Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Gombás fertőzés, vagy...

SOS! Gombás fertőzés, vagy kisajak összenövés?

Figyelt kérdés

11 hónapos lánykámnak ma reggelre úgy tűnt, teljesen összenőttek a kisajkai, olyannyira, hogy pisilni sem tudott, este 8-tól reggelig totál száraz volt a pelusa. Előző este annyit láttam, hogy olyan fur, mintha az egyik kisajka be lenne dagadva kicsit. Ma reggel mentünk is egyből a Heim Pálba, ahol a betegfelvétel után megnézte egy doktornő(??, vagy már fogalmam sincs, milyen minőségben nézte meg) hogy tényleg összenőtt neki, és mondtam hogy igen, nemsoká bemehetünk a dokihoz. A doki pedig ahogy elkezdte vizsgálni, és feltépte neki, egyből kiömlött egy csomó pisi, persze a dokira is ment, és mondta, hogy nincs ennek a gyereknek összenövése, hiszen pisil! Azt mondta kenjük canestennel...ennyit, semmi egyebet. Persze hozzáteszem,hogy gyakorlatilag egy mozdulat után, mikor pisis lett, utána már azzal volt elfoglalva, mennyire lepisilte a gyerek (nah persze, így 15 óra után), és utána rá sem nézett. Hazajöttünk, bekentem neki, és akkor láttam, hogy össz-vissz annyi lyuk van a kis szeméremajkai között, mint egy színes gombostűfej...és én egy hártyát látok a szeméremajkai között, ami pár nappal ezelőttig nem volt ott, legalábbis tuti nem ekkora!

Ez most tényleg normális??? Tényleg a gombától lehet ez így?? Attól félek, hogyha a pisi ott pang neki, mert nem tud egyből kijönni, akkor ott további fertőzés forrása lehet...mert a kisajak összenövésnél ezt konkrétan írják is. Nagyon aggódom!!!

Valakinek volt már ilyen. Holnap lehet bekönyörgöm valahová egy gyermeknőgyógyászatra, vagy nem tudom mi legyen, várjak még vele?



2013. márc. 3. 18:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Maszekba nem tudod elvinni valahová még ma?
2013. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem ugyan a lányommal (5 hós) még nem volt ilyen,de ha lenne is én holnap AZONNAL elvinném a háziorvoshoz és nem elégednék meg az ügyeletes doki diagnózisával.A házidoki( ha jó és lelkiismeretesen végzi a munkáját)majd eldönti hogy kell-e valamit tenni.Az se jó a kicsi nem pisil mert így a vizelet pang a hólyagjában,rosszabb esetben visszafelé megy a vesébe és ott a sok baktérium leülepszik és ez nem jó.Jobbulást a picinek!
2013. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Sajna nem, nem is tudom hová, ahol így este is fogadnak. De akkor szerinted is tovább kéne vinni?! Mert én is arra gondoltam, hogy reggel felhívom a Péterfy-t, ott beutaló nélkül is fogadnak, és hátha adnak időpontot még hétfőre, ha elmondom mi a helyzet, max azt mondom, hogy megint nem tudott pisilni...bár még az sincs kizárva, hogy tényleg nem így lesz reggelre :(((

Jajj, nagyon aggódom...

2013. márc. 3. 18:20
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen hartyas összenöves,akkor a gyerekdoki egy rantassak szethuzta a lanyomnak,ömlött a ver belöle.Neki nem volt soha gombaja.ugy tudom,h kesöbbi stadiumban,amikor mar nem lehet rantassal szetszakitani,akkor müteni kell.en biztos elvinnem mashova is a helyedben.
2013. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd tovább! És légyszi írd meg mi a helyzet.

1-es.

2013. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosotokat nem tudod felhívni? Én is vinném tuti tovább, nem várnék.
2013. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Annyi gyermek nőgyógyászat van Budapesten !

Nézd meg holnap hol van rendelés, beutaló nem kell, menjetek időben hogy ti legyetek az elsők, és ott megnézik rendesen!

2013. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Persze, már szétnéztem, és nagyrészt kell beutaló, a Péterfyt találtam, ahová nem kell, de előjegyzést mindenhová kell előre kérni. De igyekszem holnap reggel bekönyörögni, hogy mindenképpen nézzék meg hétfőn!


Köszönöm egyébként a válaszokat, majd írok, hogy alakul...

2013. márc. 3. 21:54
 9/19 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, nagyon szépen alakul a dolog. Reggelre lejjebb húzódott a fertőzés, már a kisajkak közti szabad terület is sokkal nagyobb, úgyhogy úgy tűnik igaza lesz a dokinak, hogy a gomba miatt van...hihetetlen, hogy így tudott kinézni tőle, meg hogy még pisilni sem tudott tőle...hm...ezek szerint lehet, hogy tényleg csak baromira be volt dagadva...

Úgyhogy szerintem holnap lesz egészséges gyerkőcöknek tanácsadás a gyerekdokinál, oda fogom visszavinni, hogy akkor tényleg ennyi volt-e a gond, addigra úgyis alakul még. Már csak azért is, mert már szegénykémmel negyedórát kell küzdeni, hogy meg tudjam egyáltalán nézni, nem akarom tovább kínozni, főleg ha szépen javul is... Meg kicsit attól is félek, hogy többet ártok, ha hurcolászom, még elkap valamit ebben a járványos időben...

Úgyhogy egyenlőre ennyi :)

2013. márc. 4. 10:48
 10/19 anonim ***** válasza:

Gondoltam rátok,drukkoltam és örülök a jó hírnek!

3 hós kislány anyukája

2013. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!