Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség. Én beszéljek anyósom...

Segítség. Én beszéljek anyósommal?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos kislányom (első baba). Nem rég költöztünk külön a férjemmel anyósoméktól nem messze. Nem voltunk azok az "agyonféltjük" a gyereket szülők, tehát pici kora óta látogatja mindenki. Mióta itt lakunk, azóta anyósomék nagyon gyakran jönnek, mondván beadunk ezt meg azt. Felhívott valamelyik nap (aznapra vendéget vártam), hogy levinnék a kicsit sétálni, én meg azt mondtam, hogy nem és megsértődtek. Próbált velük beszélni a párom, de csak azt hajtogatták, hogy nem foglalkozhatnak a gyerekkel, meg hogy én annyira féltem, hogy nem engedem velük sehova, meg nem engedem, hogy foglalkozzanak vele. Nem is állnak velünk azóta szóba, de a férjemnek nincs ideje ezzel törődni. Én mit mondjak neki?
2013. márc. 4. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy a ti gyereketek,ti szeretnétek nevelni,és ha szükség lesz a segítségre,majd szóltok.külön család vagytok,ne adjon be ezt meg azt,mond hogy nem kell mert van belőle otthon.még jó hogy félted,hisz első baba,meg egyáltalán.az hogy megsértődött arra,mert nem a kénye kedve szerint alakult a napja,le kell nagy ívből tojni,ez az ő szegénységi bizonyítványa...
2013. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is szerintem állj ki magadért,ne add meg magadat nekik,mert ha úgymnd fejre esel előttük,akkor azt hiszik nekik mindent szabad,manipulálni fognak.Beszélhetsz velük,hogy ne tűnj bunkónak,de semmiképp ne esedezz bocsánatért,mond el neki,hgy akkor vendégeket vártatok,akik babázni jöttek,ha legközelebb el szeretnék vinni sétálni,akkor beszéljétek meg legalább 1 nappal leőtte.Azt is hozzáteheted,hogy ez nem azt jelenti,hogy eltiltod tőlük a babát,hanem,hogy nektek is megvan a saját életetek,nem tudtok mindent hozzájuk igazítani,mindent meg kell beszélni.
2013. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen sértődékenyek, akkor hagyd őket, majd úgyis visszaédesgetik magukat az onoka végett :D

Majd megnyugszanak!

Nem kell ennek ekkora feneket keríteni.

Örülj a csendnek!

2013. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én se foglalkoznék velük és főleg nem idegesíteném magam ez miatt! A te gyereked a tietek , ti tudjátok ,hogy mia jó nektek és a kicsinek. Ezt el kell fogadniuk ahogy azt is ,hogy felnőtt emberek vagytok ,ti vagytok a szülei és már ti vagytok egy család.

Nekem anyósom ment el előbb haza mikor itt lett volna 3 napot,mert besértődött azon,hogy nem hagyom rá a 3 hónapos babámat 5-6 óra hosszára aki hozzáteszem anyatejes és nagyon anyás. Így járt,de már az elején rájött,hogy engem ezzel nem tud meghatni. Majd lenyugodott és pár nap múlva úgy beszéltünk a telefonon mintha semmi sem történt volna. Nálunk az a baj,hogy a 30 éves lányának már nagyobbak a gyerekei 5-7 évesek és nem tud átkapcsolni ha itt van,hogy a mi kicsink még nagyon pici.

2013. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha nem foglalkozunk velük akkor teljesen kivonják magukat a pici életéből, azt meg nem szeretném, mert csak a babának ártanának vele..
2013. márc. 5. 09:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő szegénységi bizonyítványuk! Nem kell mindenkinek megfelelni! Beszélj velük,hogy ez a ti életetek amibe ti osztjátok be az időt és ti nevelitek a gyereket , nem akarod eltiltani őket a kicsitől,sőőt ,de ezt fogadják el. Te vagy a pici anyukája ,te tudod mi kell neki, illetve te vagy otthon vele egész nap és te tudod ,hogy mikor mi fér bele egy napba.
2013. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket :)
2013. márc. 5. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!