Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikor, mennyit és mit...

Nektek mikor, mennyit és mit eszik a kb.6 hónapos babátok? Tudom, hogy teljesen pontosan nem lehet megmondani, csak úgy nagyjából hogyan működik nálatok?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha minden ok akkor 5x eszik reggeli 6.30- anyatej 180körül, tízórai 10-gyümölcs 120körül, ebéd 2- főzelék 130 körül, uzsonna 5.30 - anyatej és főzelék 180-200, vacsora 9 anyatej 180 körül. De most két napja nem tudom miért nem eszik a kislányom csak 50-100 g közt egy evésre mindegy mi az, 1-1 evés esetleg amire az adagját megeszi. Te babád?
2013. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapos, általában 8kor kel, 9 körül anyatej, 11kor főzelék, 1 körül anyatej, 3 óra anyatej, 5 óra tejpép gyümölccsel, 7kor fürdés aztán anyatej. Éjszaka is ébred, akkor is szopik. Hogy mennyit eszik pontosan nem tudom, nem mérem. Főzelékből, tejpépből általában 3-4 evőkanálnyit eszik meg egy evésre.
2013. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Sajnos a lányom evései tuti nem mérvadóak, kicsit szét van csúszva szegénykém. :D Valamikor 4 hós kora után elkezdett érezhetően kevesebbet enni egyszerre, viszont a darabszám megnőtt. Kíváncsiságból mértem 2 napig, hogy mi a szitu, ha 120g anyatejet sikerült magába szuszakolni, az már jó volt. Igaz evett vagy 7-8 alkalommal, de soha nem volt az az igazán jóllakott, nyugodt lányka, mint korábban evés után. Sajnos a tejem is csökkenni kezdett, pedig próbáltam minden kaja után fejni, inni a teát, meg eszem a homeos bogyókat, de éppen csak szinten tartani tudom. Amit lefejek napközben (nem nagyon több 40-50 ml-nél) azt megkapja esti szopi után, így nem kel 2 óránként éjszaka... Amikor betöltötte az 5 hónapot (kb. 2 hete), elkezdtünk próbálkozni az almával, de még nem tartunk teljes kajánál ezzel sem. Igazából kíváncsi voltam/vagyok, hogy mások kb. hogyan esznek, hogy lássam nagyjából merre kellene tartanunk. :)
2013. márc. 6. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!