Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós babám sírva kakil, mit...

7 hós babám sírva kakil, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem jön ki neki a kaki, pedig már ott van a popsijánál. Tegnap óta csak iszonyat kemény bogyókat produkál, szenved. Pont azokat ette eddig amik fogják a székletet. Adtam neki barcklét,itatom vízzel, semmi nem hajtja meg a pociját. Szilvát még nem evett, a körte elfogyott. Hnap csak tejpépet adjak neki és szoptassam? Elnézést a téma miatt!
2013. febr. 26. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szenved lázmérőzd meg hogy megkönnyebbüljön, vagy glicerines kúpot is használhatsz ha van otthon. A fiamnak mióta elkezdtük a hozzátáplálást azóta nehezen kakil, ezért vettem biogaia cseppet már 4 napja kapja, és megszűnt a probléma.
2013. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fiamnak is volt kiszedtem a popsijából mert az brutális, ha feszíti, és nem jön ki, plusz ez csak rosszabb lesz:( Gyakorlatilag kisebb darabokra masszíroztam, és kinyomtam oldalról (ennél jobban nem tudom leírni :S)
2013. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szegény picike!:(

Írtad, hogy pont azokat ette eddig amit fogják a székletet, hát elsősorban ezen változtass, az étrendjén és egyszerre ne adj neki több székletfogó ételt! Az almát, banánt, kakaót próbáld teljesen elkerülni és adj neki kefírt, joghurtitalt.

Sok folyadékkal itasd, az lazítja a székletet, egy kiskanál szilvalekvárt naponta, az is hatásos, illetve adj rostos gyümölcslevet amibe kever babáknak való probiotikumot (Lactiv vagy BonolactProKid vagy Protexin vagy ProBio6).

Ha nagyon makacs ezek után is akkor próbáld ki azt hogy naponta 0,5 dl aloe vera levet adsz rendszeresen, az tuti segíteni fog!

Egyébként én is ajánlanám a hőmérőzést, 2 centire dugd fel neki és közben told a lábait, térdét a hasához és körkörös mozdulatokkal tornáztasd.

Vehetsz a patikában glicerin oldatot is, ha azzal bekened a hőmérő végét és úgy dugod fel, akkor az már ott helyileg is sikamlósabbá teszi a székletet és könnyeben kicsúszik.


Remélem hamar rendbe jöttök!:)

2013. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 gabszem ***** válasza:
vegyél neki üveges szilva-bébiételt, kamillateát is probálhatod. Vagy vegyél neki Laevaloc-ot
2013. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbáltad a hőmérőt is,nem segített. A popsija végében ott a kaki, sírni tudnék mikor látom,h szenved! Kb. már úgy csinálom mint a 2. válaszoló.
2013. febr. 26. 19:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam,bocsi.
2013. febr. 26. 19:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Kamillatea egy csepp cukorral. Nálunk most a tápszerváltás miatt fél óra üvöltés előzi meg a kakit pár napja. Reméltem, hogy hozzászokik a poci, de már nem erőltetem tovább. Esetleg igyál te sok sárgabaracklevet.
2013. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Őszibarack, sárgabarack Hipp bébiétel vált be nálunk, elég gyors a hatása.

Azt hiszem, Brendonból 1 nap alatt kihozzák.

Szerintem is csak szoptasd holnap.

Jó meleg fürdővíz is segített múltkor, igaz, vízbekaki lett, de kijött.

2013. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
MÁsodik vagyok, mindenképpen szedd ki óvatosan, mert a javasolt ételek ugyan nagyszerűek, de nem fognak segíteni a végbélnyílásba besült kakin:( Nekem a doktornéni mondta, hogy szedjem ki mindenképp, mert ami már ott van azt lágyítani nem fogom tudni. Csak a következőt.
2013. febr. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kaptam kúpot, remélem ez fellazítja,nem tudtam kiszedni,borzalmas nézni is ahogy ott van a kaki, ő meg visít.:-(
2013. febr. 27. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!