Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire káros vagy nem ha...

Mennyire káros vagy nem ha egy 3 hónapos "nézi" a TV-t?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A villódzás és a hangok nagyon megterhelik az idegrendszerét. Nagyobb korban meg az a gáz, hogy készen kapja az információt ahelyett, hogy a képzelete dolgozna.


Az én egyévesem is szokott néha mesét nézni, de nem megy egész nap a tv.

2013. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Káros az idegrendszerére nézve.

Még pár perc is a tv előtt, ha az rendszeres.

2013. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
2 kismama havernémmal pont erről beszélgettünk tegnap, 8 hónaposak a gyerekeink és mindenkinél megy a háttérben a TV szinte egész nap, mert mi hülyülnénk meg egész nap kussban, ennyi impulzus kell nekünk, a babák tekintete meg persze oda-odaragad játszás közben, anyám azt mondta mi is nézegettük a TV-t, párom anya is mondta a férjemről hogy nagy TV matya volt, és akkor még ilyen TV-k sem voltak, nem 100 HZ-esek meg plazmák meg LED-ek, szóval le a kalappal azok előtt, akik egész nap nem kapcsolják be a TV-t a babó mellett. De ez szerintem az anya hangulatától is függ, ha pörgök és jobb kedvem van Süsüt meg ilyeneket hallgatunk a CD-ről, ha punnyadt vagyok benyomom a TV-t.
2013. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem tesz jót, mert túl intenzív ingerek érik. Ha nem bírod a csendet, hallgassatok kellemes zenét, az kifejezetten jót tesz. Az én fiam 22 hónapos koráig nem nézhetett TV-t, annyit tudott róla, hogy klasszul látszik benne a másik baba, aztán rájött, hogy az a tükörképe. 22 hónaposan nézett először mesét, napi 1-t vacsora után, szigorúan anya vagy apa ölében. Most 2,5 éves már nézi a Minimaxot, de nagyon figyelek rá, hogy ne ragadjon a TV elé. Ha sokat nézik, akkor kikapcsoljuk, elhívom mesét olvasni, játszani,csavarogni, vagy kis házimunkát végezni. A túl sok TV egyáltalán nem tesz jót, ilyen kicsi gyereknél pedig a kevés is káros.
2013. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is megy délutánonként a tv, és észrevettem a 3 hónaposomnál, hogy ottragad a tekintete büfizéses-járkálás közben. Már úgy büfiztetem, hogy előre-hátra megyek és nem forgok, hogy ne lássa a tvt :)

Nagyon vonzza őket, az tuti.

2013. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!