Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar 7 hónapos...

Miért nem akar 7 hónapos babám kanállal enni? üvegből mindent megeszik szereti is. Meddig lehet ráhagyni? Most is inkább nem evett. Ha mindeig adom neki üvegből mikor fog rendesen enni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

adj a kezébe egy másik kanalat, azzal lefoglalja magát egy kicsit, míg bereül a szájába kis repülő :)

én olyan cseleket szoktam bevetni, hogy úgy csinálok, mintha én enném meg, és nyammogok hozzá, hogy fincsi.

ha nem nyitja ki a száját, akkor a felső ajkához szoktam érinteni a kanalat, olyankor ált. önkéntelenül is kinyitja a száját és lenyalja, ami rajta van. ha izlik neki, akkor mehet a többi :)))

2013. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most pont ezt csináltam :) tök jól elvolt az ő kanalával de közben a száját kitartóan beszoritotta. Aztán jött a hiszti mert ugye éhes. Ment az üvegbe és mind megette.
2013. márc. 5. 10:44
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha üvegbe adod neki a bébiételt iszonyat melód lesz vele, hogy átszoktad a kanálra...
2013. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

semeddig nem szabad üvegből rendes ételt adni a babának és ráhagyni sem lehet.

tudom, neked egyszerűbb így most, de rendesen vissza fog vágni ha nem hagyod abba.

gondolj bele, most, 7 hónaposan ha csak 1-2 kanállal eszik, semmi gond nem lesz, kap utána tejcit és jól lesz lakva. viszont 10-11 hónaposan már nagyobb szüksége lesz a rendes ételre, akkor mit csinálsz? most tudod megtanítani kanalazni, kis türelem kell hozzá, de nem az egyszerűbb végét megragadni, hogy beleteszed cumisüvegbe, aztán döntse le.

amúgy nagyon jó cikkek vannak a neten erről, beütöd, kiad, olvasgasd. a babák 5-6 hónapos koruk között tanulják meg legkönnyebben a kanalazást, tehát ideje elkezdeni nektek is, mert innentől már csak nehezebb lesz

2013. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sumergo ***** válasza:
Soha nem kapott semmit cumisüvegből. De kaját meg főleg nem tennék üvegbe. Erre való a kiskanál. Próbáld mielőbb rávenni a kanállal evésre. Minél később teszed, annál nehezebb lesz.
2013. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a a saját kényelmemből adtam neki igy hanem azért hogy egyen valahogy! dokim és itt is sokan javasolták hogy inkább igy és legalább eszik mint hogy csak tápot egyen mert utálja a kanalat. Szóval nem igazán ez volt a kérdésem.
2013. márc. 5. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőnk azt mondta, hogy az a lényeg, hogy bele kerüljön a kaja. Majd meg fog tanulni kanállal enni, amikor tetszik neki, látja és már érdekelni is fogja, hogy az asztalnál mindenki kanállal eszik.

Attól ne félj, hogy nem fogja használni a kanalat, még csak 7 hónapos. Nem mindegyik babának megy ez egyszerűen. Minden nap próbálgasd, de meg fog oldódni magától a probléma.

2013. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hááát... ez el lett rontva szerintem.

Az én véleményem az, hogy akkor is kanállal kellett volna adni neki. Ha éhes, enni fog. Az Én fiam is hadakozott a kanállal kb. percig, sírt, éhes volt. Én csak azért is oda tartottam neki a kanalat, és mikor rájött hogy ez finom, ette. Most már tátog és nem győzöm neki elég gyorsan adni. Most 6 hónapos.


Mindenhol azt mondják, hogy nem szabad cumisüvegben adni a tápszeren/teán/vizen kívűl mást, pont azért mert nem fog tudni kanállal enni.

Ez nem azt jelenti hogy később nem tanulja meg, ez azt jelenti, hogy neked hatalmas harc lesz visszaszoktatni.

2013. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!