Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúknak mikortól kéne a...

Kisfiúknak mikortól kéne a kukijukat mozgatni?

Figyelt kérdés

Fiam 6 hós elmúlt,és teljesen zárva van. Védőnő szt már a makknak látszani kéne. Neki semmi :(

Nagy a baj? Mit csináljak? Meddig kéne megindulni?

Most fürdésnél kezdtem neki mozgatni. Mikorra várjak eredményt?

Köszi



2013. febr. 26. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert eléggé megoszlanak a vélemények. Én kérdeztem a dokinőnket, és ő azt mondta, hogy 1 éves koráig ne babráljam, mert majd szépen végbemegy a folyamat magától, mások pedig hülyének néznek, amiért nem huzigálom neki :S Én próbálok abszolút megbízni a doktornőben, nem is merem nagyon mozgatni...Mondott neked a doktornőtök valamit? Hogy mit kellene ilyenkor csinálni?
2013. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk a védőnő már az elejétől mondta, hogy fürdésnél mindig mozgassuk meg egy picit. Aztán kb. 8 hónaposan kétségbe estünk, hogy még alig látszik ki a hegye.

Aztán kiderült, hogy túl bátortalanul csináltuk (persze senki nem mutatta meg, hogy hogyan kell), és egyszer valahogy sikerült jól hátrahúzni, egyáltalán nem volt letapadva, és csak csodálkoztunk, hogy jéééé, már ennyire feljön?!

Szóval lehet, hogy csak nem jó a technika.

2013. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

sziasztok

a kisfiam 4 hónapos lesz,onnantól húzogatom neki a bőrt mióta hazajöttünk a kórházból,védőnő tanácsára,de csak annyit szabad amennyit enged,esti fürdetésnél a vízben szépen húzogatni 1-2 szer,4 hónap alatt már több mint egy ujjbegynyit engedett a bőr,nem tudom jobban megfogalmazni,ráadásul ez nekem új,mert az első gyerkőcöm kislány vele nem voltak gondok :)

anyósom viszont nem elégedett mert azt mondta jobban kéne húzogatni mert ha nem, fel fogják vágni vagy rántani a bőrt neki..de a védőnő azt mondta 6 éves korukig kell ennek rendeződnie!!!!

na ki tudja ezt..

én szépen finoman húzogatom aztán majd meglátjuk mi lesz...

2013. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

én is azt hallottam, h ráér még, ezért nem csináltam. szomszinak 4 gyerekből 3 fiú, és ő 4 hónál azt mondta, h még nem kell.

Dokival nem találkoztunk ma, így nem tudtam rákérdezni.

hát, igen: most erősen vagy sem. picit húzogattam neki, amennyit engedett.

akkor próbálkozok így még 1-2 hétig, és ha nem, akkor kétségbeesek :) :S

2013. febr. 26. 21:39
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Azért ne ess kétségbe :)! Nem is az erőssége volt a lényeg, hanem - megpróbálom "értelmesen" leírni - valahogy úgy mintha le akarnád hengergetni róla a bőrt. Én is csak véletlenül jöttem rá a technikára. Viszont nagyon megijedtem, mikor egyszer nem ment vissza a bőr rajta. Teljesen kétségbe estem, hogy elrontottam, visszapelenkáztam, majd egy óra múlva megnéztem, és magától "megjavult" :D.
2013. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem kell hozzá nyúlni 1 éves koráig elvileg...legalábbis a doki/védőnő szerint.de azért én is nagyon óvatosan ameddig engedi,felhúzom neki,fürdés után paraffinolajat teszek a végére.De ha úgy maradna sem baj,kapna rá egy kenőcsöt,amitől szépen feljönne neki a bőr.
2013. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálunk anyu az okos ilyen téren. De erre a válasz: mintha nem tudnád, h két lányom van :D

Jól van, próbálkozok.

Köszönöm!

2013. febr. 26. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell rángatni, egészen kamaszkorig normális, ha nem jön fel rajta teljesen a bőr.

Ha rángatod, azzal mikrorepedéseket okozhatsz, ami hegesedéssel gyógyul, és pont ez okozhat letapadást.

2013. febr. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kórházban azt mondták, mikor hazajöttünk, hogy majd a doktornő megmondja mikortól kell, mert mindenki mást mond... Nekünk is az 1 évet mondták, holott öcsémnek már azonnal el kellett anno 18 éve kezdeni. Mi 6 hósan kezdtük húzogatni, látszik a makk. Nem erőltetem, addig húzom, ameddig jön, így semmilyen repedés sem lesz. Anyósom soha sem húzogatta a férjemnek, többször vágták, mai napig emlékszik rá, és ha a bőr felcsúszik , húzza vissza. Nem azért, mert fáj, hanem mert kellemetlen neki, és a rossz élmények miatt, hogy az orvos rángatta neki, nem tudott pisilni, mai napig rosszul van amint felcsúszik a bőr. Mondta, hogy utána fürdeni is nagyon rossz volt, és rettenetesen fájt. Én nem akarom ezt a fiamnak. Unokatesóimnak, öcsémnek is húzogatták( anyukám mondta), szerencsére nem is tapadt le.
2013. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam sztem olyat, h rángatom. Nem kell túlzásba esni! :D
2013. febr. 27. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!