Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szintén dundibb volt a...

Akinek szintén dundibb volt a babája az átlagnál, később "letornázta", mikor már járni tudott? Vagy mikor? Egyáltalán egy anyatejes baba mitől lehet kövér?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy később fog forogni is a súlya miatt? Mire figyeljek oda? A dokim nem mondott semmit, szerinte semmi gond.
2013. febr. 26. 18:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Az anyatejtől is ugyanúgy (sőt sokszor jobban) híznak a babák, mint a tápszertől. A hízás a mozgásfejlődés előrehaladtával lelassul, nem kell aggódni. Mekkora a babád?
2013. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
3 és fél hónapos, 7,4 kg. Engem nem is zavarna, csak már idegesített hogy többen megjegyezték hogy mekkora..
2013. febr. 26. 18:22
 3/34 A kérdező kommentje:
Ráadásul egész nap elvan mint egy kisbuddha, amit elér a kezeivel azzal játszik,vigyorog, dumál, de semmi ingerenciája megfordulni,ha hasra teszem akkor vagy sír vagy elalszik.
2013. febr. 26. 18:24
 4/34 anonim ***** válasza:
3,5 hónaposan nem is kell megfordulnia, bőven ráér még. A fiam 3900 grammal és 55 cm-el született, 3 hónaposan 7,5 kg és 66 cm volt. A 6 hónapos mérésen 9 kg és 73 cm volt, tehát lelassult a hízása. Persze nagy baba, de teljesen arányos és mi az apjával sem vagyunk kicsik. Amíg az orvos szerint rendben van, addig ne foglalkozz másokkal.
2013. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást :) Ezek szerint csak a barátnőimnek vannak szuperbabái,akik mindent előbb csinálnak..Én sem gondoltam volna hogy már meg kéne fordulnia, de a védőnő azt mondta hogy egy hónap múlva már kellene. Úgy tudtam ilyen kis korban elég különböző a babák fejlődése, nincs ennyire kőbe vésve semmi.
2013. febr. 26. 18:35
 6/34 anonim ***** válasza:
Nekem az első kislányom is dundi baba volt és most a második is az :)! A nagy amikor elkezdett jobban mozogni, forgás mega többi szépen leadta a súlyát, most magas nyurga kislány lett belőle. A kicsi is most 4.5 hónapos és még nem fordult át, most kezdte magát oldalra húzni, majd át fodul még ráér. Nehezebben bírja a kis dundi popóját :)!
2013. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Valószínűleg letornázza majd.


Én babám is 7,5 kiló volt 3 hósan. (4 kilóval, 57 centivel született). Nekem a védőnőm állandóan azt mondta, hogy tuti későn fog majd beindulni a mozgásfejlődése, meg kötöttek lesznek az izmai, mert duci. Harmadik gyerek volt, így nem igazán hozta rám a frászt, mert láttam, hogy teljesen rendben van. 4 hósan forgott minden irányba, 5 hósan kúszott, 6 hósan mászott és felült, 7 hósan felállt, 10 hósan elindult. Szóval még valamivel gyorsabb is volt a mozgásfejlődése, mint az átlagé. A hízása közben lelassult, de azért még mindig nagy baba, nagyobb, mint az átlag. Magas is, a súlya meg 11 kiló felett van 14 hósan. De azért nem annyira kis pufi már, mint féléves kora előtt :)

2013. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. 3 és fél hósan még nem is kell semmit csinálnia :) Legyen sokat hason, hogy kiemelje a kis mellkasát, attól erősödik a háta. Forogni 6 hós koráig is ráér. A nagylányom, aki átlagos súlyú volt, 6 hósan kezdett csak. De eszembe se jutott, hogy az késő lenne, nem is volt az szerintem. Szóval igazán nincs miért aggódnod :)
2013. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Tényleg köszi! Nem vagyok egy túlaggódó típus, de első gyerek és nincs viszonyítási alapom. Erőltessem a hason

fekvést? Nem igazán szereti..

2013. febr. 26. 20:29
 10/34 anonim ***** válasza:
Tedd hasra pár percre minden nap 1-2 alkalommal, ha nagyon utálja már, akkor fordítsd vissza. Az én fiam is ordított pár perc után, aztán mikor elkezdett forogni megszerette a hason fekvést.
2013. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!