Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mitől függ, hogy...

Szerintetek mitől függ, hogy a baba átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos tüneményem és egyszerűen nem jövök rá miért nem alussza át az éjszakát. Persze a fogzás is közbe szól most. Olyanra gondolok, hogy napiirendtől, vagy lefárasztástól (játék), esetleg az ételek minőségétől függhet. De már arra is gondoltam, hogy a különszoba is számíthat, vagy alvástanulás. Kinél mi vált be? Olyanok is írjanak, akiknek szintén felkel a picur éjjel és hogy mit próbálták. Olyat is hallottam már, hogy minden változtatás nélkül egyik napról a másikra úgy "döntött" a kicsi hogy éjszaka alszik. Amúgy a lányom játszani kell fel (hajnali 1-4 óra között), még az új mozgásformákat gyakorolja (amit megálmodott :-) ).

Mindenféle ötlet, elképzelés érdekel.



#alvás #napirend #6 hónapos #éjszakai játék
2013. márc. 4. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatot tudok mondani.

Kisfiam 2-6 hónapos kora között végigaludta az éjjelt. Amikor újra ébredni kezdett, elkövettem azt a hibát, hogy újra szoptatni kezdtem éjjel. Ő külön szobában aludt, az első időket leszámítva soha nem vettem magunk közé. Egy-egy durvább éjjel megpróbáltam magunk között altatni, de nem ment, játszani kezdett, meg a fejünk mászkálni. Átlagosan kétszer kelt éjjel szopizni, de néha óránként. 13 hónapos volt, amikor leszoktattam az éjjeli szopiról, két hét múlva aludta át először az éjszakát, de még mindig előfordul, hogy ébred. Olyankor átmegyek hozzá, esetleg összebújunk, úgy alszunk tovább. 3 éves lesz.

Elhatároztam, hogy a másodiknál nem követem el ugyanezt a hibát, ha egyszer leszokott az éjjeli evésről, nem fogom visszaszoktatni. Csakhogy a kislányom soha nem szokott le róla. :( 5 hónapos koráig velünk aludt, azóta a bátyjával egy szobában, de a gyakorlatban mindig köztünk fejezi be az éjjelt. 11 hónapos, nagyon sokat szopik éjjel. Egyelőre nem vagyok elszánt a leszoktatást illetően, mivel jól alszik köztünk, így nem olyan fárasztó.

Tehát a saját, nem túl széles mintán vett tapasztalat: külön szobában nyugodtabban alszik a gyerek, és addig ébred, amíg van miért.

Valószínűleg a sírni hagyós alvástréninggel lehet a legbiztosabb eredményt elérni, de nekem annyit nem ér az egész. És a férjem sem engedné, ebben nagyon egyet értünk.

2013. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nálatok most a fogacska a fő gond...


én úgy csináltam, hogy csak a gyermákágyi időszak alatt aludtam egy szobában a babámmal, külön ágyban, azóta is külön alszik. ha sír, vagy kellek neki, akkor azt a másik szobából, nyitott ajtó mellett simán meghallom.

nálunk akkor kezdett el éjszaka felébredni, amikor már kevés volt neki a vacsora, úgyhogy a tápi mellett kapott már tejpépet is (5 hónaposan), kb 1,5-2 hónapig ismét átaludta az éjszakákat (10-12 órát)

majd jöttek a fogacskák, éjszaka szomjas volt, (rengeteg nyála folyt el), majd a szeparációs szorongás is elkezdődött.

ha nem hall neszt, akkor simán visszaaludt, de ha álmában a hátára fordult, akkor 'hívott' hogy altassam vissza :)

most 9 hónaposan tartunk ott, hogy néhány napja ismét alszik éjszaka.

késő délután, fürdéskor, vacsi után mi még igyekszünk kifárasztani a Kicsit, vacsorára jóllakatni, hogy ne legyen éhes.


még nem próbáltam, de vannak jóéjt fürdetők. a levendula is jó nyugtató (illóolajként)

2013. márc. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Hú, hát én nem tudom. Szerintem ez személyiségfüggő is talán. Az én fiam már 18 hónapos, kb. 7 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Velem alszik. Van egy gyerekes barátnőm, egyidősek a fiaink, az a gyerek még a mai napig minimum 7-8szor ébred éjszaka cicizni. 18 hónapja az anyján csüng és 1 órát nem tud egybe aludni. Hát nem

tudom, ez szerintem már több mint durva.

