Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a férjem Németországba...

Ha a férjem Németországba dolgozik és ott megígényelte a családi pótlékot akkor magyarba én gyesre se vagyok josoult?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmire sem vagy itthon akkor jogosult!

Ez új éri meg, gyesen vagy itthon, kapod a csp-t, így van biztosításod, és ugyan annyi a GYES+csp, mint kint a csp.

Majd ha a gyerek betöltötte a 3 évet, akkor igényled a kinti csp-t, az otthonát meg lemondod!

2013. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
OFF "magyarba"??? Anyám....
2013. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Családi pótlék annak jár ahol a gyerek életvitel szerüen él. vagy is ahhoz, hogy kint megkapja a férjed be kell jeleneteni a gyereket lakásra, itt van akit meglátogat az itteni gyámhatóság is. itt nagyon oda figyelnek a gyerekre, és ha 6 éves elmúlt kötelezö iskolába járnia, és megvannak a fix státuszvizsgálatok az orvosnál amit egy központba küldenek el, így ezen is meg kell jelenni, ha nem teszik akkor keresik a gyereket.


Ami viszont biztos, hogy a magyar állam néhány hónap után ha valaki kint dolgozik elkezdheti nézni hogy kint is igényelik-e a családit. nekem 3 ismerösömnél volt már ilyen Mo-n. egyik sem igénylet külföldön de mindegyiknek külföldön dolgozott a férje, és 3 hónapig nem kaptak családit, mert vizsgálódtak utánnuk, habár a végén vissza menöleg megtérítették.

2013. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.-nak üzenem, hogy teljesen nem így van, ahogy leírta!

AZ tök mindegy, hogy hol él a gyermek!

Az én párom Ausztriában dolgozik. Gyest és családit is igényelhettek ő utána kintről. Esetetekben Németországból!

Én egy percet nem dolgoztam Ausztriában, Itthon élünk a fiammal, ide vagyunk bejelentve, itt lakunk, itt van orvosunk, védőnőnk, ide jártam terhesgondozásra, itt szültem, stb... Gyermekünk mégcsak nem is volt sosem Ausztriában.

Magyarországról nem kapok egy forintot sem, se családi, se gyes, egyedül az egyszeri anyaságit kaptam meg, mindent mást visszautasítottak a magyarok, igányeljem kintről, mert párpm kint dolgozik!

Szóval igényeljétek meg nyugodtan a gyest is, csak párod munkaviszonyát fogják nézni, nem a Tied, de Te kapod meg. Kicsit bonyolult, de egy kinti könyvelő segít Nektek, keressetek egyet!

Nekünk Ausztriában van egy könyvelőnk mindent ő intéz. Most 6 hós a fiam, onnan küldik a családit, gyest. És hangsúlyozom: tök mindegy hol lakik a gyermek! Ami fontos: párodnak legyen bejelentett munkahelye kint és az ó munkaviszonya számít, azaz ő utána igényelitek meg, de Te kapod a gyermek után. Viszont nem küldik Magyarországi bankszámlára, csak kintire. Nekünk is osztrák számlára érkezik, bár gondolom párodnak úgyis van kint Németben számlája.

2013. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két helyről nem lehet igényelni, barátnőm ezt nem tudta, itthon kapta 2 évig, vissza kellett fizetnie kamatostúl a Gyest, csp-t!


Németországban csak csp azt hiszem 160euro/ hó jár, és a férjnek kell lennie kint minimum 1 év munkaviszony, 1 év bejelentett lakcím.

2013. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4. vagyok újra: amit elfelejtettem: párod kell lennie kinti lakcímnek!
2013. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!