Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy második gyerek mennyivel...

Egy második gyerek mennyivel "visz el" többet a kasszából?

Figyelt kérdés
Ugye rengeteg babaruha, játék, pelenkázó, ilyesmik megvannak az első után. Tudom, hogy nagyon változó, de èrdekelne, hogy nálatok hogy volt?
2013. márc. 4. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanannyit,mint az első.

9 év van köztük, mindent újra kellett venni

2013. márc. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ugye, hogy ugyanolyan nemű-e. Mert ha igen, akkor simán hordhatja a nagyobbról megmaradt babaruhákat. Ha külön neműek, akkor babaruhákat is kell venni, de nem árt azonos neműeknél is beszerezni pár új darabot. Ezenkívül még a babaápoláshoz szükséges kencék, pelenka, popsitörlő jelent nagyobb kiadást havonta.
2013. márc. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemtől és évszaktól sok függ (ruhák).

Sokkal többet kell mosni, emiatt több mosószer, több áram, több víz kell.

De nem olyan vészes, amíg csak anyatejes és még cipő sem kell neki és nagy igényei sincsenek.

2013. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nem vészes. Majd amikor iskolás lesz. Dupla annyi füzet, toll, ceruza, stb. Na meg, ha mindegyiknek 40ezer lesz a tankönyv, az már elég húzós. Meg a táborok. Szóval nehéz.
2013. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nálam ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál, csak nálunk 10év a korkülönbség.
2013. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sokat. Eleve a gyed kevesebb a fizetéstől, tehát már itt tízezrekről beszélhetünk. Az adójóváírás és a családi az plusz ugyan, de ellenkező nemű a két gyerek, ráadásul más az évszak is, így még az uniszex színű ruhákat sem tudom ráadni. Néhány dolog tényleg adott (kiságy, pelenkázó, hordozó az autóba), meg a játékok is jók egy adott életkoríg, de kb 1,5-2 évesen már vehetjük azokat is, nem várhatom el a lányomtól, hogy markolóval, vonatokkal játsszon. Alaphangon kb. 20000-30000 Ft-ot költünk most, még csak anyatejes, kis kóstoltatással. Ez az alap, ennél csak több havonta. Az idő múlásával ez csak több lesz.
2013. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kiszámoltam,hogy kb 550ezer Ft lesz nekünk a következő baba ebből kb 350ezer ami a babának kell,ami nekem az kb 200ezer.Kiságyat újat kell venni,mert örököltük és már a végét járja,4 gyerek használt és az öcsém meg a kisfiunk kissé lestrapálták,babakocsiból,pelenkázóból újat kell venni,etetőszékből is,fiam lestrapálta pedig újonnan vettük,pl szeretnék venni játszószőnyeget pihenőszéket az a fiamnak kölcsönbe volt,ha fiú akkor is kell még azért ruha, ha lány akkor egy egész ruhatár.Nekünk most lesz 2 éves a fiunk többek közt ezért is várunk még,meg ugye elég nagy beruházás,meg még időnk is van bőven,nem árt előtte félretenni,fiunkra kb havi 30-40ezret költöttem 3 hónapos kora óta mióta tápszeres,most hogy bölcsis meg még pelusos is elmegy 30ezer ha gyógyszer is kell,szóval a 2.babával elmenne 60-70ezer csak a gyerekekre.
2013. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 év van a gyerekek között. Kiságy, babakocsi, autósülések maradtak ugyanazok. Da de az egyik lány, a másik fiú, az egyik nyári a másik téli baba, így a ruhákból sokat nem tudok újra felhasználni.

Ugyanúgy pelenka, tápszer. Jelenleg ez a legnagyobb kiadás.

Később ovit, sulit ugye mindent duplán fizetünk. A két gyerekre nem jár kedvezmény.


Annyival könnyebb, hogy már belejöttünk a babázásba, tudjuk melyik a jó pelenka, mikor kell méretet váltani, mikor mit érdemes venni, nem kell hat féle üveget kipróbálni, mire rájövünk, hogy melyik is a jó.

2013. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Atol,függ hony milyen nemü,és mennyi a korkülönbség,mert a pelenka,popsitörlö,tápszer,stb kerül sokba,ruhák csak az elenkezö nemüeknél kerül sokba.
2013. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majdnem pont 3 év lesz köztük, kíváncsi voltam, hogy mire számíthatok. Ment a zöld kéz mindenkinek!
2013. márc. 4. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!