Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Nem akar enni.

Mit csináljak? Nem akar enni.

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve.1éves kisfiam már nem eszi meg a bébiételt,amit eddig adtam neki és nem kéri a főztömet se.Felvágott,sajt,kenyér és mindenféle finomságot enne.Krémtúró,túrórúdi.Aggódok,hogy nem akar értelmes ételt enni.A státuszon 8,5kg volt,tehát nem valami nagy.Gondoltam kiéheztetem és csak normális étellel kínálgatom,de evett 1-2kanállal és kész.Délután 4-ig kibírta,hogy nem evett szinte semmit csak reggelizett,de akkor is inkább hisztizett sehogy egyen.Még az édesnek számító bébiételt se eszi meg,mint a barackos,vagy almás.Krémtúróval keverem össze,hogy egy kicsit egyen,mert ha nagyon főzelékes a krémtúró,már azt se eszi.

2013. febr. 28. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
1 évesen szerintem megpróbálhatod neki azt adni amit ti is esztek,én legalábbis azóta nem főzök neki külön,bébiételt meg nem is vettem soha néha kaptunk egy üveggel,de az se kellett a lányomnak.Ne adj neki túró rudit,krémtúrót.éhenhalni nem fog nálunk is volt egy ilyen időszak Kb 2 hónapig tartott de már elmúlt.Esetleg próbáld meg hogy darabosan eléteszed az ételt hagy csipegessen magától ami jólesik,hátha megjön a kedve.Nálunk bevált.
2013. febr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy nem eszi a főztömet se.Ha a miénkből adok az se jó,ha külön sótlanul főzök neki az se jó.Viszont a csipegetés jó ötlet,mert a répát is csak darabosan eszi,turmixolva nem.Viszont ha nagyon maszatos az étel,akkor hogyan csipegessen....
2013. febr. 28. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hittem külön főzöl neki bocs.Adj neki olyat akkor amit biztos megeszik(felvágott,sajt stb)A levesből szedsz ki neki zöldséget elcsipegeti magának,ha főzöl pörköltet egy kis húst tésztával azt is el tudja csipegetni igaz a főzeléket nem,de kelleni fog neki egy kis idő amíg újra rendesen eszik,vagy adj neki is egy kanalat a kezébe hagy próbálkozzon.Van úgyis olyan amikor napokig csak egyféle esik jól a gyerekeknek.Esetleg adhatsz neki béres cseppet hátha meghozza az étvágyát,nekünk úgynéz ki bevált.
2013. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Megpróbálom.A béres cseppel csak az a problémám,hogy 10kg alatti gyereknek nem lehet adni.Mi is szedjük egyébként.
2013. febr. 28. 14:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Bevált az önálló evés :-)
2013. márc. 1. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!