán nem nagy dolog.

Ha így nézem a mérleget és ez a kis munka árválkodik egyedül a mérleg túloldalán, egyértelmű, hogy ha újra döntenem kéne,ezt a variációt választanám megint.


Remélem sikerült betekintést nyújtanom számodra és ezzel megadni a kérdésedre a választ.

2013. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem még nincs gyerekem, de mosható pelenkát fogok neki venni, prefoldot!

Olcsóbb is egyrészt, ez fontos de nem annyira.

Nem tudom elképzelni hogy én a gyerekemre egy műanyag valamit tegyek amibe bele pállik a feneke :S Szeretem a természetes dolgokat, így egyértelmű a mosható pelenka. Plusz meló? Szerintem ugyan annyi mint az eldobhatónál, moshatót beáztatod, aztán kimosod, az eldobhatót bezacskózod és be a szemetesbe, mind kettőnél két mozdulat az egész:)

Nekem nagyon érzékeny a bőröm és ezért félek hogy majd a gyerekemnek is érzékeny lesz a bőre, a mosógélt is magam állítom elő természetes anyagokból!

2013. febr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy ide írok de szeretném kipróbálni de nem tudom hogy is kell? Raktok bele valami betét félét? Hogyan kell megkötni? Köszi!!!
2013. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogy ne offoljuk szét nagyon ezt a kérdést, esetleg indíts egy másik kérdést. Szívesen válaszolok, de biztos a többiek is. Pontosan milyen pelusra gondoltál? Ezt mindenképp írd majd bele, mert nekem most nem jött le egyértelműen.
2013. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Heti 2x 10 perc plusz teregetés nem olyan óriási plusz meló:).

Mivel én is inkább pamutot viselek magamon egész nap mint bármilyen műanyagot, úgy gondoltam, a babám is jobban érzi benne magát. És anyagilag sem mindegy.

2013. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

5-ös, ajánlom ezeket:

[link]

[link]

2013. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
8 köszi! 5-ös voltam!
2013. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyugodtan kérdezz itt kedves 5ös!:) A többieknek köszi a válaszokat!
2013. febr. 22. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!