Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mar, püföl? Kisfiam 8...

Miért mar, püföl? Kisfiam 8 hónapos, pár hete mindenbe belemarkol, a cicim tele van sebekkel, szopizás közben is markolássza (tudom, pasik. ).

Figyelt kérdés
Mindenbe belemar, nyakamba, karomba, arcomba. Nagy fájdalmakat okoz. Rászólok, és mutatom neki, hogy simogatni kell anyát, édesen mosolyog, tetszik neki, de legközelebb megint csinálja. Közben a levegőben is állandóan ki-be nyitogatja a markát. Van még a püfölés is, mikor a karomban van, lendíti a karját és püföl. Ez valamiféle felgyülemlett energia? Még nem kúszik, cask kutyázik, és látom, hogy angyon elindulna már, be tud gurulni, hogy nem halad. Egyébként nagyon nyugodt baba, mindenkinek ez az első megjegyzése rá, hogy milyen nyugodt. Mitől lehenek ezek?

2013. febr. 28. 09:53
 1/6 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy nem érti - nem értheti -, hogy fájdalmat okoz.

Nálunk szerencsére ilyen nem volt, de úgy egy-másfél évesen a lányom harapni szeretett. Például fürdés után állt a fésülködőasztalon, én törölgettem, akkor odabújt hozzám és beleharapott a vállamba. Megmondom őszintén, felment a pumpa bennem és egyszerűen visszaharaptam (nem durván persze). Na, erre úgy megdöbbent, hogy több harapás nem volt.

2013. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
van ilyen baba, majd leszokik róla, csak át kell vészelni, és persze mindig adj visszajelzést neki, hogy ez így nem jó
2013. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

utolsónak: akkor ez természetes? Jó gondolat, hogy feszíti őt az energia, hogy már kúszna-mászna, de még nem tud?

Köszönöm az elsőnek is!

2013. febr. 28. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
természetes, négy fiam közül egy ezt művelet ... kb fél év volt míg rájött, hogy ez nekünk nem jó ... először szép szóval szeretettel, aztán visszakapta amit adott ... na, akkor nézett nagy szemekkel :)
2013. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
(tudom, pasik) miii vaaaaan? A gyereked nem azert fogdossa a melled, mert pasi...
2013. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsónak: ez egy poén akart lenni! csak a rendszer jelezte, hogy ne használjak smile jeleket, így az kimaradt. Nem gondolhatod, hogy komoly volt...
2013. márc. 1. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!