Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb, ha az úját...

Melyik a jobb, ha az úját szopja, vagy a cumi?

Figyelt kérdés
Ezt ugye az elején kell eldönteni,h adok-e neki cumit,vagy nem..
2013. febr. 26. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a cumit ajánlom inkább. Ha nagyobb lesz, és le akarod szoktatni róla, a kezét nem tudod tőle elvenni...
2013. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is cumi, mondjuk az én fiam négy hónapos koráig nem fogadta el egyáltalán.
2013. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Snapette ***** válasza:
40%

Az, hogy nem adsz neki cumit nem jelenti egyértelműen azt, hogy az ujját fogja szopni. Én nem adtam cumit a lányomnak, nem is látott soha, és soha egyszer sem szopta az ujját. Igaz, cumisüvege sem volt soha, magyarán mondva: soha semmi kapcsolata nem volt semmiféle cumival, és mégsem szopja az ujját.

Nagyon cumiellenes vagyok, semmi lényegét, hasznát nem látom.

2013. febr. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is cumira szavaznék.

A baráti körben két kisgyerek is van, akik 4-5 év körüliek és még mindig szopják az ujjukat. Az egyiknek a foga elöl már jócskán ki is áll. Nem tudnak a szülők sok mindent csinálni!

2013. febr. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Cumi! Én is ellene voltam, de belegondoltam, hogy én az ujjamat szopiztam 10 éves koromig. Sajnos nagyon sok hátránya volt, rettenetesen feláztak, szétrepedeztek az ujjaim. Rettenetesen fájd, de akkor is szopiztam, mert hajtott a kényszer. Jobban jártam volna a cumival.Arról előbb leszoktam volna és a kezem sem látja kárát.

Ja, a fogaim viszont nem károsodtak tőle. Szerintem az genetika.

2013. febr. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A cumi mindenképpen jobb. Kedves 4. Az én kisfiam már méhen belül szopizta az ujját, legalábbis az ujjai tartásábólerre lehet kovetkeztetni. Amikor megszuletett szerettem volna errol leszokatni, de persze csak cumival lehet, amit nagyon nehezen fogad el. Most ott tartunk, hogy mindkettot bekapja.....tehat vannak olyan helyzetek, amikor nem tud mit tenni az anya, kell a cumi. Raadasul nem mindenki teheti meg, hogy folyon a gyereket lesi, van meg ezer mas dolga, es ha tudja, ezzel is lefoglalja kicsit. Arrol nem is beszelve, hogy egy beteg kisbabanak mekkora vigasz lehet egy kiscumi:-)
2013. febr. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 3 éves múlt és ujszopizos, pár hónapig cumizott, aztán kikopte mindig és az ujját szívta, hiába adtunk neki cumit nem kellett neki. A huvelykujjan a köröm nagyon vékony neki, a fogai nem állnak ki, remélem nem is fognak. Hogy meddig fogja szívni az egy jó kérdés, de erről nem tudom leszoktatni, húgom 8 évig csinálta. Kislányom 7 hós a cumit, nem kell neki az ujja, remélem nem is kell majd. Szóval én a cumira szavazok!
2013. febr. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Én ha megfeszülök sem értem ezt a görcsölést a cumikérdésen. Hogy milyen fogsora lesz, az a genetikán múlik. Nekem 6 éves koromig nem esett ki a margarétacumi a számból és gyönyörűek a fogaim. A húgom nem cumizott, és mégis össze-vissza állnak.


A másik kiakasztó dolog, hogy nem gondoltok bele, hogy a cumi nem hangtompító, ahogy az ujja sem a gyereknek. Azért cumizik, vagy szopja az ujját, mert megnyugtatja. Ugye ez a szülőknek kényelmes, mert a gyerek képes bizonyos helyzetekben megnyugtatni magát a szülő közbelépése nélkül. Aztán mikor anyuka úgy gondolja hogy neki már ciki hogy a gyerek cumizik, akkor elveszi tőle, aztán csodálkozik hogy a gyerek sír. Volt olyan agyas kérdező akinek a gyereke már 1 hete alig aludt, mert üvöltött a cumija után, a hül@ye meg itt kérdezte mit csináljon, de eszébe nem jutott hogy visszaadja.


Én azt vallom, hogy egyikünk sem ment cumival a szájában érettségizni, és a mostani gyerekek sem fognak. Ha eljön az ideje, le fogják tenni a cumit, és az ujjszopást is elhagyják. A nagyom 6 éves. A szülőszobán már szopta az ujját. Most csak alváshoz szopja. Ez senkit nem zavar, neki meg jó, bár látom hogy lassan kezdi ezt is elhagyni. Így a saját ütemében. Ha meg nem akarjátok hogy cumizzon akkor csecsemőkorban is másképp kell megnyugtatni, nem rászoktatni.

2013. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van egyik nem cumizik és nem szopja az ujját. Másiknak adtam cumit ugyan de nem kérte viszont megtalálta az ujját, 4 éves és azóta is szopja sajnos a fogai is előrébb állnak tőle:((

A harmadiknak amikor csak tehettem adtam a cumit nehogy így járjunk hogy ő is rákap az ujjára, ő cumival alszik (nappal nincs a szájában) 19 hónapos, remélem erről könnyebb lesz leszoktatni mint a másikat az ujjáról.

2013. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, az ujját szopja, de csak elalváshoz. A cumit sosem fogadta el, pedig a hasfájós időszakban kínunkban azt is sokszor ajánlgattuk neki. Én örülök ennek a verziónak. Nem hagyjuk otthon, nem esett ki a babakocsiból, nem kell keresgélnem éjszaka, nem rágja el suttyomban (ettől mindig paráztam a cumisüvegnél is) és kisebbként sem volt egyfolytában a szájában.

A fogát majd meglátjuk, egyelőre szépek, de nekem és a férjemnek is volt fogszabályzónk: ő cumizott és hamar leszoktatták, én meg az ujjamat szoptam olyan 6 éves koromig. (Nem néznek ki felemásan a hüvelykujjaim :))

2013. febr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!