Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Nyáron vissza szeretnék menni dolgozni, (8 hónapos lesz)de csak heti 3 napban. Hétvége lenne a legjobb, mert akkor a párom vigyázna a babára + 1 nap lenne vagy családtag v. bébiszitter. Azt még ki tudnánk gazdálkodni.

Jelen pillanatban ahol dolgozom, ott vannak emberek a hétvégére. Ha ez nem megoldható, akkor nekünk súlyos tízezrek mennének el vagy bébiszitterre, vagy családi napközire. A családban felajánlották a nagyszülők hogy segítenek, de nem akarok 2 embert fixen lekötni, nekik is lesz programjuk, dolguk. Legyek önző, és csak a saját érdekemet nézzem (babáét), vagy inkább nyeljem le, de akkor meg ingünk, gatyánk rámegy másnak a fizetésére, és akkor is meg kell kérnünk valakit, mert egész napokat nem tudunk kifizetni. Nem mellékesen így csak 12 napot kéne dolgoznom, más esetben pedig legalább 16-ot.

Másik megoldás ami ingyenes az az állami bölcsi. De én rettegek a betegségektől. Mi van, ha folyamatosan beteg lesz a baba?



2013. febr. 28. 23:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Illetve ekkora babát szerintem nem túl célszerű állami bölcsibe járatni, a csoportban elég sokan vannak.

Ha meg beteg lesz a baba, akkor is kell valaki aki vigyázna rá, mert állandóan én sem lehetnék itthon.

2013. febr. 28. 23:16
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Maradj vele otthon. Neki még bõven anya kell, nem nagyi vagy szitter. Éppjön az elsõ szeparációs szorongás is abban az idõben.
2013. febr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azt már eldöntöttem, hogy visszamegyek dolgozni.
2013. febr. 28. 23:50
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor 1 pont a hétvégi munka mellett.
2013. febr. 28. 23:51
 5/19 anonim ***** válasza:
A bölcsiben valszeg eleinte beteg lesz, de ha nem most adnád be hanem később ez akkor is így lenne, legalább túl lesz rajta.
2013. márc. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szegény baba,ilyen hamar el kell szakadnia az anyukájától..de ha már muszáj,akkor legalább az apukájával legyen,őt ismeri,ép elég lesz neki,h te hová tűntél,meg én idegenekben nem is bíznék meg annyira,mint családtagban,az én kicsim most 10 hónapos,de nem szívesen hagynám akárkire..
2013. márc. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%
Azért ne essünk már túlzásba nem egy csecsemőröl van szó. Nem kéne az anyukában lelkiismeret furdalást kelteni, teljesen normális, hogy dolgozni akar.
2013. márc. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nem, itt nem normális. nem tudtad?? :)
2013. márc. 1. 09:25
 9/19 A kérdező kommentje:

csak lehet, hogy nem mindegy, hogy egy 8 hónapos babát dönt le egy betegség, vagy egy idősebbet.


ha meg úgy alakul, hogy folyamatosan betegeskedik és ki kell venni (ilyenről is hallottam), akkor meg ott állok megfürödve.

tudván, hogy a bölcsibe betegen is beviszik a gyereket, hiába nem lehet. nem bízom a szülőkben őszintén szólva.. :(

2013. márc. 1. 09:27
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

Hetes, de, egy 8 honapos baba meg csecsemo.

es igenis igaza volt annak, aki azt irta, hogy meg boven az annya mellett a helye. Bebiszitterre van penz, otthon maradni babazni mar budos? Szep anya vagy kerdezo....

2013. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!