Sajnos tanácsot nem tudok adni neked, mert nálunk ez ugye sosem volt probléma, hülyeséget meg nem akarok mondani. :)

2013. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a külön szoba volt a döntő érv, amint saját szobát kapott, gyönyörűen átaludta az éjszakákat. Fontos, hogy a szobájában sötét legyen, és viszonylagos csend. Teljes csend nem kell, mert forgalmas helyen lakunk, az autók zaja mindig behallatszik, de pl. TV ne menjen. A halk, monoton fehér zaj, pl. forgalom vagy óraketyegés, még jó is, ha van.
2013. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk meg semmi nem vált be, tényleg az idő hozta meg a megoldást. 15 hónaposan kezdte átaludni az éjszakákat. Utána volt egy hosszabb időszak megint, amikor felébredt. Most kb. 3 hónapja megint jól alszik éjjel. De már 2 éves. Rengeteg mindent próbáltam. Változtattam mindenen, amin lehetett, de nem vált be semmi. Egyszer csak gondolt egyet, és aludt. Persze sokáig ez sem fog tartani, mert még csak 12 foga van. A java még most jön.
2013. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8 hónapos de még egy éjszakát se aludt végig. külön szobában van estére ,,Jó éjszakát tápszert" kap jól belakik belőle, de éjjel mindig kelek hozzá. Éjszaka csak a cicit fogadja el pedig próbáltam a vizet, teát mégis semmi.
2013. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nálam a nagyobb, akkor aludta át először az éjszakát, mikor már más kaját is kapott anyatejen kívül. a kicsi meg akkor mikor tápszert kapott anyatej helyett. én azt vettem észre, hogy a hasukkal volt a probléma :)
2013. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Emianya ***** válasza:
Szia!az en kisfiam 5 es fel honapos,de meg egyetlen ejszakat sem aludt vegig.pedig alvas elött jol beetetem,a szobaban csend van,csak az ora ketyegese hallatszik.es megfelelö a hömerseklet is.raadasul 3-kor mikor felkel,mar csak mellettem hajlando aludni,ami szamomra nem alvas.en ugy erzem csak egy tavoli alomkep vegigaludni az ejszakat :-( de ha te jutsz valamire,azt megirhatod :-)
2013. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztjátok a tapasztalatokat. Amit mi próbáltunk, hogy jól lefárasztottuk alvás előtt, de ettől csak hamarabb kelt. :-) Gondolom az izgalom miatt. Már próbáltuk a levendulás sampont, amitől nyugodtabb volt, de nem aludt többet. A külön alvás mindenképpen javított a helyzeten. Most az esti étkezést tejpépre vagy "jó éjt papi"-ra cseréltük, amitől jobban alszik, de szerintem azt vettem észre, hogy cserébe éhesebb hajnalban. Ja már a kaja helyett a teázást is probáltuk, de ugyanúgy követelte a hamit egy óra múlva. :-) Még tovább próbálkozunk. Szerencsére nem egy sírós baba
2013. márc. 5. 15:03
 10/18 A kérdező kommentje:

Ja és azt vettem észre, hogy akkor alszik nagyobbat, mikor másnap egy új trükköt mutat be. Tegnap egy viszonylag nyugodtabb éjszakánk volt. Ma négykéz-lábra emelte magát.

Továbbra is várom a tapasztalatokat. Kinek mi jött be, mi nem.

2013. márc. 5. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!