Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni...

Hogyan tudnám rászoktatni kisfiamat a háton alvásra? Többi lent

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos,1 hetes korától hason alszik,mert iszonyatosan hasfájós volt,még néha most is fáj neki.

Elég rossz alvó,és gondoltam,hogy most már aludhatna háton,hátha úgy jobban aludna és nem tekeregne annyit,de elalszik és ahogy lerakom őt a hátára egyből kipattannak a szemei,vagy ha véletlen el is alszik, 3 perc múlva felriad,mert megijed a kezétől,összerándul. Nem tud háton aludni abszolút,ha az oldalára rakom,max. 20 percet alszik. Volt más is így? Vagy ha már meg tud fordulni a hasáról a hátára változni fog a helyzet?

Köszi a válaszokat.


2013. febr. 25. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocs, most biztos praktikát vársz, de őszintén szólva én sehogy sem tudtam másképp letenni a lányomat.

Amikor már forgolódott, jobb lett és onnantól kezdve többféleképpen is tudott aludni, de előtte nem. Ő csak háton aludt, hason nem. Akármit is csináltam.

Fiad meg épp fordítva, és ezen szerintem csak a mozgásfejlődés és az idő fog segíteni.

2013. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg át nem fordult, a lányom is ilyen volt. Utána már mindenhogyan, ő fordult úgy, ahogy neki jó volt, általában akkor is legtöbbször hason volt.
2013. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nagy a valószínűsége hogy nem szeret háton aludni.1 éves lányom hason alszik.Miért erőlteted?Ha Ő hason szeret aludni akkor aludjon úgy.Kislányom kicsi baba korában csak háton aludt.Aztán szép lassan magától kezdett hason aludni.Azóta csak hason alszik.Nem bolygatom,miért is tenném?
2013. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csak hason alszik. Mostanság néha az oldalán. Nem tudsz tenni semmit vele.
2013. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod háton talán jobban aludna, aztán meg azt, hogy 3 perc múlva felriad a keze mozgására. Teljesen felesleges háton altatni. A kisfiam is hason aludt pár hetes korától, még a mai napig hason alszik a legjobban, pedig már 2,5 éves.

Ha forogni kezd, azért nem fog nyugodtan aludni, mert azt gyakorolja álmában. Ha kúszni kezd, akkor meg azt. :)

Örülj neki, hogy most viszonylag jól alszik hason. Majd forog Ő, ha már tud és nem lesz kényelmes a hason alvás. :)

2013. febr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd a háton alvást. Egyrészt megtörténhet, hogy álmában esetleg bukik, és ez hanyattfekve kifejezetten veszélyes. Hason fekve, teljes testtel az ágyon fekszik, tehát nem ébreszti fel magát azzal, hogy megrándul a keze, vagy álmában hadonászni, rugdalózni kezd. A legtöbb baba kényelmesebben alszik hason, mert ha félálomban van, legfeljebb a fejét fordítja át, nem mocorog annyit. Majd később, amikor már biztosan forog előre-hátra, eldönti, hogy kényelmesebb neki.
2013. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd, ha kényelmetlen lesz Neki megfordul. Fiam is 6 hós koráig csak hason aludt, aztán mikor rendesen forgott minden irányba, átfordult egyik este, akkor háton aludt egy darabig. Most 6,5 hós, összevissza alszik, van hogy háton van hogy hason, ahogy épp kényelmes Neki.
2013. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd neki, úgyse fogja elfogadni a helyzetet. Nálunk pont a fordítottja van. Kb. hat hetes koráig az oldalán aludt - nálunk ezt preferálták a kórházban is és az orvos is -, aztán egyszer csak magától átevickélt hanyatt fekvésbe. A feje oldalra van - sose alszik felfelé tartott fejjel -, és ő forgatja el hol egyikre, hol másikra. Így nem félek, hogy gond lesz a bukással. Szóval nálunk pont a hasonfekvés az óriási probléma. Már egy hónapja küzdünk, nagyon nem akarja. Csak napközben tud úgy elaludni hason, hogy evickél és sír, beadom a cumit a szájába, és ő sértődötten leteszi a fejét és behunyja a szemét, két perc múlva pedig már esik ki a cumi a szájából. Jégvirág válasza egy kicsit bíztat, hogy majd magától fog hason is aludni.
2013. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!