Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a könnycsatorna...

Mit csináljak a könnycsatorna elzáródással?

Figyelt kérdés
Állandóan mutatom a gyerekorvosnak,2x voltunk szemészeten,mindenféle szemcseppet kipróbáltunk egy ideig jó,és most megint kijött,masszírozom a szemét,de van esetleg vmi trükk,ami bevált valakinek?december óta szenvedünk vele 3 hónapos a babám,most már jó lenne,ha végleg elmúlna

2013. márc. 4. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a Bethesdában átjárhatóvá tették, 2 hónapos korában. Azóta (kopp-kopp) semmi gond nincs vele.
2013. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes várni, az esetek döntő többségében, ha nem segít a csepp vagy egyéb praktika, nem is múlik el. Ilyenkor gyerekorvostól vagy szemésztől kell kérni beutalót a kórházba könnycsatorna átmosásra, ettől el fog múlni. Pár pillanat az egész és elmúlik a probléma.

Nekünk is volt, olyan 2-3 hónaposan, szintén mindent kipróbáltunk és semmi nem segített.

2013. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha semmi se hat, el kell menni átmosatni
2013. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek! Át kell fújatni! Nálunk is ez volt a probléma 2 hetes korától a kislányomnak, amikor átfújták neki, meggyógyult szépen neki. Most már 7 hónapos és semmi baja a szemének. Én is lekopogtam!
2013. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anyács ***** válasza:

Mi 5ször voltunk átmosatni, egyszer sem sikerült! Aztán az altatásos átmosásra várnak minket tavaly május óta...

Azóta az egyik szeme megjavult, a másik is sokkal szebb lett. Az 1 éves szemvizsgálaton azt mondta a doktornő, hogy csak akkor vigyük, ha nagyon ronda lesz, de ha ilyen mint most, várjunk két éves koráig!

2013. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is sokszor váladékozott és a szemcsepp csak egy ideig volt jó akkor azt mondták vigyük el átmosatni,de akkor javulni kezdett ezért vártam vele és jól tettem mert 5 hónapos korára elmúlt,most 13 hónapos.Sokaktól hallottam hogy nem használt a többszöri átmosás sem és a szemész szerint 1 éves korig elmúlhat magától,ezért is vártam.
2013. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt mondta a szemész, hogy elmúlhat és, hogy van olyan ország, ahol 2 éves korig várnak a beavatkozással. De az a tapasztalat, hogy az esetek többségében nem múlik el és szükség lesz erre előbb utóbb. Itthon azért javasolják és végzik is az átmosást pár hónapos korban, mert akkor még nagyon könnyű átmosni egy csecsemőnek, gyorsan megvan pár pillanat és nem is emlékszik rá. Egy 1 éves vagy 2 éves gyereket pedig már le kell fogni, amit néha nem sikerül több embernek sem, nagyon sírnak, tiltakoznak, és így nekik is megrázó, a szülőknek is, a beavatkozás is hosszabb, holott egyébként nem fájdalmas. És elég veszélytelen az egész procedura, viszont általában meg is szűnik a probléma. Persze, vannak kivételes esetek, itt is írta az egyik válaszoló, hogy nekik nem múlt el, benne van a pakliban.
2013. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Ha a könnycsatorna csak 1-2 napja van még elzáródva és a váladék - csipa- még fehér, max. sárgás a szemében, akkor jó a kamilla teás vattával való dörzsölgetés úgy, hogy közben ezzel a szemzugát külön kicsit megnyomjuk, masszírozzuk is. Minden etetéskor csináltam. (Az átmosást nagyon pici babáknak nem szokták ajánlani.)Nekem az egy hónapos babánál ez elmulasztotta.

2013. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi,végül nekünk 6 hónapos korára múlt el,mikor hegyvidékre mentünk,pedig rengeteg mindent próbáltam,a levegőváltozás 1 nap alatt elmulasztotta,a sok masszírozás,csepp stb meg fél év alatt se,3 hónapja semmi nincs a szemében
2013. aug. 31. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!