Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 év körüli babátoknál hogy...

1,5 év körüli babátoknál hogy megy a fogmosás?

Figyelt kérdés

Nálunk (1 hét múlva 16 hónapos) egyre nehézkesebben. Eddig még úgy ahogy meg tudtam sikálni neki fogkefével és Nenedent babafogkrémmel (amit nem kell kiköpni), de mostanában egyre inkább nem akarja hagyni. Mindig elfordul, meg kilöki a nyelvével a fogkefét. Ha a kezébe adom, csak rágcsálja, de azért minden alkalommal odaadom neki is, aztán próbálom mosni, de egyre nehezebb.

Mi is közben mossuk apával, hol a magunkét, hol egymásét, hogy lássa.

Vagy eltúlozom a fogkrémmel és elég lenne ha odaadom neki rágni a fogkefét (sok videóban ezt láttam fogmosás címen)?

Egész pici fejű fogkeféje van. Próbáltam az ujjra húzható szilikonost is, de azt még jobban utálja, úgyhogy azzal nem is erőlködöm, nem akarom, hogy megutálja. Úgy még néha sikerül sikálnom rajta egy kicsit, ha megmutatom a mesekönyvben, hogy hogy mos fogat a maci, de már kezdek kifogyni az ötletekből.

Nap közben meg látom, hogy az első felső fogacskáin lepedék van, és pont ott a legnehezebb. Néha letörlöm neki gézlappal, de az se megy könnyen.

Nálatok hogy működik?


2013. febr. 25. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Háááát...az én kisfiammal is ez a helyzet, szóról szóra. Az édes fogkrémet szépen leeszi fogkeféről, utána pedig csak rágcsálja és játszik vele. Neki is sárgás lepedéket vettem észre az első felső négy fogán, de ha csak akár egy picit is próbálom én irányítani a fogmosást - hatalmas sírás lesz belőle. Csak abban reménykedem, h talán idővel nyugodtabban fog menni a dolog.Sajnálom, h nem tudtam segíteni...
2013. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is rakunk fogkrémet a fogkeféjére, de még inkább leeszi. A fogkefét pedig rágcsálja és viszi magával. Persze mutatjuk neki, hogy kell sikálni a fogait. Fontos a példamutatás :)
2013. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy éve korában bújt ki az első foga, azóta mossuk. Eleint hagyta, ő is próbálkozott. Aztán egyre kevésbé. Aztán már rémálom lett, pedig mindent próbáltunk: játékosan, apa-anya-tesó fogat mosott, aranyos fogkefe, dícséret, jutalom. Egyszerűen nem tűri, és mondhat bárki bármit: én állítom, hogy gyere válogatja, mert a nagyobbik lányommal sosem volt ilyen gond.

A felső fogacskáin én is észrevettem fehér sávot fent, irány a fgorvos. A diagnózis: kezdődő fogszuvasodás!!!!

Teljesen elkeseredtem, nem kap édességet, cukros üdítőt, hónapok óta poharazik... Ecsetelésre kell járnunk, és hát azt tesszük, amit sok nagyokos nem ajánl: erőszakkal megmossuk a fogait, ha kell, lefogjuk. De próbálkozhat továbbra is maga is, megdícsérjük, mese, miegymás... én már csak az időben bízom, és nagyon szégyellem magam, amiért a gyerekem fogai romlani kezdenek, de ez egy közelharc, aki átélte, az tudja. Talán egy-két év múlva hozzászokik. De muszáj fogat mosni, akárhogy sír, okuljatok a mi példánkból :(((

2013. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Másfél évesen simán hagyta még, hogy én mossam neki, most már nem engedi. Két éves.

De az alsó fogsorát egész ügyesen sikálja meg egyedül is. De felül nem, azért küzdeni kell. De erőltetni nem igazán akarom, mert félek, hogy elveszem a kedvét.

2013. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Hú, Kedves 3. válaszoló, ez tényleg nem hangzik túl jól :(.

De ne keseredj el annyira, és főleg ne szégyelld magad miatta, ez hajlam kérdése is. Sajnos nekem is rengeteg tömött fogam van :(.

Most, hogy utána olvastam, lehet kapni valami fogtörlő kendőt babáknak, többféle ízesítésű van, esetleg kiegészítésként lehet, hogy kipróbálom. Állítólag szeretik mert finom. Persze azért továbbra is trenírozom fogmosásra.

2013. febr. 25. 16:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, ahogy elnézem ennek a kendőnek horror ára van :(. De azért teszek egy próbát vele.
2013. febr. 25. 16:55
 7/7 Denisa W. ***** válasza:
Biztosan kegyetlen vagyok, de én fogmosás terén soha nem ismertem tréfát. Ha nem akarta és üvöltött közben, akkor üvöltött, legalább jól hozzáfértem a fogaihoz. Pár pillanat az egész, jól megmostam és utána megszeretgettem a kis méregzsákot, el is hallgatott rögtön. Aztán szépen megszokta, rájött, hogy vagy így, vagy úgy, de mindenképpen megmosom a fogát. Nem okozott nála traumát, jóideje lelkesen együttműködik közben.
2013. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!