Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kisfiam iszonyatosan...

8 hónapos kisfiam iszonyatosan fél az idegenektől. Főleg ha megszólítják, vagy a képébe vigyorognak. Másnál ilyen tapasztalat? Meddig tart ez?

Figyelt kérdés
...ha valaki hozzászól, annyit mondanak neki hogy Sziaaaa Balázs,megsimogatják,egyszerűen elkezd nagyon sírni,kapaszkodik a pulcsimba,alig tudom megvigasztalni.Hiába mondom az ismerősöknek,akikkel találkozunk hogy hagyják egy darabig,ne is szóljanak hozzá,majd ő nyitni fog feléjük,nem hajlandóak megérteni,szerintük elrontottam az egész gyereket,mert az nem normális hogy ilyen idősen fél az idegenektől.Ha valamelyik barátnőm meglátogat,leül úgy hogy hozzá se szól,a kisfiam nézi kb 5-10 percig,majd magától odamászik,és játszani kezd vele.de aki "jópofán" lerohanja,attól rázza a hideg.
2013. febr. 23. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk is volt ilyen félős,bújós korszakunk.Szerintem ez minden gyereknél változó hogy meddig tart.Olyan 10 hónaposan jött ki ez nála,most 2,5 éves és nagyon közvetlen mindenkivel.Majd kinövi ezt is,ne aggódj.Ilyen periódusai is vannak a gyerekeknek.
2013. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ismerős a szitu. akit ritkán lát a gyerek, azzal ismerkednie kell, újra és újra.

néha viszem magammal a piacra, és ott az öreg nénik 'unytyulumuntyulu, de árányos' és mászik a gyerek képébe, persze, hogy sírva fakad a kicsi.

már tigrisként védem a babámat, és rájuk szólók jó hangosan, hogy ne bántsa, ne akarja fogdosni!


csak az értelmesebbje fogja fel, hogy nem szabad lerohanni a gyereket...


remélem 1-2 hónapig tart csak ez az időszak, bár ez is gyerekfüggő.

2013. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szegény baba, abszolút meg tudom érteni, hogy nem tetszik neki, ha vadidegenek az arcába másznak, még egy felnőtt sem szereti. Nem tudom, hogy miért nem lehet ezt megérteni, szó sincs elrontásról.

Nekünk a nagypapára is szokott sírni, pedig már mindjárt 16 hónapos. Mondjuk az idegenekre az utcán már nem, inkább akkor, ha beözönlenek a vendégek a lakásba. Persze mindenki rá is kurjongat, persze, hogy nem tetszik neki.

Szerintem ez teljesen normális. Ezt a felnőtteknek kéne megérteni, hogy hagyják picit békén, ő úgyis kíváncsi lesz egy idő után.

2013. febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont 8 hónaposan van ez az idegenektől való félelem.Normális fejlődésre utal,a babában tudatosul,hogy anya más személy,nem ő.Hamar elmúlik.Viszont egy felnőtt embernek kéne annyi megértés,hogy pont ebben a korban ne támadja le a gyereket.
2013. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ó én megkaptam, hogy nem jól nevelem a fiam, mert sírt mikor meglátogattak minket a rokonok.Többet kéne emberek közé vinnem :) Azt tudni kell, hogy volt nálunk egy kisfiú, aki elunta magát, aztán üvötözve rohangált.Még én is megijedtem, mikor először rázendített a gyerek :)Érdekes azoktól nem fél, akik megvárják, hogy ő kezdeményezzen.
2013. febr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!