Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsiből a gyerkőcöm hazahozo...

Bölcsiből a gyerkőcöm hazahozott bolhát (bent ez állandó probléma). Nem sikerült 'elkapnunk'. Van ellene valami praktika?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A bölcsiben van 2 gyerek, akik mindig visznek be bolhát, így történt ez most is. Ma vettük észre, kaptunk pár csípést, nem tudjuk elkapni. Van erre valami praktika vagy valami szer? Köszönöm!


2013. márc. 2. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ÁNTSZ felé nem lehet jelezni vagy védőnő felé?

Bolhát nehéz elcsípni,sajna tapasztalat,igaz kutyáim vannak(persze kisgyerekem is) de baromi nehéz megfogni)Amugy embereknek nincs valami szer mint az állatoknak bolha ellen?Honnan tudjátok hogy bolha és nem más hasonló bogár?

2013. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Senki sem foglalkozik ezzel a dologgal a bölcsiben, nagy port nem merek kavarni ezzel, félek, hogy kiteszik a picit a bölcsiből 'kiszúrásból'. Ez pont olyan, minthogy beveszik a beteg gyereket, láthatóan taknya nyála a szó legszorosabb értelmében egyben, de van igazolása, akkor sem szólnak egy rossz szót sem, 1 héten belül mindenki beteg lesz. A bolhával is ez a helyzet. Hozzák-viszik.


Nem, ez egyértelműen bolha, agrármérnök vagyok, megismerem. Iszonyat gyorsan pattog.

2013. márc. 2. 15:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
insecticide bolhairtó mindent fújjatok levele és mindent főzzetek ki mást nem tehetsz megelőzni nem tudod.
2013. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sűrű takarítás, ami beválhat. Bár nekem van ismerősöm, akinél annyira bolhás volt a pince (macskáktól, de a macskák nem voltak azok, csak lehordták), hogy ha lementek 5percre és feljöttek, térdükig volt bolha. Na jó, nem úgy, hogy fekete volt a térdükig a lábuk, csak volt egy pár. Nekik csak a szakszerű írtás használt. Ment egy bolhaírtó, telefújta a pincét, pár napig nem lehetett lemenni, és eltűntek a bolhák (illetve elpusztultak).

Én azt mondom, hogy inkább szólj valakinek, mert ez nem normális, hogy folyton beviszik. Ha más nem, te lépj le onnan a kicsivel. Gondolj bele, mi lenne, ha az egyik gyereket férgesen vinnék be, majd szépen mindenki elkapná a másiktól..:S (csak mert van ilyen, azért írtam, és szerintem az rosszabb, mint a bolha)

2013. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze elhiszem h megismered,csak azt hittem a csípést láttad csak.

Az a baj h ti hiába irtjátok ha a gyerek hazahozza.

Én a helyedben nem a bölcsiben szólnék hanem egy névtelen levelet írnék mondjuk az ÁNTSZ felé.

2013. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat( mindenkinek ment a zöld pacsi) , már lehúztam az ágyneműt, (mosás indítva) alaposan felporszívóztam és most jön majd az út a patikába!

És akkor még a tetűt nem is mondtam, de megelőzés céljából arra már beruháztam, és még (kopp-kopp) nem voltunk azok!

2013. márc. 2. 16:20
 7/13 A kérdező kommentje:
A Népegészségügyhöz pedig a jövőhéten fordulok, mert tényleg nem állapot.
2013. márc. 2. 16:21
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképp tenni kell valamit,senkinek se jo ha hazaviszik a bölcsiből.persze az se jo ha betegen viszik a gyerekeket,és megfertőz mást,de azt legalább kikezeled.de itt a bolhát ott kéne megszüntetni ahonnan jön,tehát hatni kéne a szülőre akinek viszi a gyereke,de remélem ha illetékesekhez fordulsz,ők majd tesznek vmit.
2013. márc. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Még amire felhívnám a figyelmed a féregtelenítés. A bolhák nagyon gyakran terjesztenek különböző férgeket a cspésükkel az emberbe üríthetik a petéket.
2013. márc. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szép napot Kedves válaszolók, köszönöm, hogy még jött válasz. Igen, pont ezért bosszant. Reggelre a kicsi pelenkáját ahogy levettem, teli volt csípésekel. Holnap így hogy vigyem bölcsibe? Tiszta csípés!!
2013. márc. 3. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!