Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra váltottátok ki az...

Mikorra váltottátok ki az összes étkezést? (kivéve reggeli és esti szopi, tápszer)

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos,anyatejes baba. 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást,hogy rendszerezze a székletét,védőnői tanácsra. Kezdtük almával,imádta,falja, mint kacsa a nokedlit. Aztán jött a banán,barack,meggy,répa,krumpli,sütőtök,mindegyik ízlett neki. Ezt a sokat végigpróbáltuk egy hónap alatt,most már ezek variációját kapja,mikor hogy. Annyira jó evő,hogy már simán ki tudnám váltani az összes étkezést,kivéve a reggelit-estit,ezeket igényli és olvastam,hogy kell is. A kérdésem az,hogy szerintetek kiválthatom már most,ilyen korán az étkezéseket? Napközben miután megette a tízórait (10-11 óra között),úgy kell neki felkínálni a cicit,mert nem is szól,hogy éhes. 4 és fél órája nem evett pl.ma sem,de amikor cicire tettem,akkor evett. Miért nem szól,hogy kell neki? Lehet a tízóraival annyira jól lakik?
2013. márc. 7. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 8 hónapos korára váltottuk ki az étkezéseket, a reggeli és vacsora továbbra is tápszer. Mi is 4 hónaposan kezdtük. Én azért fokozatosan váltanám ki az étkezéseket.
2013. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük mi is a hozzátáplálást, mivel a fiam is mindent szivesen megevett 1 hónap múlva már kiváltottuk a többi étkezést, csak reggel-este kap tápszert.
2013. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Féléves korától már több mindent ehet, ha már eszi a husi+zöldség+gabona+gyümi dolgokat, akkor lehet leállni. Kérj tanácsot gabonapép, tejpép ügyben, és akkor már napközben biztos a siker. Nekünk félévesen sikerült. Most még ne, ha csak azokat eszi amiket írtál, először be kell vezetni a husit, meg az előírt gabonaféléket. 6-7 hónapos korától már maga eszi a kezében tartott kiflit, meglátod majd, tök jó lesz!
2013. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 honapossan kezdtük el a hozzátáplálást, most 8 hónapos és egy nap igy eszik;

: reggel cici majd vagy babajoghurt vagy vajas sajtos kenyér.

Tízórai:cici majd gyümölcs

Ebéd: párolt zöldség plusz + vagy hús vagy mozzarella, a végén ismét egy

üveges gyümölcs.(itt utána cici)

Uzsonna: brios.(közben cici)

Vacsora: hasonlo az ebédhez, leves+zöldség vagy hús attól függ mit evett

Ebèdre mert akkor ha hús volt akkor a másikat kapja hogy ne legyen ugyanaz.majd gyümölcs és nem innentől cici bármikor.

Szóval szerintem mi kiváltottuk.

2013. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

13 hós a babám, de még nincs kiváltva minden étkezés...

Reggeli előtt szopizik, uzsonna után szopizik, a vacsora még anyatej tisztán + éjjel 1x szopizik.

Ő sem szokott szólni hogy kell neki a cici,de ha megyünk szopizni mindig elfogadja és jó sokat szokott enni még. A tiéd még nagyon pici, sok anyatejre van szüksége. Emellett fokozatosan növelheted az egyén táplálékot, de a sok anyatej maradjon amilyen sokáig csak lehet.

2013. márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 hós korban kezdtük, 7 hóra kiváltottuk mindhárom étkezést (kénytelen voltam, csak kizárólag nagyon éhesen fogyaszt tápszert/anyatejet)
2013. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor még várok,amíg több mindent ehet. Kicsit szomorú vagyok,hogy vége lesz nemsokára ennek a szopis időszaknak,de hát ez így van rendjén. Egy éves koránál nem szeretném tovább szoptatni,már így is harap :) viszont legfontosabb,hogy neki jó legyen.
2013. márc. 8. 07:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk azt mondta a gyerekorvosunk hogy fél éves koráig a napi tápszer adagjának meg kell lenni, de minimum 500ml/nap. Ha elmúlik 6 hos valthatom ki fokozatosan az étkezéseket. Ami állítólag ugy kell kinezzen hogy 3szilard 2tápszer.
2013. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 5 hós múlt, mi 2 étkezést váltottunk ki eddig. délelőtt gyümölcs, délután sinlacba kevert gyümölcs. De sokszor a gyümölcsbe, sinlacba keverek neki anyatejet,mert azt magában nagyon keveset akar enni. 1 nap 400-450 ml körül eszik így anyatejet(lefejt tejet kap cumisüvegből). Egyébkén 1 étkezésre ha egész nap csak anyatejet kapna, akkor is 5* vagy 6* max 100 ml-t enne meg.Szóval nagyon kevés. 3 hónaposan meg simán megette az 1 litert. Ezért is kezdtem el a hozzátáplálást,mert ennyire lecsökkent a tejigénye. Viszont a kanalas kajákat meg nagyon szívesen megeszi.
2013. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!