Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a 2 hónapos babám még...

Baj ha a 2 hónapos babám még mindig 3 óránként eszik 90 ml-t? Emelhetem az adagját ha kevés neki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan emelheted, ha úgy látod kevés. Mi is emeltünk rajta kb. ilyen idősen. most 3 hónapos és 180-at eszik :)
2013. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod kis adagban 20-30 ml-el emelni, ha nem kell neki, nem fogja megenni. Miből gondolod, hogy kevés neki?
2013. márc. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azért mert 2 óra elteltével már nem nagyon birok vele mert rágja az öklét meg olyan erővel cumizik h sztem éhes 3650g-al született és most 6 kiló.nem sok ez egy kicsit?
2013. márc. 3. 08:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok, és ha úgy látod, hogy éhes, akkor emeld az adagját. Ha jól gondolom, a pici tápszert kap. Arra figyelj, hogy a cumija ne legyen túl nagy lyukú. Ugyanis nem csak éhség miatt rághatja és cumizhatja az öklét, hanem azért is, mert a szopási ösztöne nincs kielégítve.Ha éhes is lenne, akkor az öklével nem lakik jól, tehát sírna. A szoptatott babák, néha 20-30 percet "melóznak" a cicin, amíg lemegy 90 ml tej. Lehet, hogy ő ezzel a mennyiséggel 10 perc alatt végez. De attól, hogy jóllakik, a szopás iránti igénye még megvan. Kis adagokban emeld a mennyiséget, látni fogod, hogy a kaja, vagy a szopi a kevés neki.:)
2013. márc. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám már a kórházban 1hetesen ennyit evett meg 3óránként. 3800-al született. A nővérkék azt mondták az ilyen nagy babáknak ennyi kell. Most 1hónapos és 100-110-et eszik. Nem értem amúgy ha 2óra múlva már az öklét rágja, miért hagyod még 1órán keresztül "éhezni". Ő nem egy óra, hogy beprogramozza a gyomrocskáját. Ha éhes, adj neki enni.
2013. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt írta, hogy 3 óránként ad enni a babának, de az 2 óra elteltével már üvölt az éhségtől. Az, hogy a baba az öklét rágja, két étkezés között, jelezhet éhséget is. De akkor általában némi ökölrágás után éhes sírás következik, amiről a kérdésben szó sincs, és a súlya sem kicsi a fogyasztott mennyiséghez képest.

A te babád anyatejet kap, ami az ő emésztésének a legjobb. Ezért valószínűleg sokkal többet képes megenni belőle, mint tápszerből enne, amit kicsit lassabban dolgoz fel a kisbabák gyomra.

2013. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Baj ha a 2 hónapos babám még mindig 3 óránként eszik 90 ml-t? Emelhetem az adagját ha kevés neki?...ugy látszik nem tudok kérdést értelmezni....ajjjjaj.

Én babám is tápszeres, de biztos te tudod a tutit kedves utolsó.

2013. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!