Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babád hányszor...

9 hónapos babád hányszor szopik egy nap?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom hogy már reggel és este szopiznak az ilyen korú babák. Ehhez képest az én lányom még nap közben is legalább 2- 3x cicizik. Emellett már ki van váltva a tízórai, ebéd , uzsi, vacsi :)

Igazából víz helyett cicizik inkább :)


2013. márc. 4. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem baj, erre nincs szabály. Az én lányom ugyan már csak reggel és este kérte ennyi idős korában, de ismerek olyat akinek 1 évesen is még naponta többször cicizett a baba. Ez nem baj, rosszat nem teszel vele! :-)
2013. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
húú, az én kicsim nagyon sokszor, sose számoltam...
2013. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém ennyi idősen szinte még enni se nagyon akart, csak szopizni, csak nagyon kis adagokat evett. Most 16 hónapos, de még mindig naponta többször cicizik, szintén szerintem szomjúság ellen is, bár mindig kínálgatom vízzel is. Meg szerintem desszertnek is :).
2013. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyakori, hosszútávú szoptatással csak jót teszel vele ( az, hogy védőnő, doki mit mond ne nyomjon a latban annyit- régen máshogy tanulták, az volt a cél, h 1 éves korra minden gyerek le legyen választva a szopiról)

Enyém 18 hónapos, és ugyan már 5- ször eszik " rendes " ételeket, reggel felkeléskor, ebéd után szundi előtt, és este elalváskor kéri. De van olyan nap is, hogy egész nap csak lógna a cicin, mert épp olyanja van...

2013. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, mai ajánlások:

6 hónapos korig kizárólag anyatej/ táp

6-7 hónaposan napi egyszer szilárd étel

8-9 hónaposan napi kétszer

10-12 hónaposan napi háromszor szilárd étel

1 éves kor után napi 5

Illetve még annyit, 9 hónaposan nagyjából 5- szor kért cicit a lányom, mivel nem akartam leválasztani előbb azzal kínáltam, és mindig utána adtam szilárdat

2013. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!