Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejcukorérzékeny lehet a babám?

Tejcukorérzékeny lehet a babám?

Figyelt kérdés
Akik voltak hasonlóképpen, kérem írjanak, hogy miből vették észre hogy baj van. A mi tüneteik: kezdetektől fogva görcsös hasfájás, visszatérő sírás az evésnél, nyugtalanság, hátraszegett fej, nem alvás se nappal se éjszaka, 2 hete vizes hasmenés, 2 hete eldugult, trüttyögős orr...véres széklet meg ilyenek nincsen..de már nincs jobb ötletem...mostantól nem fogok semmi tejeset enni, akkor kiderülhet gondolom
2013. febr. 25. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Nálunk ugyanez volt. Mikor még 4 hós korában is ordított a hasfájástól és nem lehetett normálisan etetni,nem aludt,akkor vittem el a gasztroenterológiára.

Nálunk ugyan volt véres széklet is, kiderült,hogy tejfehérje és laktózérzékeny.

A laktózbaját valószínű apukától örökölte.

Én a helyedben elvinném őt egy gasztroenterológushoz, ártani nem ártasz vele. Ha nem eszel semmi tejeset, laktóz akkor is van az anyatejben,max. tejfehérje nem lesz benne.

Az én kisfiam kapott speciális tápszert a gasztroenterológián,akkor még szopott napi kétszer,mert annyi tejem még volt,aztán abbahagytam a szoptatást,ráálltunk a tápszerre, és azóta rendben vagyunk.

Mielőbbi jobbulást a babádnak!:-)

2013. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem akarok tápészerezni....rengeteget küzdöttem, hogy legyen elég,sőt több tejem is mint amit a baba igényel... mindenem a szoptatás...akkor inkább nem eszek szinte semmit..
2013. febr. 25. 15:11
 3/4 A kérdező kommentje:
4 hónapos a babám
2013. febr. 25. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Tejfehérjeérzékenységre jó, ha nem eszel semmi tejeset. Azt mindenképp próbáld ki, de kivizsgálás sem árt. Ha laktózérzékeny is a babád, akkor kaphat laktóz lebontást segítő gyógyszert, nem feltétlen kell feladni a szoptatást.
2013. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!