Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha a 3,5 hónapos...

Normális, ha a 3,5 hónapos kisfiam éjjel kétszer eszik, még akkor is ha este 160ml tápszert megeszik? A súlya 6800g.

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Normális,az enyém ennyi idősen még háromszor evett...
2013. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem szükséges szerintem, én a helyedben most kezdeném leszoktatni... később sokkal nehezebb lesz..


Nálunk úgy volt, hogy 10 hetes koráig 6szor evett napközben és egyszer éjszaka kb hajnali 3 kor...


10 hetes korában úgy döntöttem hogy elkezdem leszoktatni,

bevezettem másnap egy + etetést 23:00 órára (álomban, cumisüvegből) és hajnalban már nem kapott csak legkorábban 6kor... (így az össz kalória megmaradt, csak más időbeosztásban)


Az első hajnalban 40 percet ültem vele a fotelban és sírt a vállamon, a cumival végül megnyugodott majd másnap már csak 20 percet és 1 hét múlva már csak a cumit kellett oda adni.. és aludt is tovább...


fokozatosan a 6 órát is kitoltam 7re és közben a múlt héten amikor a 23.hetet töltötte be elhagytuk az álometetést is (észre sem vette)...


így most 20:30-tól reggel 7 ig alszik, van hogy felébred már 6 kor mint ma, de nem sír csak játszik a játékaival tudja hogy nem kell hogy sírjon hogy enni kapjon mert bízik bennem hogy úgy is jövök időben...


Nekem most 24 hetes és 7100 gr:) Sok sikert - sok lelkierő kell hozzá de szerintem megéri... (Nagyon boldog kiegyensúlyozott baba egész nap mosolyog)

2013. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hányszor eszik egy nap és mikor?
2013. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Drága Második!


A gyermeked nem benned bízik, hogy majd úgyis mész és adsz neki...Hanem a23. és a 24. hét között azttanulta meg szegény hogy hiába sír az anyukája vállán úgysemkapenni, csak mikor az anyaja úgy gondolja!Mert hiszen egy 24 hetes gyerek nem ismeriaz órát...nem tudja h mikor Ő felébred még csak 6 óravan...ésmivel gondolom besemmész hozzá,így elfoglalja magát!és ezért játszik!


Nem a bizalmattanítod hanem a kiszolgáltatottságot!Hogyhiába éhes csak acumit adod aszájába...


A bizalmat akkor tanítanád,ha válaszolnűál a jelzéseire!ÉS ki is elégítenéd azokat!



Sok boldogságot!

2013. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó,


Én soha nem hagytam sírni, amikor sírt mindig felvettem és megnyugtattam gyakorlatilag 5 hetes korától kezdve nem sírt összesen 5 percet kivéve ezt az éjszakai leszoktatást ami 10 hetes korában történt.. és azóta sem sírt... szóval nem értelek... szerintem nem árt ha megtanulja hogy nem ő diktál, ha gondja van segítek neki de egyenlőre én tanítom meg neki azt is hogy mi a segítség... Talán nem véletlen hogy nálunk soha nem kellett ringatni meg sétálni vele.. mert soha nem is szokott hozzá...

2013. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy értem az éjszakát,hogy este 9kor eszik,majd lefektetjük.Aztán fél2-2 körül és 5-6 körül kér még enni.Szóval nem megterhelő felkelni hozzá,mert eszik és vissza alszik,csak arra lennék kíváncsi,hogy a babákat le kell erről szoktatni vagy majd maguktól elhagyják?

2013. márc. 6. 07:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Én semrintgattam egyszer sem egyik gyermekemet sem!Mert nemigényelték! De sírni sem sírtak!
2013. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Elfogja hagyni ahogy erősödik-fejlődik az idegrendszere!

De olyan 6-13 hóig minden borulhat sokszorozódhatnak azébredések, a szeparációs szorongás, a fogzás, asokinger feldolgozása valamint a nagymozgások ingereimiatt


a bíráló voltam

2013. márc. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom az az igazság hogy mindent az anyukáknak kell eldönteni.. Én ezt tudtam a legnehezebben feldolgozni, hogy nincs egy minta vagy egy szabály, mert mindenki mást mond, és végül is mi döntjük el hogy hogyan csináljuk,


Szerintem végeredményben mindegy hogy az anyuka mihez milyen módszert választ, de ha végre döntött, akkor ahhoz következetesen tartania kell magát... és ez az ami később a nevelés alapja lesz, a következetesség...


Én eldöntöttem hogy leszoktatom (nekem is kb pont így kelt, nekem bevált és szuper hogy most már én is tudok 8-9 órákat aludni éjszaka) Én sok olyan szülővel találkoztam akinek most már 2-4 éves a gyermeke és mivel rögzültek ez éjszakai kelések most már nem tudják leszoktatni őket, és egy tragédia az életük.. valamint sok olyan anyukával találkoztam akiknek az 1 éves gyermekük 5 kor kel és akkor reggelizik, és hát az anyuka pont úgy is néz ki... én ezeket próbáltam elkerülni, én így döntöttem és nekünk sikerült.

Viszont engem a férjem is mindenben támogat és bármit is döntünk utána végig csináljuk, .. nekünk ez vált be :) Remélem hogy jól döntesz és minden jól fog alakulni nálatok is!

2013. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Elmondanád,hogy te milyen módszerrel szoktattad le?Mennyi idő alatt...stb.?

2013. márc. 7. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!