Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi is az a terpeszpelenka és...

Mi is az a terpeszpelenka és hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
6 hetes ultrahangon derült ki,hogy kisfiamnak kell majd terpeszpelenka vagy kengyel. Hétfőn megyünk ortopédiára is. Mi valójában az a terpeszpelenka,hogyan kell használni? Ez is ilyen eldobható pelenka vagy mosható? Ugyan olyan csomagolásban lehet venni mint a sima eldobhatókat? Betankoltunk eldobható pelenkából egy hete,az most akkor kárba fog menni?
2013. febr. 24. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy néz ki mint egy pelus! Nem tudom most is e de régen álltalában műanyag borítású volt! Csak simán fölcsatolod az eldobhatóra és kemény betét van benne az tartja szét a kicsi lábait! A sima pelus miatt ezt nem fogja piszkolni!
2013. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A terpeszpelenkát a ruhán kívülre kell ráadni a babára, mellette ugyanúgy kell rendes pelenka.

Gyakorlatilag szétfeszíti a baba lábait, úgy, hogy azok olyasmi terpeszben legyenek (békapózban), mint amikor kézbe veszed (vagy hason alszik), így:

[link]


Viszont pont azért, mert háton fekve ez nem természetes póz a babának, nagyon kényelmetlen lehet neki, ezért javaslom, hogy a terpeszpelenka helyett/mellet legyen hordozva sokat hordozókendőben. Persze a terpeszpelenka is jó, hatásos, de mint írtam, az nagyon zavarhatja a babát.

2013. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a két babámnál használtam az első három hónapban. Nem zavarta egyiket sem. Egyébként ruha fölé kell adni. Kinézetre olyan mint egy kantáros nadrág, a két láb közötti részen egy kemény, de textilborítású lappal. Természetesen mosható, bár csak kézzel, hogy a kemény lap (tehát a lényeg) ne sérüljön. Többféle méretben kapható a baba nagyságának megfelelően. Mi gyógyászati boltban vettük, nem volt drága.

Tehát ne aggódjatok, az eldobható pelenka ugyanúgy kell, mintha nem lenne a terpeszpelenka.

2013. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Reméljük segíteni fog.
2013. febr. 25. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!