Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsi, vagy ovi?

Bölcsi, vagy ovi?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben tölti a 3.évét. Szobatiszta, szóval felvennék oviba, viszont ott visszatartanák a suli kezdés miatt. gy 4évet járna oviba. Vagy írassam be inkább bölcsibe és akkor 1év bölcsi, 3év ovi. Félek attól, hogy a bölcsi "visszahúzná", de ott legalább ha szerez barátokat, akkor velük lesz iskolakezdésig. Míg az oviba sok jó dolgot tanulna, de a barátai mennének suliba, ő meg maradna egy évet. Ti mit választanátok? Én a bölcsi felé húzok.
2013. márc. 7. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ovi, de a kiscsoportban maradjon tovabb, ne a nagyban.
2013. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire fejlett. A bölcsiben inkább kisebb gyermekeknek való játékok vannak. Az oviban meg már vannak a korosztályának megfelelő közös csoportfoglalkozások. Ott sokkal jobban tudna fejlődni, ha elég érett rá.

Nálunk nincs bölcsi, sajnos úgyhogy én oviba viszem a fiamat, de látom, hogy neki még nem való. És nem csak neki, mert mondják az óvónők, hogy sok gyerek nem bevonható a közös programokba ennyi idősen.

2013. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért akarnád kétszer kitenni a beilleszkedés nehézségeinek? Beszokik a bölcsibe, aztán szoktathatod az oviba, szerintem ez nem annyira jó ötlet.

Nem vegyes csoportok vannak nálatok? Mert abban végképp nem probléma, ha marad egy plusz évet.

2013. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést! Az egyik nem alternatívája a másiknak.Egy 3 éves gyereket már nem vesznek fel bölcsődébe, mivel így is alig van hely. Ha magán bölcsiről van szó akkor igen, de államiba nem. Sőt azt sem értem miért maradna 4 évet oviba, amikor már megszünt az, hogy a május 31-ig születettek mehetnek abban az évbe iskolába, amikor betöltik a 6 évet. Illetve azt sem értem, hogy miért lenne baj, ha 4 évig lenne ovis.
2013. márc. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!