Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit pihentek anyukák? Van...

Mennyit pihentek anyukák? Van segítségetek?

Figyelt kérdés
egy hete szültem és nagyon igénylem a pihenést! eléggé fáj a gátsebem nehéz is menni! a babát persze én látom el meg az apuka de anyukám teljesen besegít főz takarit kímél engem! nagyon kellemetlennek érzem hogy nem tudok mást csinálni mert még nincs erőm! ti hogy csináltátok? vagy ez természetes és fogadjam el tovább is e segítséget?

2013. márc. 2. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nincs rá szükségem pedig jönne anyám is meg anyósom is, de nem vagyunk egyformák. Nyugodtan fogadd el a segítséget nincs benne semmi rossz. Ne érezd kellemetlennek :) Pihenj amennyit csak tudsz és hidd el gyorsan erőre kapsz :)


2 hetes kislány anyukája

2013. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szülés után két hétig nem bírtam még járni se.A babát természetesen én láttam el.Egyedül a fürdetést csinálta apa.Édesanyám itt volt velem napközben,ha bármi van ne legyek egyedül!3 hétig hoztak nekünk főtt kaját.Egyébként mindent apa csinált,mármint takarítás,bevásárlás!Pár hét és rendbe jössz,addig szerintem fogadd el,nyugodtabb is leszel,ha minden rendben otthon,az pedig a bab érdeke is!Gratulálok!Jó egészséget Nektek!
2013. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*baba
2013. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogadd el a segitseget, teljesen termeszetes ott, ahol van ra esely es szeretik egymast a csaladtagok. Nekem is mazlim volt, volt segitsegem az elso hetekben, pedig kulfoldon elek. Parommal egyedul voltunk a babaval. Az elso 2 hetben itthon volt parom, kovetkezo ket hetben nekem kellett egyedul csinalnom mindent, de utana 3 hetig volt segitsegem, mert jott ki anyosom. 2 hettel hamarabb jott a baba, 2 hettel kesobbre foglaltunk anyosnak repcsit, hogy biztos le ne csusszon a babarol. Nehez volt, parom az elso ket hetben a baban kivul mindent megcsinalt. Orultunk volna, ha itt van anyos es segit. De megoldottuk. Nagy segitseg volt a 3 het, amit itt toltott. A kezdetekben en is rosszul ereztem magam emiatt, de utana rajottem, hogy nem kellett volna. Pihenesre van szukseged, a mamak nagyon szivesen veszik, ha segitseguket kerik, ha bevonjak oket. Igy egy kicsit megint ellathatnak minket, mint amikor kicsik voltunk, es orulnek neki, ha tanacsot kersz, orulnek, ha atadhatjak tudasukat. Ha egyszer szulni fog a lanyom sok sok ev mulva, orulni fogok, ha segitsegemet keri. Hidd el, nagyon jol esik neki, hogy segithet.
2013. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából nekem is megváltás hogy itt van anyu és segít első baba úgyhogy ha valami nem megy jön segít neki se teher:-) csak én izélek hogy ez nem betegség vagy ilyesmi és fekszem meg ilyenek!
2013. márc. 2. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, persze, annak kéne lennie, fogadd el:) Nekem nem nagyon volt segítség, kaját kaptam, de nem minden nap, így kb rendeltem az elején...De annyit ugráltam össze vissza, hogy több hónapig véreztem emiatt:( Ha anyud tud segíteni, biztosan szívesen teszi, hisz szeret titeket! Neked most regenerálódni kell, és a szoptatáshoz is kell az energia, no meg az éjszakázásokhoz:)A gyermekágy erről szól... Boldog babázást!!!
2013. márc. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogadd el a segítséget! Nekem semmi segítségem nem volt,még a páromnak se tudott szabit kivenni.Anyósom volt itt 1 napig mikor hazajöttünk a kórházból,elég is volt az okoskodásából meg a segítségéből ami abból állt ,hogy a gyereket fogdosta ,meg azzal idegesített ,hogy tápszert kéne neki adom.Arról nem is beszélve ,hogy itt volt míg a kórházban voltam és olyan por meg rumli várt haza,hogy elküldtem a párommal vásárolni és kitakarítottam ,még a szőnyeget is kikeféltem! Nekem császárom volt,fájt a sebem így inkább le se feküdtem ,köhögni alig bírtam ,nagy wc-ni nem mertem mert annyira fájt.De minden nap kitakarítottam ,sétáltam a kutyákkal .A legrosszabb az volt,hogy volt ,hogy délután 2-3 órakkor ettem ,mert akkor lett rá időm. De nem mindenki olyan ,mint én. Én eleve úgy álltam hozzá ,hogyha nem első gyerek lenne akkor is el kellene látnom a többit és a háztartást. 2 hét után már nem volt folyásom és a sebem se fájt.


Ha te nem ilyen "segítséget"kapsz akkor fogadd el.

2013. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!