Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészít a kisbabám, gyomoride...

Kikészít a kisbabám, gyomoridegem van, mi ez az egész?

Figyelt kérdés
7 hónapos. Kb. 3 hónapig nyugalom volt, utána talán a fogzástól napról napra rosszabb lett a természete. Ha leteszem a földre csak nyüszít,vagy hogy mondjam. Napközben alig alszig, egész nap nyűgös. Lehetetlen mellette bármit is csinálni. Annyira feszült vagyok már,h el sem tudom mondani! Annyira nyűgös,h hiába tud kúszni inkább csak felhergeli magát,h le mertem rakni és így meg se moccan. Már voltunk más miatt neurológusnál, a gyerekorvos is megvizsgálta, egészséges,nagyon figyelmes baba. De nem hiszem el,h normális ez a viselkedés amit hónapok óta csinál. Minden anyuka boldogan gondol vissza erre az időszakra, míg én sokszor csak a perceket számolom az estét várva. Mit tegyek,miért ilyen? Mindig így fog viselkedni?:-(
2013. febr. 24. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%

Kicsit térj magadhoz, nem vele van a baj, hanem veled.


Az én fiam se szeretett napközben aludni, aztán egyszer kipróbáltam, hogy mellettem aludt el és meg se mozdult két órán keresztül.


Próbálj programokat keresni, kicsit kikapcsolódni. Ha nyűgös, kösd fel a hátadra. Egyébként mi fontosabb, mint a gyermekeddel foglalkozni? Én kb. minden házimunkát akkor csinálok, mikor a férjem babázik. Mégis van étel az asztalon, és nem szemétdombon lakunk.


Nemsokára jön a jóidő, neked is jót fog tenni a napi két séta, meg Neki is!

2013. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

nekem is ennyi idős a babám. jönnek a fogai és most tér át a nap egyszeri alvásra. nálunk is vannak nehezebb napok, főleg hogy van egy két évesem is. nálam is vannak napok mikor azt várom apa mikor jön már haza :) ne idegeskedj mert azt a pici is megéri és Ő is ingerültebb lesz. énekelj neki nekem attól mindig megnyugszik. ha lerakom a földre csak akkor van meg ha mellett ülök én is. szerintem ebben a korban túl sok minden van nekik amit tanulnak (kúszás, mászás, felállás, ülés) és akkor még az időjárás is.. szóval inkább sajnáld meg és babusgasd hisz vissza fogod még sírni ezt az időt is :)

kitartás :D

2013. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
21%
Semmiképpen ne kösd fel a házadra, mert akkor állandóan cipelheted. Tedd le a földre, és hagyd egyedül. Akkor is, ha nyűgös. Ha látja, hogy nem segítesz neki, akkor majd fog mászni. Ne ő diktáljon neked, hanem te neki.
2013. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
36%
Enyém is ilyen, csak van mellette még egy 3 éves nyűgös gyermek!Nagyon nehéz!
2013. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várom a tavaszt, hátha neki sem lesz olyan unalmas minden nap. Próbáltam magára hagyni mikor hisztizett,de akkor elkezd sírni és utána meg sem nyugszik sokáig. Neki az is kevés ha mellette ülök, játszok, énekelek, csárdást járok, mindig csak nyűgösködik. Ha pl. 2 percig vigyorog akkor már tudom,h na mindjárt elkezdi...! Sokan mondják,h túl figyelmes,lehet, h unatkozik, de nem nagyon tudom új helyekre vinni. Tudom,h Velem is gond van,de ha hiszitek, ha nem, én egy nyugodt, kedves nő vagyok/voltam, nem is hittem,h ennyire morgós leszek,de tényleg kiborító,h semmivel nem haladok, nem tudom őt úgy lekötni,h 1 óráig csendben legyen,ne szenvedjen úgymond. Magamra is mérges vagyok,h a gyereknevelés terén is kudarcot vallottam,pedig imádom, a széltől is óvom, mindent megadunk neki. Sokszor már a férjemmel is összeveszünk,mert ő is feszült lesz,ha én is és a baba is csak kínlódunk. Hordozást nem szereti...
2013. febr. 24. 19:58
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

