Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit az újszülöttről...

Mi az, amit az újszülöttről feltétlen fel kell jegyezni (adatok a mindennapokban)? Találtam egy ilyet: www.csaladivilag.hu/letoltes/fajl/44/, de több, jobb összefoglaló táblázatot keresnék. Tud ajánlani vki vmit?

Figyelt kérdés

#Fejlődésinapló
2013. febr. 26. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez de hülyeség!!


Nehogy már feljegyezz ilyeneket, bele is őrülnék, ha mindent irkálnom kellene.


Én semmit nem jegyzek, majd azt felírom, mikor fordult át először, mikor jött ki az első foga, mikor állt fel, mondta ki az első szót.

Ezekre érdekes lesz visszaemlékezni nagyobb korában, a többi, pl. ami a táblázatban van, felesleges baromság.

2013. febr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én semmit nem ejegyeztem fel, tök felesleges, még az olyanokat sem mikro fordult ült stb.
2013. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen táblázatom. Fogtam egy füzetet, és az első napoktól kezdve minden fontosat beleírtam. A napi dolgok közül azt, hogy mikor evett, mikor ébredt fel és mikor aludt el, ez nagyon hasznos, ha tervezni szeretnéd a napjaidat. Valamint azt is, volt-e kakis-pisis pelus. Amíg szoptattam, azt is felírtam, melyik ciciből evett, mert sokszor olyan zizi voltam, hogy nem tudtam megjegyezni. Aztán felírtam a súlyát, már amikor megmértük. Amikor tápszeres lett a fiam, felírtam, mennyit evett. És felírtam minden érdekes eseményt - új fogacskát, betegséget, oltást, vagy hogy éppen milyen új dolgot csinált, később pedig hogy mit mondott.

Biztosan sokat hülyének tartanak emiatt, de nem izgat. A kistesónál nagyon hasznos volt, hogy időnként belenéztem, hogy is volt ez a nagyobbiknál. Pl. ennyi idősen hány kg volt, mennyit evett egy nap.

Most már a kicsinek van füzete, a nagyobbiknak (2 és fél éves) egy ideje csak az "aranyköpéseit" írom fel :)

2013. febr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vegyél babanaplót :) abban minden fontosnak meg van a helye ès amit mèg annak gondolsz azt is fel tudod jegyezni.
2013. febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!