Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos fiamnak almát...

4,5 hónapos fiamnak almát adtam, és annyira +fogta a székletét, hogy az 5. nap segítséggel (kamilla teát javasoltak), tudott csak kakilni. Normális ez?

Figyelt kérdés
3 napja nem adok neki semmit, csak szopizik, +kapja az Édes-Kömény Kamilla teát, de még most sem kakil.Igazából, nem erőlködik, meg nem görcsöl a pocija, csak egyszerűen nincs kaki, viszont pisi, az bőven van, na meg pukizik is nagyon sokat, és gondolom az almától, még büdös is a pukija. A védőnő azt tanácsolta, hogy keverjem az almát valami lazítóbbal, mint pld. krumplival. Nektek mi a véleményetek, és nálatok volt ilyen, ha igen, akkor ti mit tettetek?!
2013. febr. 25. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sok babának fogja a pocakját az alma. Gondolom lével kezdted bevezetni, nem egyből reszelékkel. Szerintem adj neki mást, akár üvegeset is (őszibarackot például), ha már muszáj ilyen korán hozzátáplálni.


Kamillával óvatosan, mert árt a bélflórának, ha sokáig kapja! És csak akkor lazítja a székletet, ha kicsi cukrot is teszel bele. Reggel, éhgyomorra adj pár kortyot belőle a babának.

2013. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Az alma székletfogó. Sokszor tanácsolják hogyha a gyermeknek megy a hasa, híg a széklete akkor almával etessük. Nagyon nem normális ha egy kisgyermek 5 napig nem kakil. Ezért is büdös a pukija, mert végül is a végtermék bent van, csak szorul.. Érdemes olyan ételt adni neki ami meghajtja..
2013. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha még van bőven tejed és semmi nem indokolja a korai kezdést, akkor én nem adnék neki almát még. Várj egy hónapot és próbáld újra, ha akkor is szorulása lesz, akkor még nem érett meg a gyomra az almára.
2013. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál egyébként nem gáz, ha nincs kaki, mert az azt jelenti, hogy felhasználja a szervezete az anyatejet. De így, hogy kapott mást, annak bizony távozni is kéne.
2013. febr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én az almához raktam egy kis darált kekszet meg késöbb barackot vagy banánt. Az én lányom 3 éves és még mindig vannak ilyen gondok sajna nem lehet vele mit tenni. Nálunk mostanába a joghurt meg anyukám szilva lekvárja segitett. Amugy a krumpli is meg fogja neki nagyon.
2013. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A krumpli tele van keményítővel, ami szintén okozhat székrekedést, ezért hasmenéskor szokták javasolni. Nem értem a védőnőt, ezt mindenki tudja.

Én ezért kezdtem tökkel a hozzátáplálást, mert sokszor hallottam, hogy az alma ebből a szempontból nem szerencsés. Meg ilyenkor nincs is normális alma, mármint csak agyon tartósított, én sem bírom megenni.

Nem is tudom, mit ajánlhatnék, ami most pont jó lenne, én 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, pont nyáron, akkor nagyon sok friss gyümölcs-zöldség volt. Én amúgy a helyedben várnék még egy kicsit és pont jönnek a frissebb zöldségek, lesz választék, nem vagytok még elkésve semmiről. Főleg, hogy anyatejes, neki az most bőven elég.

Amit tudnék még javasolni, hogy nem csak neki adhatsz teát, de magadnak is vehetsz Mecsek tejszaporító teát, ami nem csak arra jó, hanem pont az emésztésre is, főleg a köménytartalma miatt, de a többi gyógynövény is hatásos. Mikor a kisfiamnak voltak ilyen gondjai, akár 1 évesen is, szépen ittam belőle és lassan rendbejött a széklete.

Szerintem bezavart most nagyon ez a hozzátáplálás és az alma, de ne aggódj, rendbe fog jönni hamar.

2013. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen picinek se kekszet, se joghurtot, se lekvárt nem szabad adni!
2013. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolta a védőnőm, hogy az első héten még pároljam a babának az almát, mert úgy kevésbé fogja a székletet. Nem is volt gond vele. Azóta már természetesen nyersen kapja. Párolt sütőtököt (vagy ha van esetleg nyárról eltett őszibarackod) próbálj adni neki, azt könnyebben megemésztik.
2013. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
13:02-es azért irtam oda hogy az én lányom már 3 éves de olvasd el mégegyszer hogy mit irtam! A háztartási keksztöl nem lesz semmi baja.
2013. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13:02-es azért irtam oda hogy az én lányom már 3 éves de olvasd el mégegyszer hogy mit irtam! A háztartási keksztöl nem lesz semmi baja szerintem, a lányomnak sem lett semmi baja.
2013. febr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!