Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ne hagyjam kúszni a gyereket...

Ne hagyjam kúszni a gyereket mert árthat a csípő csontjának?

Figyelt kérdés
Eddig a fiam csak próbálkozott de nem sikerült neki.Tegnap voltunk 6 hós kontrolon ahol megállapították,hogy nincs kifejlődve rendesen a csípőcsontja.(eddig nem kapott d vitamint mert gyorsan nőtt a kutacsa)A doki azt mondta,hogy nem szabad állítani 8 hós koráig(nem is állítottuk volna)Ma pedig hasra fordításkor a gyerek tett két kúszó mozdulatot,most akkor ez is árthat neki?A másik meg,hogy az ágyon fél ülő helyzetből fel ül ,jo pár másodperc után eldől de ez is árthat neki?Mit tegyek ne hagyjam ezeket a dolgokat csinálni?Valakinek tapasztalata?
2013. márc. 7. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom, de ha egy gyerek kúszni vagy felülni akar, azt nem tudod megakadályozni, az biztos.
2013. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egyébként is szokták azt mondani, hogyha nem tud még magától felállni a pici, nem nagyon szabad eröltetni az állást, mert megterheli a gerincét, csontjait. Nálatok meg még inkább igaz. Azonban, ha magától ül fel, vagy kúszik, abból szerintem semmi gond nem lehet. Szerintem az meg még messze van, hogy felhúzza magát. Majd ha már négykézlábra áll. :o) Szerintem nem kell aggódnod.
2013. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok hagyjam neki.Az igaz,hogy nem tudom meg akadályozni:)Köszönöm szépen.
2013. márc. 7. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Anno, a babádnál nem állapították meg, már csak ránézésre, hogy nem jó valami? Én átmentem emiatt egy kisebb kálvárián, mert az egyhetes babámnál a doki és a védőnő is észrevette, hogy vmi nem jó. El kellett vinni ortopédiára, ahol megállapították, hogy kötött a bal oldali csípője, és ezért 3 hétig terpeszpelust kellett hordania, ez szépen rendbe rakta neki, pedig arról is volt szó,hogy kengyelt fog kapni ha nem javul a rugi hatására. Titeket nem küldtek anno ortopédiára, mert ezt minél hamarabb orvosolni kell, különben nagyon nagy baj lehet belőle. Nem ijesztgetni akarlak, de akár sánta is lehet, és fájhat is majd neki később a csípője! Azért remélem nem ilyen nagy a baj....
2013. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen tegnap egész nap ezen mérgelődtem,mivel három hónapja ugyan ez az orvos nézte,és nem mondott semmit.Nem is gondoltuk,hogy baj lehet,én csak annyit vettem észre,hogy ha lerakom,hogy rúgja ki magát nem talpra hanem élére áll,nem gondoltam,hogy baj van.Tegnap meg csak a szokásos rutin vizsgálatra vittük(nálunk 3 havonta van),és nagyon ledöbbentem mikor megvizsgálta,és röngenre küldött,hogy rugi kellesz neki,de a felvétel után mégsem kellet neki a rugi csak masszázsra írt ki.Nálunk sajnos ilyen rossz az egészség ügy.Még védőnők sincsenek mint nálatok.
2013. márc. 7. 17:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt fontos el, hogy félig ülő helyzetbe teszed!

Hagyni kell kúszni, majd négykézláb áll, majd a negykézcláb állásból ül fel a baba, nem hasból mint a felnőttek!

Ezzel csak ártassz neki, ha félig ülteted, ő pedig erőlködik hogy felül!

2013. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Szomorú, hogy rossz nálatok az ellátás! Tudod mi emiatt 3 orvoshoz vittük mert, az első ráakarta rakni a kengyelt(miután letelt a 3hét terpeszpelus hordása), és én ezt nagyon nem akartam, mert az egyik háziorvos ismerős azt mondta,semmi baja nincs, és ő ajánlotta a második dokit akihez elvittük pestre. Ő azt mondta, hogy nincs itt semmi baj, és fel kéne jelenteni az elsőt, mert egyrészt ijesztget minket, és téves diagnózist állapít meg, plusz egy 4 hónap alatti gyereket nem szabadna röntgenre küldeni. Ezután megnyugodtunk a harmadik már csak anyukám kérésére történt, de ő is megnyugtatott, hogy semmi gond. Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy ilyen esetekben és persze ha van rá lehetőség, jobb ha több orvos látja, mert lehet, hogy az az egy téved. De remélem, hogy tényleg nem lesz gond nálatok! Szurkolok, ha tudjátok vigyétek el máshova is, még mindig nem késő, csak egy kicsit nehezebb ha esetlegesen van valami. Szorítok!
2013. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam órákig ülni hagyni!Evés után néhány percre rakom le mert nagyon bukós,és sokáig nem bírom tartani mert nehéz,és nincs is el úgy ölben.
2013. márc. 7. 18:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4 es nagyon köszönöm.Mi is pont ezt beszéltük a férjemmel,hogy meg kéne mutatni másnak is,most ezen vagyunk,hogy ismerősöktől érdeklődünk.Csak nem tudtam mit tegyek a gyerekkel hagyjam kúszni vagy nem.
2013. márc. 7. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!