Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttől 1 évesig altatási...

Újszülöttől 1 évesig altatási praktikák? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Hátha nekünk is beválik valamelyik módszer :)!
2013. febr. 25. 18:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Nappali és az esti nagy alvás elötti is érdekel :)!
2013. febr. 25. 18:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindig ringatom! Csak így alszik!
2013. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kriszta0102 válasza:
Mi finoman paskolgatjuk a popsiját,mintha babakocsiba rázkódna menet közbe.kb.5-10 perc és alszik is,igaz nekünk csak hason tud elaludni(kivéve a babakocsiba sétánál).
2013. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 frászkarikaborsó ***** válasza:

Újszülöttként csak letettem és aludt.


3 hetes korától 2 hós koráig nagyon hasfájós volt, hordozókendő vált be leginkább. Na meg a cumi.


2 hós kora óta van hogy leteszem és alszik, de amióta a kezével már fogdos, le kell fognom a kezét mert kiveszi a cumiját aztán meg méltatlankodik hogy hova lett.


Ha nyugtalan, akkor van hogy felveszem, hátradőlök vele egy fotelben, és finoman rázogatom ütemesen vagy ringatom. Ha megnyugszik, lerakom és általában elalszik.


Van hogy énekelek neki, de az ritka, szerintem utálja (nem csoda).


Van hogy simogatom a hátát, vagy vakargatom a lepedőjét hogy lekössem a tekintetét és csináljak némi monoton zajt.


Olyan is van hogy youtube-on teszek be valami relaxációs hangot pl. tengerzúgást, az szerintem inkább csak rám hat, de az is valami :D


azt is észrevettem hogy hamarabb megnyugszik ha egyenletesen veszem a levegőt, mintha lélegzetvisszafojtva várom hogy aludjon már végre.


Ja és egy szavam se lehet mert általában 20 percen belül elalszik, ritka hogy nem :)

2013. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak a cicin alvás jött be. 1. gyereknél még próbálkoztam mindenfélével, mert olvastam sok h.ülyeséget, hogy ez baj, meg majd nem tud róla leszokni. Bár a védőnőm azt mondta, hogy nem baj, sőt.

1 évesen magától leszokott róla.

A 2. gyereknél már nem is próbáltam mást. Újszülöttként csak velem aludt. Befejezte a szopást, elengedte a cicit, és aludtunk. (Éjjel nem kellett böfizni.) Ha próbáltam kivenni az ágyamból egész éjjel fent voltunk. 3 hónaposan tettem át a kiságyába, de az esti alvás akkor is cicis maradt. Ha elaludt letettem. Több ismerősöm is mondta, hogy így aludtak, nem probléma. Nekem mind a kettő időben leszokott róla magától.

2013. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Kisfiamat ha kézbe kellett altatnom mindig egy póz vált be, ha elfektettem a kezemen és magam felé fordítottam (tehát gyakorlatilag az oldalán feküdt). Korábban elég volt így megfogni és aludt is, aztán jött a popsiütögetés finoman. Most 7,5 hónapos. Ugyanígy fogom, járkálok (ha leülök ordít), ringatom, simogatom a fenekét, cumi van a szájában, énekelek és ha sikerül akkor kb 30 perc és alszik (néha több, néha kevesebb és néha pedig el sem alszik) aztán mikor lerakom úgy érzem leszakad a karom. Este többnyire magától alszik el, és nagyon ritkán nappal is, de a nappali altatások többnyire így zajlanak.
2013. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!