Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok napi rendjét...

1 éves babátok napi rendjét leírnátok?

Figyelt kérdés

Mikor kel, eszik, állt. mit (nem pontosan kérdem, csak pl. ebéd: főzelék, tízórai: gyümölcs, túró, reggeli: tápszer vagy más, vacsi?) mikor alszik, mennyit?

Kicsit most, h már másabbakat eszik, és máshogy kívánja az ételt, megváltozott pár dolog, ezért vagyok kíváncsi, mert most kicsit megtorpantam!


Köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 5. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam.

8-kor kel, 9 felé eszik tápit, vagy tejitalból kakót, tejeskávét, 250ml.

délelőtt még nyammog valamit pl. joghurt, vajaskenyér, és gyümilevet kap-mennyiséget nem tudok

12-13-ig alvás

13 körül ebéd, ami itthon van. Most pl. paradicsomos káposzta lesz, na ebből betúr egy jó müzlistálnyit

13.30-15-ig kimegyünk vagy sétálni, vagy csak az udvarra

hazajövet kap valami nasit, pl. 1 túrókrémet, vagy túrórudit, vagy elnyammog egy banánt. 16-17-ig alvás, fél 6, 6 körül megint eszünk valamilyen kenyeret, vagy főtt kaját, attól függően, hogy mit eszünk mi is. 8 körül fürdés, megint jön egy adag tápi, és fél 10 körül alvás.

2013. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak hó végén lesz egy éves, de azért leírom.:)

Reggel fél 9 körül kel.Nem reggelizik nálunk ez kimarad.Tízórai fél 10körül van.Ez virsli, vajas vagy libazsíros kenyér sonkával,főtt tojás mikor mi.Fél 12 körül alszik el.Nagyon változó, hogy mennyit alszik átlagban másfél órát.Ebéd így elhúzódik fél 3 körülre.Azt eszi amit magunknak főzök.Imád enni hálistennek.:) Uzsonna 5 órakor van, joghurt, túrórudi.Vagy joghurtba szoktam kockázni gyümit.fél 8-kor fürdés.Negyed 9kor tápszer vagy kakaóval vagy anélkül és alvás reggelig.

2013. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 11-èn lesz 1 èves. 6-fèl 7 korul kel szopizik, 9.30-kor kap gyumolcsot majd alszik fèl òràt.dèlben àltalàban fozelèk van, 13 òra korul ùjra alszik kb 2 òràt,

15.30-kor uszonna àltalàban joghurt. 19.00-kor vacsi tejpèp vagy tejbedara, tejberizs. 21-kor szopi ès alvàs.

20.00-kor furdik.

2013. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 13 hónapos. Reggel fél 7-7 körül kel, akkor eszik 180 ml tápszert. Utána még pihizget az ágyában fél 8-8-ig. Ekkor rendet rakunk, én reggelizek, amiből néha 1-2 falatot kunyizik.

Fél 10 körül megeszik egy 190 gr-os üveges gyümölcsöt. Utána elmegyünk sétálni, bevásárolni.

12 és fél 1 között ebéd. Mindig abból eszik, amit én is ebédelek. Nagyon szereti a levesek sűrűjét, a rizst kis husival szósszal. Pontosan nem tudom mennyit, van egy kis tányérja, azt telerakom neki, annyit eszik, amennyi jólesik.

1 órától alszik másfél-két órát.

Fél 4 körül kap egy krémtúrót, pudingot, vagy túró rudit. Délután megint vagy sétálunk egyet, vagy elmegyünk játszani a kisbarátjához.

Fél 7 körül vacsi: vajas kenyér, májas kenyér, bundás kenyér, virsli, vagy ha marad, akkor az, ami ebédre volt.

Fél 8 körül fürdés, utána megiszik 180 ml junior italt és fél 9-től alvás.

2013. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hónapos.Reggel 6kor kel és megiszik 260ml tápszert,mikor reggelizek 8.30 körül akkor abból falatozik kicsit, 9-9.30-ig alszik,utána eszik gyümölcsöt.11 körül kimegyünk sétálni vagy az udvarra 1 órát.12 körül ebédel általában amit mi is. 14-15ig alszik,16 körül uzsonna ami tejpép vagy puding ilyesmik,utána még kimegyünk egy félórát.18 körül mikor vacsizunk eszik velünk sajtos kenyér,felvágott stb.19-kor fürdés és 260ml tápszer.Legkésőbb 20-kor alszik.
2013. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az én lányom 10.-én lesz 1 éves! Reggel 6-fél7kor kel megeszik 240ml tápszert, utána reggelinél ő is kunyizik kicsit :) Tízórai gyümölcs, joghurt gyümölccsel, vagy szendvics. 10-fél11 kor fekszik aludni 1,5-2órát alszik (30ml tápszerbe alszik bele) 12-13:30között ebédel, vagy amit mi eszünk, vagy üveges épp milyen kedve van, ha a miénkből nem tudom mennyit, ha üvegeset, akkor 190-220gramm, ebéd után elmegyünk valami programra, uzsonna 3-4körül, puding, szendvics, főzelék, tejszelet, mikor mi. Étkezések között szoktam adni kölesgolyót, az uzsi nem egy nagy mennyiség... Utána 6kor fürdés, fél7kor vacsi, 240ml tápszer alvás reggelig! Néha soknak, néha kevésnek tartom az étkezéseket (nap végén összeadom és 1000-1300ml/grammot eszik). És félek, h nem adok neki jól enni! De ahogy olvastam, nem kell félnem...

2013. márc. 5. 16:22
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szerintem nyugodj meg, teljesen jó, ahogy eszik. Ők még ösztönösen tudják, hogy mit és mennyit kell enniük. Az én lányom már határozottan mutat a kajcsira, ha hamarabb éhezik meg. És a minőségre is jobban figyelnek: ő például nem eszi meg a bolti joghurtokat, semmilyet, többet is próbáltunk. Viszont vettem házi joghurtot, ami tehenet is látott, na azt vígan befalja:)
2013. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mókica84 ***** válasza:

kislányom 1-én volt egy éves. 7.30kor kell ekkor megiszik kb.130ml tápszert 9-9.30körül tízóraira pl.párizsi kenyér,vajas kenyér, ebéd 12-13 között valamilyen főzelék vagy amit mi is eszünk,uzsi 16-16.30között krémtúró vagy gyümölcs, vacsi 18.30 ebéd maradéka vagy tejpép fürdés 19-kor van utána 19.30-kor megiszik még kb.180ml tápszert majd mese és 8kor alvás.

Bocsi kimaradt h de.t 10.30körül alszik 1-1.5ht és duán 14.45-15körül még egy órát alszik.Általában ebéd után megyünk ki játszani vagy sétálni de ha jó idő van akkor délelőtt is kimegyünk egy kicsit.

Mindenkinek jó babázást! :)

2013. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!