Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallott már valaki borostyán...

Hallott már valaki borostyán nyaklánc okozta balesetről?

Figyelt kérdés
Dilemmázok, hogy vegyek-e a babámnak,sokat lehet erről olvasni a neten, de csak feltételezések vannak, hogy fulladásveszéllyel jár. Nem találtam semmi olyan konkrétumot, hogy bajt okozott volna. Valakinek vélemény, tapasztalat?
2013. febr. 26. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen én itt olvastam egy olyan történetet amióta nem rakom a lányom nyakába a láncot.
2013. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*azóta
2013. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

megkerestem és kimásoltam neked:

Az eset az ajtószomszédommal történt meg:-( Amit az apuka mondott azt tudom nektek elmondani. A babának a nyakában volt már egy ideje, de nem használt fogzásra vették neki, a baba 8 hónapos volt. Az anyuka ki akarta már szedni a nyakából, de az anyósa vagy az anyja ez nem világos, erőltette, de nem is ez a lényeg. A kisbaba délelőtti alvás után felébredt az anyuka hallotta is, de eljátszott még a kiságyban csendben, így nem ment be hozzá csak amikor már túl sokáig "játszott", és akkor találta meg a kiságyban. A nyaklánc el volt szakadva a kisfiú már nem élt. A boncolásnál az orrából, és a tüdejéből is szedtek ki szemeket:-( Nem tudják hogyan szedhette így szét, hogyan tudta a szemeket egyáltalán leszedni a csomózott zsinegről. Sajnos valahogy sikerült. Rettentően szomorú történet:-(

2013. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
na pontosan ezért nem veszek én nyakláncot!!
2013. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Egyenként vannak csomózva a szemek, egy 8 hónapos még megfogni sem tudja, nem hogy bedugni az orrába.

Urban legend.

2013. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne tudná egy 8 hónapos? Az enyém már ennyi idősen simán fogott meg a babák a szájába is bele tudnak mindent rakni! Nem értem miért ne tudna ennyi idős fogni!?
2013. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Én sem értem miért ne tudná megfogni,az én 5 hónapos babám mindent megfog és egyből a szájába vesz,már most mindent el kell pakolni,pláne egy 8hónapos. Én is hasonló okok miatt nem gondolkoztam sose a nyakláncon. lehet,hogy használ,de inkább nem próbálnám ki,jobb a biztonság.
2013. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
4 hónapos babám már bármit a szájába tud venni. Én inkább megveszem majd a drágább ínyzsibbasztókat, vagy akármit, de ilyen szarságokat nem akasztok a nyakába.
2013. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy itt hiába ír le neked bárki bármilyen esetet, urban legendnek nyilvánítják az elvakult anyukák, és ezzel el is van intézve a dolog.

Akkor is ez volt, amikor leírtam, hogy az ismerősünk kisbabája megfulladt a hordozókendő miatt, hogy én mit kaptam, hogy hazugságokat terjesztek :( Pedig mondom, az ismerősünkkel történt, és soha nem jutna eszembe ilyen szörnyűséget kitalálni.

Én azt gondolom, hogy veszélyes bármit a baba nyakába akasztani, ráadásul nekem a borostyánlánc működési elve elég logikátlan hókusz-pókusznak tűnik, én soha nem tennék ilyesmit a babámra.

2013. febr. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
ekkora marhaságot kitalálni hogy nyakláncot tenni egy baba nyakába...felelőtlenség(de ti tudjátok) én soha nem tennék ilyet
2013. febr. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!