Ne légy feszült, Te magad írod, hogy annyira feszült vagy, hogy el sem tudod mondani! Ezt a picur is sajnos nagyon-nagyon megérzi! Hidd el, ő látja, hogy téged idegesít a jelenléte a nyöszörgése! Ilyenkor ne feszkózz, hanem nyugtasd meg! Vidd magaddal a lakásba, pihenőszék, hinta, hordozó, etetőszék, járóka, utazóágy vagy mindegy, amitek van!


Én is ugyanezt megtapasztaltam! Volt egy nagyon feszült időszakom, olyankor a gyerekeim is azok voltak, a kicsi nyűglődött a nagy hisztizett folyton, egy ördögi kör volt, azt hittem szétrobbanok, Aztán erőt vettem magamon, változtattam és láss csodát, kiegyensúlyozott gyermekeim lettek, ha nyűgösek, hisztisek is, azért teszik mert bajuk van, éhese, fáradtak, fáj valami.


Amúgy meg beszéld meg a férjeddel, heti 1x menj el lazítani, barátnőzni, sportolni, bármit, hogy kikerülj a malomkerékből. Nyugodt és elégedett anyukának nyugodt és elégedett baba a jutalma!


Nálam a nagy 2 éves, a pici 6 hónapos és úgy néz ki újra várandós vagyok, hát mit csinálnál az én helyemben ha már egy gyerkőctől így kivagy?

2013. febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Én megértem a kérdezőt, nekem 6 hónapos a fiam, de idegileg kivagyok már én is. Éjfélnél hamarabb nem alszik, ordít szinte egész este, bármit csinálunk vele..

Reggel fél 6-kor már ébren van, etetem, visszaalszik.. Délelőtt 10-től 4-ig nem alszik semmit, sokat nyűgösködik, sír..

4-től fél órát alszik, sír,sír,sír. Már 2 hónapja megy ez nálunk, hulla vagyok a kevés alvástól, sok sétától (minden nap 1,5ó min.) cipeléstől, mert mindíg ölbe van.(akkor is sír..) A környezetemben élő gyerekes családok mind azt mondják ilyen gyereket még nem láttak, mindíg sír, ok nélkül.. Hogy lesz-e jobb, könnyebb? Tuti nem..

2013. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Egy ilyen kicsi még nem tud hisztizni. A dackorszak még sokkal durvább lesz. Tényleg szedd össze magad, menjetek társaságba, ringatóra, foglalkozásokra, mert ez a helyzet egyikőtöknek se jó.

Ajánlom még a magnebéhatot egy jó adag kalciummal, és omega 3-at is, jót fog tenni.


És persze foglalkozz magaddal (fodrász, kozmetikus, stb.).


A lepontozóknak gratulálok, ismét bejött a "szólj igazat, betörik a fejed" mondás :D


1.

2013. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

És gyereknevelési kudarcról ne beszélj, minden babának van ilyen korszaka, úgy hívják, hogy szeparációs distressz.

A házadra én se ajánlom, hogy felkösd, ahogy az értelmes hatvanszázalékos ajánlotta :D :D


Na befejeztem :)

1.

2013. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is! Minden elismerésem annak aki 2 vagy több gyereket nevel! Megpróbálok erőt venni magamon, de nálam ez úgy működik, h ha a babának jó kedve van, akkor anyának is!:-) Kedves utolsó, kitartást kívánok! Azért jó lenne tudni, h pontosan miért ilyenek ezek a babák, nem csak találgatni! Pedig én annyira szeretném jól csinálni,de az utóbbi 2 hétben már magamat sem bírom elviselni! A kimozdulás jó ötlet,bár nem vagyok az az eljárkálós típus, pedig sokszor már attól jobban érzem magam ha leviszem a szemetet!
2013. febr. 24. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!